TEATRZYK

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie występują

w przedszkolu „Malinka.”

Młodzi artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie zaprezentowali  umiejętności aktorskie przed dziećmi w przedszkolu „Malinka.”12.04.2013 r. wystawili dwie sztuki: teatr żywego słowa pt. „Zarozumiała łyżeczka” i teatr kukiełkowy pt.

„Kopciuszek.” Bajeczne dekoracje, kolorowe stroje i kukiełki wzbudziły prawdziwe zainteresowanie i entuzjazm, zwłaszcza że były urozmaicone tańcami: energetycznym rock’n’rolem, dostojnym menuetem i wirującym walcem.

Aktorzy z Ośrodka i ich opiekunki ( panie: M.Bodnar, A.Małż, J.Szamota i M. Grudzińska) dziękują przeuroczym maluszkom, dyrekcji i wychowawcom za ciepłe przyjęcie.

Marta Bodnar

Kolejne przedstawienie teatrzyku kukiełkowego w Specjalnym Ośrodku

Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie.

22.03.2013 r. w  Specjalnym Ośrodku  Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie, przed zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Teatru, mali artyści wystawili baśń pt. „Kopciuszek.” W bajkowej scenerii, wykorzystując przepiękne kukiełki  (wykonane przez panie: Adrianę Tokarską i Beatę Urniaż) przedstawili własną interpretację losów  Kopciuszka, jej macochy i złych sióstr. Dowcipny scenariusz zaś, napisany przez panią Martę Bodnar, rozbawił publiczność.  Nieodzownym elementem przedstawienia był, jak zawsze, taniec; dopracowany w najmniejszych szczegółach przez panią Agnieszkę Małż. Jej grupa taneczna „Wesołe Iskierki” wykonała menuet i walc, zbierając mnóstwo oklasków. Ścieżkę muzyczną, idealnie pasującą do sztuki, przygotowała pani Monika Grudzińska.

Uczniowie, którzy wystąpili: Daria Kubiak, Natalia Pędzich, Dawid Karpiński i Krzysztof Szatkowski z niecierpliwością oczekują na kolejne przedstawienie.

Marta Bodnar