BEZPIECZEŃSTWO !!!

Tematyka mająca szczególne znaczenie dla naszej placówki.

To zajęcia cykliczne organizowane przez naszych nauczycieli i wychowawców. Uczestnictwo w konkursach, turniejach spotkania z Policją, Strażą Pożarną, pokazy ratownictwa z udzielania pierwszej pomocy.Szkolna Karta Rowerowa i wiele, wiele innych działań mających za cel popularyzację wiedzy wśród naszych wychowanków !

Zdjęcia na stronie gównej w "albumie fotograficznym"

-BEZPIECZNE WAKACJE

-BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

-ROWEREM W BEZPIECZNE WAKACJE

-KARTA ROWEROWA

-KONKURSY I TURNIEJE

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego z Kętrzyna w Powiatowej

Komendzie Policji w Kętrzynie.

Powiatowa Komenda Policji w Kętrzynie zaprosiła uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego z Kętrzyna na wycieczkę do Komendy w ramach projektu „Bezpieczne wakacje”. 13.06.2013r.  32 uczniów z SOS–W wyruszyło do Komendy Policji. Tam czekała już na nich pani asp. mgr Monika Danielak, która zaprosiła ich do zespołu prasowo–   informacyjnego nieletnich, patologii i prewencji kryminalnej, by zdjąć odciski palców.          Kolejną atrakcją, robiącą niesamowite wrażenie, było zaprezentowanie lustra weneckiego, przez które policja wraz z pokrzywdzonym rozpoznaje przestępców. Następnie dzieci mogły  spróbować jak działa alkometr. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pomieszczenie przejściowe, w którym zatrzymane osoby oczekują na kolejne procedury. Uczniowie wraz z opiekunami zostali zamknięci za kratami w tymże pomieszczeniu, co wywołało duże poruszenie.  Następnie pani asp. mgr Monika Danielak zaprowadziła młodych gości do strefy ochrony policji, czyli do dyżurki, w której znajduje się monitoring miasta. Wychowankowie SOS–W mogli także zobaczyć psy policyjne oraz radiowozy. Zwieńczeniem całej wycieczki była pogadanka na temat bezpiecznych wakacji oraz pamiątkowe fotografie.

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kętrzynie wraz z opiekunami wycieczki składa  serdeczne podziękowania  Komendantowi PKP w Kętrzynie oraz pani asp. mgr Monice Danielak za zaznajomienie dzieci z pracą w PKP. Opiekunami uczniów były: p. Agnieszka Małż, p. Adriana Tokarska, p. Monika Załoga– Dziadłowska, p. Ewa Cudziło raz p. Grażyna Janowicz.

Marta Bodnar

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kętrzynie ponownie organizuje

„Bezpieczną drogę do szkoły.”

23. 10. 12 r. w SOS – W odbyła się cykliczna impreza „Bezpieczna droga do szkoły.”

W tym roku organizatorzy oraz zaproszeni policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kętrzynie: pani Monika Danielak i funkcjonariusze  wydziału ruchu drogowego przeprowadzili konkursy poruszające tematykę bezpieczeństwa na drodze. Przeprowadzono symulacją wypadku pociągu: uczniowie udzielali pomocy medycznej. Następnie przypomniano zasady przechodzenia przez jezdnię. Sprawdzono znajomość znaków drogowych oraz zademonstrowano dokąd zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Uczniowie chętnie brali udział w konkursach, twierdząc że ta wiedza jest im wyjątkowo potrzebna. Organizatorki imprezy, panie:  Agnieszka Małż, Adriana Tokarska, Monika Załoga – Dziadłowska, Janina Szamota, Danuta Nebeś, Dorota Korneluk, Ewa Cudziło i pani Monika Grudzińska. dziękują policjantom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

(więcej zdjęc w albumie fotograficznym)