WARMIĘ I MAZURY KOCHAMY

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w „Wiosennych działaniach na Warmii i Mazurach”, zorganizowanym przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej

w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich – pod hasłem „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”. Tegoroczna akcja opierała

się na działaniach związanych z inwentaryzacją przyrodniczą regionu oraz edukacją odpadową.

W ramach edukacji odpadowej uczniowie zaadoptowali część rzeki Guber, posprzątali teren.

Nasza szkoła nawiązała współpracę z właścicielem terenu – Gminą Kętrzyn.

Na zajęciach Koła Ekologicznego wychowankowie zapoznali się z historią rzeki Guber.

W ramach edukacji odpadowej młodzież w miesiącach marzec – maj przeprowadziła zbiórkę elektroodpadów.

Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło Ekologiczne i LOP.

W przeddzień akcji uczniowie z Ekozespołów malowali plakaty, roznosili ulotki w szkole

i na ulicach miasta.

W szkole w piwnicy został utworzony punkt odbioru „elektrośmieci”, do którego mieszkańcy Kętrzyna przynosili zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, były to przeważnie stare komputery, telefony, radia i głośniki.

Zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tą akcję, sami podsuwali pomysły, rozwiązania, wyznaczali dyżury.

Celem tej akcji było upowszechnienie wiedzy o potrzebie utylizacji sprzętu elektronicznego

i elektrycznego, potrzeba świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych.

ELEKTROŚMIECI

PRZED !!!

PO

WIĘCEJ ZDJĘĆ -KLIKNIJ NA OBRAZEK !!!