CZYSTY POWIAT

XIV  FESTIWAL EKOLOGICZNY  „ CZYSTY  POWIAT”

Dnia 27 maja 2017 r. nasz Ośrodek wziął udział   w XIV Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat”, który odbył się  w amfiteatrze gminnym w Barcianach. Celem festiwalu było kreowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw wobec środowiska. Wzięliśmy udział we wszystkich kategoriach konkursowych.

Nasza uczennica Sylwia Magnuszewska prowadzona wokalnie przez  panią Monikę Grudzińską zaśpiewała na scenie amfiteatru piosenkę o tematyce ekologicznej pt.: „ Jak pięknie by mogło być „.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursów ekologicznych wyłoniono laureatów.

Uczennica Ania Słaba z gimnazjum przygotowana pod kierunkiem pani Adriany Tokarskiej otrzymała II miejsce w konkursie plastycznym „Pancerz natury”.

Uczeń Sebastian Sołoducha również z gimnazjum przygotowany pod opieką pani Beaty Kontoftt otrzymał III miejsce w konkursie fotograficznym „Zaczarowany las”. Nasi uczestnicy konkursów zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami.

Organizacją w szkole i opieką nad uczniami zajęła się pani Anna Wanago.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

XIII  FESTIWAL EKOLOGICZNY  „ CZYSTY  POWIAT”

W XIII Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie tradycyjnie brał udział Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie. Nasi uczniowie zgłosili swój udział we wszystkich kategoriach konkursowych.
Niektórzy z nich zajęli czołowe miejsca. W konkursie plastycznym „Tajemnice przyrody” II miejsce zajęła Wiktoria Borucka pod kierunkiem pani Agnieszki Małż, a Paulina Kisiel pod kierunkiem pani Adriany Tokarskiej zdobyła III miejsce w kategorii Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych.
Dnia 21 maja 2016r.na stadionie w Karolewie zebrało się mnóstwo uczestników zmagających się w konkursie piosenki o charakterze ekologicznym. Nasza wokalistka Natalia Surowiec przygotowana przez panią Monikę Grudzińską w piosence „Otwórz oczy” wyśpiewała II miejsce w kategorii Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych. Nagrodzone uczestniczki otrzymały wspaniałe nagrody. Atmosfera podczas imprezy była bardzo przyjazna, co sprzyjało życzliwej integracji w środowisku. Opiekę sprawowała pani Anna Wanago.

SPRAWOZDANIE Z XI FESTIWALU EKOLOGICZNEGO

„CZYSTY POWIAT” W KĘTRZYNIE

Dnia 18.05.2014 w Kętrzynie odbył się XI Festiwal Ekologiczny

w naszym powiecie.

Celem festiwalu było:

·        zaistnienie w środowisku lokalnym,

·        kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania,

·        uczestnictwo w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska,

·        integracja uczniów poprzez wspólne działania.

Nasza szkoła w piosence „Pszczoły na wrotkach”, solistka Natalia Bogórska wraz z zespołem tanecznym „Wesołe Iskierki” zdobyła II miejsce. Uczniów do występu przygotowały panie: Monika Grudzińska i Agnieszka Małż.

Uczniowie biorący udział w festiwalu otrzymali pamiątkowe torby i słodkie upominki, a szkoła otrzymała drukarkę .

Po występach wszystkich uczestników nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: fotograficznego i plastycznego.

W konkursie plastycznym” Kolorowe łąk królowe” uczniowie naszej szkoły otrzymali  trzy pierwsze miejsca.  I  miejsce zdobył Łukasz Lewkowicz, II miejsce - Angelika Pachulska, III miejsce - Bartłomiej Chajęcki. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Adriana Tokarska, Joanna Fuks – Konopka i Jagoda Rek.

W trakcie imprezy można było kupić przygotowane przez uczniów SOSW w Kętrzynie ekologiczne ozdoby, kwiaty wykonane z materiałów wtórnych. Pozyskane z kiermaszu fundusze zostały przeznaczone na zakup sztandaru dla naszej szkoły. Osobami odpowiedzialnymi za kiermasz były: Adriana Tokarska, Beata Kontoftt, Elżbieta Berlińska, Monika Szymańska.

SPRAWOZDANIE Z X FESTIWALU EKOLOGICZNEGO

„CZYSTY POWIAT” W KĘTRZYNIE

Dnia 18.05.2013 w Kętrzynie odbył się X Festiwal Ekologiczny

w naszym powiecie.

Celem festiwalu było:

·        zaistnienie w środowisku lokalnym,

·        integracja uczniów poprzez wspólne działania.

W kategorii  Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych „ piosenka ekologiczna”  uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce. Uczniów do występu przygotowała pani Monika Grudzińska. Nasza szkoła otrzymała drukarkę i książki o tematyce ekologicznej.

Uczniowie biorący udział w festiwalu otrzymali pamiątkowe torby i słodkie upominki.

W konkursie fotograficznym „Ptasi piknik” uczeń kl. I gimn. Adrian Kurowski zdobył wyróżnienie. Ucznia do konkursu przygotowała pani Ewa Cudziło.

W konkursie plastycznym „Echa leśne – mieszkaniec, nie gość” uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie. W kategorii klas I – III wyróżnienie otrzymała uczennica Beata Kisiel. W kategorii klas gimnazjalnych wyróżnienie otrzymał Mariusz Zawadzki. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Adriana Tokarska, Beata Urniaż.

Opiekunami uczniów na X FESTIWALU EKOLOGICZNYM  były panie: Ewa Cudziło, Monika Grudzińska, Beata Kontoftt.