AKCJA ŻYWNOŚĆ

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Dnia 29 listopada 2013 roku  dzieci z Naszego Ośrodka po raz kolejny włączyły się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. Głównym organizatorem  był Bank Żywności, natomiast za  przebieg akcji  na terenie miasta i gminy  Kętrzyn odpowiedzialność sprawował  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły: bezdomnych, niepełnosprawnych i ubogich rodzin wielodzietnych z terenu Kętrzyna.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Joanna Fuks-Konopka oraz Małgorzata Targońska. Uczniowie biorący udział w zbiórce: Aldona Czerlińska, Wioletta Muczko, Aleksandra i Weronika Kaczmarek, Sylwia Magnuszewska, Krystyna Ejsmont, Krzysztof Szatkowski, Oskar Bojar, Bartłomiej Kisiel, Klaudia Żuchowska, Dominika Jastrzębska, Patrycja Rożnowska, Patryk Ejsmont, Radek Skórko oraz Natalia Żelepin. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Joanna Fuks- Konopka, Małgorzata Targońska, Dorota Korneluk, Monika Grudzińską, Monika Załoga – Dziadłowska,Cecylia Rafalska,Jagoda Rek oraz Ewa Kosiorek.  Na  czas  akcji  na  terenie  sklepu „ Na Górce” przy ulicy Klonowej w Kętrzynie nasi uczniowie i nauczyciele przyjęli obowiązki wolontariuszy. Otrzymali imienne identyfikatory będące  wizytówką wobec personelu sklepu i jego klientów. Przez cały dzień namawiali klientów sklepu do wzięcia udziału w tak szczytnej akcji poprzez rozdawanie ulotek, udzielanie informacji o Banku Żywności i celu zbiórki. Za każdą ofiarowaną pomoc, dzieci dziękowały darczyńcom słowem, uśmiechem i symboliczną naklejką.

Celem akcji jest pomaganie i wspieranie  najbardziej potrzebujących, propagowanie idei wolontariatu, uczulanie na problemy społeczeństwa, przypomnienie symboli i tradycji Bożonarodzeniowych.

Koordynatorzy: Joanna Fuks-Konopka, Małgorzata Targońska