TYDZIEŃ DLA ZIEMI

kliknij na zdjęcie obok aby przejść do albumu fotograficznego

Uczniowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie biorą udział w akcji „Tydzień dla Ziemi”  w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem akcji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Codziennie podnoszą swoją świadomość ekologiczną w sposób kreatywny.

24.04.2015 r obchodziliśmy w naszej placówce Światowy Dzień Ziemi. Akcję rozpoczęto sprzątaniem terenu wokół szkoły. Jak co roku najbardziej zaangażowanymi uczniami byli uczniowie szkoły podstawowej i uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Głównym celem akcji było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania.

Następnie  przeprowadzono konkursy ekologiczne pod hasłem „Dbamy o naszą planetę”. Dla uczniów szkoły podstawowej i uczniów z zespołów edukacyjno – terapeutycznych konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Wanago i Beata Kontofft. Uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej zmagali się z testem ekologicznym pod kierunkiem pani Elżbiety Berlińskiej.

Sposród 29 uczestników wyłoniono zwyciężców, którzy otrzymali nagrody i dyplomy „Przyjaciel Ziemi”.

W kategorii szkoła podstawowa zajęli pierwsze miejsce:

Kl.I- III SP Krystian Gałązka

Kl. IV-VI SP Dominik Świacki

Kl. VI TP Agnieszka Galanek

W kategorii gimnazjum zajęli pierwsze miejsce:

Kl. III G Natalia Bogórska

III TG Jarosław Kostyk

W kategorii szkoła zawodowa zajęli pierwsze miejsce:

Kl. I Z Paweł Rozumowski

Kl. II Z Kądzołka Mateusz i Świacki Mateusz

III SSPP Rafał Siergiej

Wszyscy uczestnicy konkursów ekologicznych zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

27.04.2015 r odbył się Bieg dla Ziemi. Trzydziestu chętnych uczniów z naszej plaćówki pod nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego pani Joanny Lisowskiej wzięło udział w biegu przełajowym. Trasa biegu przebiegała w pobliskim lasku na tzw. „Górce Poznańskiej”. Rywalizacja sportowa odbyła się w zdrowej i koleżeńskiej atmosferze.  Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni za udział a zwyciężcy otrzymali dodatkowo dyplomy „Przyjaciela Ziemi”.

I miejsce- Piotr Szatkowski i Paulina Dąbkowska

II miejsce- Bartłomiej Kisiel i Dominika Zglejszewska

III miejsce- Sylwester Bielański.

Przyroda bez zużytych baterii. Na bieżąco przez cały rok szkolny nasi uczniowie zbierają zużyte baterie. Zaangażowali w tę akcję również społeczność lokalną. Uczniowie pod opieką pani Marzeny Cwalina umieścili w osiedlowym sklepie pojemnik na zużyte baterie i roznoszą ulotki do sąsiadów z informacją o włączaniu się do akcji „Przyroda bez zużytych baterii”.