Nawigacja

Internat

WYDARZENIA I INTEGRACJA

ROK SZKOLNY 2018-2019

Zajęcia gospodarstwa domowego ,,Zdrowie to też smak" i nie tylko...

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

PER ASPERA AD ASTRA, CZYLI TRIUMF WOLNOŚCI

Dnia 25. X. 2018r o godz. 18.25 w internacie SOSW im św Jana Pawła II w Kętrzynie zaprezentowano  montaż słowno - muzyczny,, PER ASPERA AD ASTRA, CZYLI TRIUMF WOLNOŚCI"". Celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw patriotycznych, ukazanie wielkich bohaterów narodowych tj. T. Kościuszko, J Piłsudski. Przy muzyce F. Chopina wysłuchania wierszy J. Słowackiego, C. K. Norwida oraz A. Mickiewicza. W rolę narratora wcieliła sie p. A. Ballo, dziadka  zagrała p M.Cwalina , wnuczka- p. A. Florczak., prezenterka Ola Macke. Oprawa muzyczna Sylwester Bielański

 

,, Pożegnanie lata"

Dnia 10.X.2018 o godz 16.00 odbyła się impreza pod hasłem ,, Pożegnanie lata". Zabawy, konkursy sprawnościowe - każdy mógł znaleźć coś dla siebie  Na końcu pieczenie kiełbasek na ognisku było dopełnieniem całej imprezy  Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do internatu.

 

 

KONKURS RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

 

Dziewczęta z I grupy internatu uczestniczyły w Regionalnym konkursie rękodzieła artystycznego ,,Po Warmińsko – Mazurskiej Ziemi."- Kętrzyn 2018 – zorganizowanym przez Kętrzyńskie Centrum Kultury.

Zaprezentowały pracę ,, Pracowite pszczółki na jabłoni".

Za udział w konkursie trzymały dyplom i nagrodę rzeczową. Praca została zaprezentowana na XIX regionalnej wystawie rękodzieła artystycznego w KCK .

 

 

KONKURS ,,WAKACYJNE  WSPOMNIENIA ".

 

            W internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.św. Jana Pawła II w Kętrzynie - 2.10.2018 r odbył się konkurs plastyczny pt.,,Wakacyjne wspomnienia ".

Na konkurs wpłynęło 21 prac wykonanych przez wychowanków ze wszystkich grup internackich. Prace przedstawiały wakacyjne przygody, piękne krajobrazy, pyszne lody.Wyróżniono 3 prace . Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy ,a uczestnicy słodkie niespodzianki. Organizatorami konkursu były p.A.Ballo i L.Kraśner.

 

 
 

ROK SZKOLNY 2017-2018

Wychowankowie internatu wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać,

a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Dlatego w dniu 25 kwietnia 2018 r. na zajęciach otwartych gospodarstwa domowego przygotowali pyszne soki i koktajle.

 
 
 
Dnia 18.04.2018 w internacie SOSW im św. Jana Pawła II w Kętrzynie odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci pod hasłem,, W książce małe jest wielkie". Uczniowie uczestniczyli w konkursach w których wykazali się znajomością wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz najpopularniejszych bajek i baśni. Na podstawie wierszowanych zagadek odgadywali tytuły utworów przedstawionych na ilustracja, które pokolorowali i wykonali z nich plakaty. Za zaangażowanie i wykazanie się wiedzą wszyscy otrzymali słodkie upominki. Wszyscy wychowankowie byli zadowoleni z miło spędzonego wieczoru. 

,,Wielkanocny konkurs plastyczny"

 

Wychowankowie z I i II grupy internatu brali udział w ,,Wielkanocnym konkursie plastycznym"zorganizowanym przez Kętrzyńskie Centrum Kultury w kategorii palma wielkanocna i wypieki świąteczne. dziewczęta z I grupy otrzymały wyróżnienie.

KONKURS  ,,NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA"

                                                        

    Pisanka

,,Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe,
Na nich malowane bajki pisankowe.
Na jednej kogucik, a na drugiej słońce,
śmieją się na trzeciej laleczki tańczące.
Na czwartym kwiatuszki, a na piątym gwiazdki,
Na każdej pisance piękne opowiastki."

                                                            K.Parnowska -Różecka

 

            Dnia 23.03.2018 roku odbyło sie podsumowanie internackiego konkursu plastycznego pod hałem ,, Najpiękniejsza pisanka ".Na konkurs wpłynęło 25 pięknych prac ,  wykonanych przez wychowanków ze wszystkich grup internackich.Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich wychowanków słodkimi niespodziankami i magnesami  z literkami tworzącymi imię uczestnika konkursu.

WITAMY WIOSNĘ 


 

                 Dnia 21.03.2018 roku tradycyjnie wychowankowie z internatu  SOSW w Kętrzynie uroczyście przywitali wiosnę. Każda grupa wykonała  Marzannę .Z uśmiechem na ustach  w kolorowych wiankach na głowie śpiewaliśmy

,,Zgiń ,przepadnij zimo, i nie wracaj do nas ! Na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona !"

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

 

 

Dnia 21.02.2018 r. wychowankowie z internatu SOSW w Kętrzynie uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień.Z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania ,, Kontra alkohol" , rozwiązali rebus na głos czytali hasła antyalkoholowe i uczestniczyli w dyskusji.

Wszyscy zgodzili się z przesłaniem:

 

 NIECH W ŚWIAT LECĄ TE OTO ŻYCZENIA

,,NIE DOPUSZCZAJMY DO UZALEŻNIENIA "

 

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

"ANTYMINA"- Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień

Dnia 20.12.2017r uczniowie naszej szkoły brali udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień "Antymina". Prowadzący w ciekawy sposób zaprezentowali tak ciężki temat jakim jest uzależnienie. Okazało się, że można nawet rapować o tak trudnych sprawach. Na koniec Nasza młodzież otrzymała autografy od artysty.

                     

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 

 

WARSZTATY WYKONYWANIA TRADYCYJNYCH OZDÓB CHOINKOWYCH

 

Dnia 14.XII.2017roku wychowankowie I i II grupy z internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im.św.Jana Pawła II w Kętrzynie pod opieką p.A Ballo i p. M Cwaliny uczestniczyli w warsztatach wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych , zorganizowanych przez pracownię rękodzieła przy galerii ,,Konik Mazurski".

Podczas zajęć panowała ciepła przedświąteczna atmosfera , a uczestnicy przygotowując swoje prace umilali czas śpiewając kolędy.Zajęcia dostarczyły wiele radości , a także pozwoliły twórczo i kreatywnie spędzić wolny czas.Samodzielnie wykonane prace zostały zawieszone na choinkach , które wyglądają wyjątkowo pięknie.

 

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

WYRÓŻNIENIE W ŚWIĄTECZNYM KONKURSIE

Dnia 14.XII.2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Kętrzyńskie Centrum Kultury-,,NAJŁADNIEJSZA BOMBKA!!!KARTKI ŚWIĄTECZNE , OZDOBY CHOINKOWE , SZOPKI I WYPIEKI ŚWIĄTECZNE..."

Dziewczęta z I grupy internatu pod kierunkiem p.A Ballo wykonały szopkę za którą otrzymały wyróżnienie.

 

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

,,W krainie baśni , mitów i legend"

Dnia 5 XII 2017 roku w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego

im św. Jana Pawła II w ramach cyklu wieczorów ,,W krainie baśni , mitów i legend" zaprezentowano bajkę ,, Czerwony Kapturek ".W rolę narratora , Czerwonego Kapturka , wilka , mamy ,gajowego i ptaszków wcieliły sie wychowawczynie grup.Wychowankowie przedstawili scenkę .Czeronego Kapturka zagrała Ola Kaczmarek , a w rolę wilka wcielił sie Krzysztof Skórko. Tradycyjnie po zakończeniu czytania odbył się quiz sprawdzający wiadomości. Organizatorami były:A.Ballo, M Cwalina , T Ćwikowska , A. Florczak, M.Załoga -Dziadłowska

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Corocznie w naszym Ośrodku odbywa się turniej tenisa stołowego. W tym roku 5 grudnia odbyło się spotkanie pod hasłem Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Ośrodka. Do turnieju zgłosiło się szesnaścioro wychowanków. Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Najlepszy okazał się Kewin W., na drugim miejscu uplasował się Piotr Sz., trzecie miejsce zajął Sławomir S. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Marzena Cwalina, Celina Rafalska

 

zdjęcia w lbumie fotograficznym

 

CO WIESZ O AIDS

 

 

Dnia 04.12.2017r w Internacie SOSW odbył się konkurs "Co wiesz o AIDS". Brało w nim udział 11 wychowanków z czego do rundy dodatkowej przeszło aż pięciu uczestników. W rezultacie wygrał Tomasz Skoczylas, II miejsce- Kamil Pędzich, III miejsce- Mateusz Chmielewski, IV miejsce- Piotr Karpiński.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

,,ŚWIAT BAŚNI"

 

 

Dnia 29. XI. 2017 roku odbył się internacki konkurs plastyczny ,,Świat baśni".Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych różnorodnymi technikami.Były one bardzo ciekawe.Przedstawiały znane postacie z bajek, legend i baśni - ,,Calineczka" , ,,Herkules ", ,,Miś Uszatek", ,,Czerwony Kapturek", ,,O niedzwiadku niejadku" , ,,Lampa Alladyna " , ,,O rybaku i złotej rybce " , ,,Miś Paddington", ,,Brzydkie kaczątko".Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczestników dyplomami i upominkami .Organizatorami konkursu były Anna Ballo i Lucyna Kraśner.

 

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

 

Pomóżmy zwierzętom w schronisku w Pudwągach przetrwać zimę.Rusza kolejna edycja akcji w SOSW im..św.Jana Pawła II w Kętrzynie . Zapraszamy do udziału.

 

W KRAINIE BAŚNI, MITÓW I LEGEND

 

Dnia 6 XI 2017roku o godz.18.20 w internacie SOSW w ramach cyklu wieczorów

,,W krainie baśni ,mitów i legend"zaprezentowano bajkę braci Grimm -

,,O rybaku i złotej rybce".

W rolę narratora , złotej rybki , rybaka i jego niedobrej żony wcieliły się wychowawczynie grup. Widzowie z zainteresowaniem wysłuchali bajki i nagrodzili panie gromkimi brawami. Wychowankowie zaprezentowali scenkę. W roli rybaka wystąpił Szymon Jackiewicz, a jego pazerną żonę zagrała Paulina Dąbkowska. Na koniec przeprowadzono quiz nt.treści bajki.

Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały nagrody. Morał bajki został właściwie odczytany.

 

Organizatorzy:

A.Ballo

M.Cwalina

T.Ćwikowska

L.Kraśner

A.Florczak.

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

 

 

 

Dnia 24.X.2017r.o goddz.18.15 w internacie Specjalnego Ośrodka  Szkolno Wychowawczego im.św.Jana Pawła II w Kętrzynie rozpoczęliśmy cykl wieczorów ,,W krainie baśni,mitów i legend".

Przeczytano legendę ,,Kętrzyński diabeł", którą napisali wychowankowie II grupy pod okiem pani  Marzeny Cwaliny. Otrzymali za nią I miejsce w Ogólnopolskim konkursie,,Hotelowe bajanie".

W rolę narratora, Boruty i Kusego wcieliły się wychowawczynie grup, a dziewczynki przebrane w ludowe wianki , korale i chustki zaśpiewały starą mazurską piosenkę. Po prezentacji odbył się quiz.Wychowankowie świetnie odpowiadali na pytania dotyczące legendy. Nagrodą były słodkie cukierki.Znaleźli się również śmiałkowie , którzy na wesoło zaśpiewali piosenkę.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

,,Pocztówka  z wakacji"


                                                                                                                           ,,Złociste słońce świeci na niebie 
                                                                                                                           Maluje promienie na błękitnym tle

                                                                                                                         A ja z daleka z szczerym uśmiechem 

                                                                                                                               Moc gorących pozdrowień śłe"

 

Dnia 12.09.2017 r w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Św.Jana Pawła II w Kętrzynie odbył się konkurs nt:,, Pocztówka z wakacji". W konkursie brali udział wychowankowie ze wszystkich grup internackich. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Komsja konkursowa postanowiła wyróżnić 10 uczestników: Agnieszkę Galanek, Beatę Kisiel,Aleksandrę Dunaj, Annę Słabą, Juliana Marcinowskiego,Damiana Macke, Andrzeja Ruszczyka,Piotra Karpińskiego,Bartłomieja Malanowskiego, Jarosława Kostyka.Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. .Konkurs zorganizowały wychowawczynie grupy I internatu -    Anna Ballo i Mariola Wójcik.

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

PRZYGOTOWANIA DO KOLACJI WIGILIJNEJ

 

Dnia 16.12.2015 r. pani Teresa Ćwikowska, Monika Załoga- Dziadłowska ,Dorota Korneluk wraz z wychowankami internatu dziewczętami z grupy II i chłopcami z grupy V zaczęły przygotowywać stołówkę do uroczystej kolacji wigilijnej.

W tym roku postanowiły zrobić dekoracje w barwach biało złotych. Wcześniej pomalowały wraz z wychowankami gałęzie na biało, następnie umieściły białe gwiazdki haftowane i złote krążki. Na tablicach przypięły zielone świerkowe gałązki do których poprzyczepiały pomalowane na złoto szyszki.

Stołówka wyglądała przepięknie i wzbudziła powszechny zachwyt.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

DOBRE SERCA

Uczennice  klasy 3a Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II wyszły z inicjatywą zorganizowania zbiórki czekolad dla naszych wychowanków internatu, które znalazły się w paczkach pod choinką podczas uroczystej kolacji wigilijnej.

W środę 16.12.2015 wraz z nauczycielką panią Elżbietą Jadczak odwiedziły naszą placówkę i przyniosły zebrane czekolady.

Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Młodzież zebrała 97 czekolad, 3 batony i paczkę galaretek. DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA .

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

WIECZÓR WRÓŻB W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  

Dnia 25.11.2015 r. wychowankowie naszego internatu zostali zaproszeni na wieczór wróżb do Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Pensjonariusze i pracownicy powitali naszą młodzież z wielką serdecznością. Był słodki poczęstunek, wspólne lanie wosku i wróżby. Wspólne tańce, piosenki i zabawy pokazały jak otwarci i chętni do integracji są nasi wychowankowie.

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

KONIK MAZURSKI-SPOTKANIE W ZAMKU

 

   Dnia 28.04.2015 r. wychowankowie naszego internatu zostali zaproszeni na zajęcia do Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” pt. „Mazurzymy po kętrzyńsku”. Na zajęcia pod opieką Teresy Ćwikowskiej i Doroty Korneluk poszło 20 wychowanków w różnym wieku.

Na początku wychowankowie mogli obejrzeć wystawę rękodzieła i posłuchać o historii Mazur. Następnie przeszli do Sali gdzie wysłuchali legendy mazurskiej. Pani prowadząca udostępniła artykuły papiernicze i poprosiła o wykonanie pracy związanej z wysłuchaną legendą. Wychowankowie bardzo chętnie zabrali się do pracy. Pokazali różnorodność technik plastycznych i wykazali się ogromną pomysłowością.

Na koniec zajęć okazało się, że wykonane prace zostaną pokazane podczas wystawy. Wychowankowie wyszli z zajęć bardzo zadowolenie i z zapałem dopytywali się o następne zajęcia.

 Dorota Korneluk

"Konik Mazurski"

Występy w zamku-"Marzenia Babci"

 

 

Dyskoteka integracyjna

Dnia 16.04.2015r. do naszego internatu przyjechali goście z  SOSW w Bartoszycach. Wychowankowie wspólnie z wychowawcami przygotowali  program wokalny. Goście zaprosili naszych wychowanków do wspólnego tańca  i śpiewania. Zabawa trwała wśród kolorowych świateł, śpiewów i głośnej muzyki.

W czasie przerwy w  zabawie nasi goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i wychowanków naszego internatu. Spotkanie integracyjne przebiegało w przyjaznej atmosferze, nawiązały się nowe przyjaźnie.

D.Korneluk

Dyskoteka integracyjna

Występy w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie

 Przedstawienie sztuki „Marzenia Babci ”

w  Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

 Dnia 15.IV.2015r.  odbyło się spotkanie integracyjne z mieszkańcami

Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Celem głównym spotkania było przedstawienie sztuki pt. „Marzenia Babci” w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej placówki. Treść przedstawienia dzieje się we współczesnych  czasach.

Główni bohaterowie to babcia i zbuntowana, nastoletnia wnuczka , której rodzice są za granicą . To babcia ma opiekować się wnuczką ale są z nią   same kłopoty i zmartwienia . Akcentem humorystycznym przedstawienia były sceny z aniołami w niebie, których zadaniem było pomóc zrealizować marzenia babci   i rola diabła utrudniającego wykonanie  planu aniołów. Dodatkowym punktem przedstawienia były piosenki tematycznie dobrane do treści sztuki przez panią Monikę Grudzińską w wykonaniu zespołu wokalnego „Malowani Tęczą”. Także taniec hip-hopowy bardzo uatrakcyjnił występ i podobał się mieszkańcom DPS. Końcowym punktem programu artystycznego było wręczenie upominków wykonanych przez naszych uczniów (zawieszki, bukieciki kwiatów z bibuły przekazanych przez panią dyrektor Ewę Jakubiec) oraz okolicznościowych laurek wykonanych przez panie: Celinę Rafalską, Annę Ballo , Teresę Ćwikowską. Sprzęt nagłaśniający ustawiał i konfigurował pan Sławomir Kundro. Zdjęcia wykonywała Pani Monika Załoga-Dziadłowska, która razem z paniami: Dorotą Korneluk i Teresą Ćwikowską odpowiadała za przebieg przedstawienia i opiekę nad dziećmi.

    Przedstawienie bardzo podobało się, czego dowodem były gromkie brawa,łzy wzruszenia nie tylko u mieszkańców ale i pracowników oraz zaproszenie do częstszych wizyt i odwiedzin. Nasi  młodzi aktorzy otrzymali w podziękowaniu dużą torbę słodyczy i szczere gorące podziękowania za występ. 

      Tego typu  spotkania integracyjne są ważnym czynnikiem wychowawczym dla naszych uczniów. Rozwijają postawy kulturalnego zachowania się w kontaktach z innymi ludźmi, aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i środowiska lokalnego, szacunku do  ludzi starszych.

 

Teresa Ćwikowska   

Pożegnanie zimy !!!

C. Rafalska

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355.
    (+48)786866815

Galeria zdjęć