APELE I AKADEMIE EKOLOGOCZNE

Dzień Ziemi  w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie.

Niezmiernie ważnym zadaniem wychowawców w Specjalnym Ośrodku

Szkolno–Wychowawczym w Kętrzynie jest rozbudzanie w uczniach miłości do

przyrody i dbałości o jej zasoby naturalne. Starają się o to zwłaszcza panie:

A. Wanago, B. Kontoft, E. Berlińska i E. Cudziło, które prowadzą koło ekologiczne.

19.04.2013 r. zorganizowały wraz z uczniami apel z okazji Dnia Ziemi. Młodzi artyści, a zarazem zagorzali ekolodzy, wystąpili z krótkim programem artystycznym, w którym podkreślali skutki naszych  zaniedbań środowiska i zachęcali do większej dbałości o Ziemię.  Występ odbywał się w tle przepięknych plakatów, wykonanych przez uczniów. Na koniec występu dyrektorzy: p. Jarosław Wachulski, p. Sławomir Kundro i nasz gość, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Reszlu, pani Maria Pikała wręczyli nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie ekologicznym.

22.04.2013 r. ,kiedy to obchodzimy Dzień Ziemi , uczniowie przeprowadzili wielkie sprzątanie świata.

Marta Bodnar