SPRZĄTANIE ŚWIATA

WRZESIEŃ 2016

16 września jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Uczniowie zostali poinstruowani o celu akcji i sposobie segregacji odpadów. Sprzątano najbliższy teren wokół szkoły.

Uczniowie czują się odpowiedzialni za stan środowiska i troszczą się o przyrodę i jej piękno każdego dnia.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września 2014 r. jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Pod hasłem

„Turysto! Szanuj środowisko” . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do selektywnej zbiórki odpadów. Posprzątaliśmy teren szkoły, pobliskie ulice i brzeg rzeki Guber.

Kętrzyn, dn.23.09.2013

SPRAWOZDANIE Z IMPREZY „SPRZĄTANIE ŚWIATA”.

Hasłem przewodnim akcji było  „Odkrywamy czystą Polskę”.

Organizatorem  tegorocznej imprezy był Zespół Ekologiczny, w składzie: Beata Urniaż, Beata Kontoftt, Anna Wanago, Zofia Polito, Elżbieta Berlińska.

Akcja odbyła się 23.09.2013 o godz. 10.00. Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i klas szkoły zawodowej sprzątali najbliższą okolicę szkoły, tj.: ul. Klonowa, ul. Jaśminowa, ul. Świerkowa. Zebrane zostało 30 worków  60 litrowych.

Uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych uczestniczyli w akcji zorganizowanej specjalnie dla nich na terenie szkoły – „Segregujemy odpady”. Uczniowie naszej szkoły doskonale znają tą tematykę. Wiedzą, do którego pojemnika wrzucić plastik, a do którego papier.

Impreza przebiegała w miłej atmosferze.  Po akcji uczniowie otrzymali słodkie upominki.

więcej w albumie fotograficznym!!!

Sprawozdanie z akcji

„ Sprzątanie Świata – Polska 2012”

Dnia 17 września 2012 r. Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kętrzynie przystąpił

do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2012”. Hasło tegorocznej akcji „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Organizatorem  akcji w szkole był  zespół ekologiczny

W sprzątaniu wzięło udział 100 uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy.

Każda z grup miała wyznaczony teren do sprzątania. Przed rozpoczęciem akcji,  przeprowadzono pogadankę na temat segregacji śmieci.

Cel akcji

·      kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania,

• uczestnictwo w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska,
  • integracja uczniów poprzez wspólne działania.

Więcej zdjec w albumie fotograficznym-"spotkania z ekologią" !!!