DZIEŃ MISIA

W dniu 9 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się impreza pt. „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Głównym punktem imprezy była wspólna zabawa integracyjna z Pluszowym Misiem. W zabawie udział wzięły klasy: I – III  Szkoły Podstawowej oraz kl. III TP, VI TP, II i III TG i  SSPP. O godzinie 9: 00 rozpoczęła się główna impreza w sali muzycznej. Po powitaniu dzieci przedstawiłam w sposób precyzyjny i jak najbardziej zrozumiały naszym uczniom cel naszego spotkania. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych (stary niedźwiedź mocno śpi) i konkursach. Dzieciom bardzo podobała się zabawa z misiem. Bardzo żywo reagowały i były aktywne podczas zabaw i konkursów. Do wspólnej zabawy z zapałem i ochotą przyłączyli się nauczyciele naszej szkoły i gość specjalny suczka Cherry razem ze swoją panią Ewą Kuźnicką. Impreza ta nie odbyłaby się bez pań, które wspomogły mnie swoją pracą i zaangażowaniem. W tym miejscu chciałabym podziękować Teresie Ćwikowskiej, Monice Załodze - Dziadłowskiej, Monice Grudzińskiej, Zofii Polito. W pomoc przy organizacji zaangażowali się również uczniowie Jarosław Skórko i Paweł Rozumowski, który po raz pierwszy wcielił się w rolę misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia uważam za imprezę udaną, ponieważ wdraża dzieci do poszanowania zabawek, rozbudza zainteresowania, oraz rozwija wszechstronną stymulację dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, smakowych i wzrokowych.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

Światowy Dzień Misia i zabawa andrzejkowa w SOS–W w Kętrzynie

Nieodzownym elementem terapii w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie jest Światowy Dzień Misia, który odbył się 27. 11. 2012 r.  Uczniowie podczas zabawy wykazali się wiedzą na temat obyczajów misiów. Konkursy: przeciąganie misiów na kocach, malowanie ich portretów, zgaduj zgadula i tańce z misiem wzbudziły ogólną wesołość. Uczniowie poznali też legendę o misiu Teddym oraz bajkę „ Miś Niejadek.” Uczestników konkursu nagrodzono dyplomami „ Przyjaciel Misia.” Imprezę zorganizowały panie: Dorota Korneluk, Monika Załoga – Dziadłowska, Janina Szamota, Teresa Ćwikowska. W wykonaniu przepięknych dekoracji pomagała zaś pani Jagoda Rek.

Nowością w tym roku była zabawa andrzejkowa zorganizowana po raz pierwszy przez Radę Rodziców. Impreza odbyła się 30.11.2012 r. Dyrekcja i nauczyciele pragną podziękować rodzicom za  zorganizowanie tak wspaniałej  zabawy.