APELE I AKADEMIE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2016

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

Akademia 3 Maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Kętrzynie

26.04.2013 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kętrzynie uroczyście uczcili wielkie wydarzenie, jakim było niewątpliwie, uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przywołali pamięć o dziejach Polski i uczuciach Polaków utrwaloną w słowie i w pieśni.

Po uroczystym zaśpiewaniu hymnu narodowego młodzi aktorzy recytowali utwory o tematyce patriotycznej i śpiewali podniosłe pieśni patriotyczne od „Mazurka 3 Maja” począwszy, a na „Rocie” skończywszy. Na koniec artyści odtańczyli tak wspaniale poloneza, że nie obyło się bez bisów.

Akademię przygotowały panie: B.Psujek,A.Małż, M.Grudzińska,M.Bodnar i M. Szymańska.

Marta Bodnar

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym!!!

SPRAWOZDANIE Z AKADEMII Z OKAZJI 222 ROCZNICY  UCHWALENIA

KONSTYTUCJI

3 MAJA

Dnia 26.04.2013 roku odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Udział w akademii wzięli uczniowie szkoły zawodowej i gimnazjum, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do występu. Publiczność zachowywała się adekwatnie do powagi święta.

Organizatorzy:

-         p. Monika Szymańska - scenariusz apelu, przygotowanie uczniów pod względem recytatorskim

-         p. Barbara Psujek - rys historyczny, przygotowanie uczniów pod względem recytatorskim, dekoracja sali

-         p. Marta Bodnar - przygotowanie uczniów pod względem recytatorskim

-         p. Monika Grudzińska – oprawa muzyczna

-         p. Agnieszka Małż – nauka poloneza, choreografia

Cele akademii:

-         kultywowanie tradycji – Rocznica Konstytucji 3 Maja

-         rozbudzenie wrażliwości i przynależności narodowej

-         przypomnienie ważnych wydarzeń dla narodu polskiego

-         prezentacja umiejętności recytatorskich,  wokalnych i tanecznych

Oprac: p.Monika Szymańska

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym!!!

„ Ty też możesz zostać  świętym” – historia św. Krzysztofa

przedstawiona z okazji Wszystkich Świętych

Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie

26. 10. 12 r. w  Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie odbyła się akademia przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Odkąd  liderem przedstawienia jest katechetka pani Grażyna Janowicz -  scenariusze stały się weselsze, jednak z dużą dozą refleksji. Do występu pani Grażyna zaangażowała uczniów z zespołów edukacyjno –

–terapeutycznych i klasy I – III szkoły podstawowej. W tym roku młodzi artyści przedstawili historię rozbójnika, który nawrócił się i został świętym, znanym nam jako św. Krzysztof.

Przedstawienie charakteryzowało się przepychem: był królewski orszak, diabeł, banda rozbójników „ wymuszająca” łupy od widzów, a nawet pustelnik. Nie zabrakło też znanych piosenek religijnych. Na przedstawienie licznie przybyli rodzice aktorów. Na szczególne brawa zasługuje pani Grażyna, która pieczołowicie przygotowała uczniów do występu już od dłuższego czasu. Wysiłek jednak się opłacił, gdyż ten pokaz artystyczny skłonił nie jednego widza do zadumy przed 1 listopada.

Współorganizatorami przedstawienia były panie: Agnieszka Małż, Marta Bodnar i Monika Szymańska. Nieocenionej pomocy udzieliły też wychowawczynie zespołów

edukacyjno – terapeutycznych, a także pani Justyna Małecka.

Uroczystość

z okazji Święta Niepodległości w

Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie

Dnia 09 listopada 2012, o godzinie 9.00 w Sali Konferencyjnej SOSW w Kętrzynie odbyła się uroczystość z okazji 94 – tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystości obecni byli P. Dyrektor J. Wachulski, zastępca dyrektora P. S. Kundro, kierownik Internatu P. J. Grono, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Jako goście honorowi przybyli zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji podinspektor Dariusz Ślęzak, aspirant Monika Danielak, st. sierżant Ewelina Piaścik oraz sierżant sztabowy Grzegorz Gąsior. Pani Ewa Cudziło powitała przybyłych gości. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy, a następnie wysłuchali inscenizacji słowno – muzycznej poświęconej tematyce Święta Niepodległości. Po występie Pani E. Cudziło przeprowadziła konkurs wiedzy historycznej, którego wyniki okazały nadzwyczaj dobre. Po wspólnym odśpiewaniu Roty Pani Cudziło pochwaliła przygotowane uprzednio prace plastyczne wykonane przez wychowanków Ośrodka na temat „Droga Polski do niepodległości”. Konkurs plastyczny, w ramach którego powstały wymienione prace przygotowały P. E. Cudziło i P. B. - Psujek. Przy organizacji akademii pomagały P. Monika Załoga – Dziadłowska, która przygotowała zaproszenia oraz pomagała przy próbach, P. T. Ćwikłowska, która odpowiedzialna była za garderobę oraz część scenografii, oraz P.D. Korneluk, która angażowała się w próby przed akademią. O oprawę muzyczną zadbała P. M. Grudzińska. Na zakończenie P. Ewa Cudziło podziękowała wszystkim za przybycie i udział w uroczystościach, po czym zaprosiła wszystkich gości do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z akademii.

(zdjęcia zamieszczono w "albumie fotograficznym")