ZAJĘCIA OTWARTE

ZAJĘCIA OTWARTE -ROK SZKOLNY 2019/2020

Zapoznanie z pracą rzemieślnika

Dnia 12.03.2020r. odbyły się zajęcia otwarte – Lepienie z gliny – zapoznanie z pracą rzemieślnika. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 1-3 SP oraz 4-5 TP SP. Doradca zawodowy – Ewa Gadomska – Oleszkiewicz przedstawiła na czym polegają czynności zawodowe ludzi wytwarzających przedmioty z gliny. Dzieci zapoznawały się nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie z poszczególnymi etapami prac rzemieślniczych. W zależności od wyobraźni dzieci i ich możliwości manualnych, tworzyły same różne przedmioty użytkowe, zwierzątka, serduszka i inne dekoracje artystyczne. Lepienie z gliny pozwoliło im nauczyć się poprawiania błędów, co ma duże znaczenie w procesie ciągłego samodoskonalenia. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.

zdjęcia w albumie

3 SP - V ZET

Uczniowie klasy 3 SP i 5 ZET 19 grudnia 2016 r. wzięły udział w zajęciach otwartych dla nauczycieli i rodziców. Tematem była „Leśna choinka” – kinezjologia edukacyjna w praktyce. Lekcję obejrzeli nauczyciele, rodzice. Poznali oni praktyczne zastosowanie metody Paula Denisona.  Prowadząca pani Katarzyna Milewicz zaprezentowała prosty i  szybki sposób  wykorzystania „leniwej ósemki” do diagnozy jaki zmysł preferuje dziecko do odbierania i przetwarzania informacji.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM -"ZAJĘCIA OTWARTE"

JĘZYK POLSKI-SPOTKANIE Z KOLOROWĄ ORTOFRAJDĄ... - POZNAJEMY NOWE METODY NAUKI ORTOGRAFII

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ NA OBRAZEK

HODOWLA PATYCZAKÓW

6 października 2015 6oku odbyły się zajęcia otwarte prowadzone przez panią Jagodę Rek w klasie IIIA SSPP. Temat zajęć: Zakładamy hodowlę patyczaków.

Uczniowie wcześniej przygotowywali się do założenia tej hodowli. Posadzili trzykrotkę – pokarm dla patyczaków, przynieśli gałązki malin, dębu, potrzebne akcesoria – gazę, spryskiwacz, piach, wykonali gazetkę o patyczakach. Swoje terrarium zakładali z nauczycielką od samych podstaw. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzili nas uczniowie w różnym wieku wraz z nauczycielkami. Okazało się, że wiele osób jeszcze nigdy nie widziało patyczaków – tych przemiłych choć nie latających owadów. Owady te stały się pupilkami uczniów klasy IIIA SSPP.

wychowawczyni kl. IIIA SSPP Jagoda Rek

W dniu 27 października 2015 r. odbyły się zajęcia otwarte w pracowni plastycznej, które przeprowadziła pani Adriana Tokarska. Tematem zajęć były „Jesienne owoce”. Uczniowie zespołu edukacyjno-terapeutycznego na poziomie klasy III gimnazjum, wykorzystując materiały wtórne, czyli plastikowe butelki, wykonali jesienne owoce, takie jak jabłka i gruszki. Prace zostały wykorzystane do kompozycji jesiennej na szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Dary jesieni”.

WIĘCEJ ZDJĘĆ -kliknij na obrazek

W dniu 10 października 2014r. odbyły się zajęcia otwarte w pracowni plastycznej

pod nazwą: „Jesienne kompozycje bukietowe z zastosowaniem naturalnych materiałów” - elementy hortiterapii i florystyki.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie Adriana Tokarska i Agnieszka Małż z uczniami klasy I-III SP i II TG.

Efektem wspólnej pracy były przepiękne bukiety jesienne z kwiatów, roślin zielnych i liści.

Wszystkie kompozycje bukietowe zostaną zaprezentowane na wystawie jesiennej w szkole.

ABY PRZEJŚĆ DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK