Nawigacja

 • TEATR LALEK W OLSZTYNIE

  TEATR LALEK W OLSZTYNIE

  11 października 2018 roku uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wybrali się do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. Psiakość. Jest to ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca  opowieść o wartościach uniwersalnych, tj. przyjaźń, miłość, bliskość, nadzieja i zaufanie. Zabawne dialogi, które rozśmieszały nas do łez, stworzona z rozmachem scenografia, widowiskowa oprawa multimedialna, muzyka orkiestrowa oraz wdzięczne w animacji lalki typu muppet, to prawdziwa uczta dla oka i ucha. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem i jeszcze w czasie posiłku w Mc Donaldzie w Mrągowie wspominaliśmy najzabawniejsze sceny. Obiecaliśmy sobie, że to nie ostatni nasz wyjazd do teatru.

  TEATR LALEK W OLSZTYNIE - Obrazek 1WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • Rozpoczęliśmy zajęcia jazdy konnej z elementami HIPOTERAPII

  Rozpoczęliśmy zajęcia jazdy konnej z elementami HIPOTERAPII

  Rozpoczęliśmy zajęcia  jazdy konnej z elementami HIPOTERAPII, które odbywają się dwa razy w tygodniu w  Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Wzbogacenie oferty  zajęć rewalidacyjnych o hipoterapię jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu Miasta Kętrzyn oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "RAZEM". 

  Rozpoczęliśmy zajęcia jazdy konnej z elementami HIPOTERAPII - Obrazek 1 WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • TAN 2018r

  TAN 2018r

  W sobotę 13 października 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych TAN 2018. Jest to impreza cykliczna, odbywająca się co dwa lata. Jej organizatorem są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.

  Nasz Ośrodek reprezentował zespół wokalno- taneczny „Malowane Iskierki” – nazwa powstała specjalnie na okoliczność udziału w tej imprezie,  ponieważ na scenie Przeglądu swoje umiejętności pokazały dzieci z zespołu tanecznego „Wesołe Iskierki” i wokalistki z zespołu „Malowani Tęczą” . Młodzi artyści zaprezentowali program pt. „Mam prawo śpiewać…”. Wspólnie wykonali dwie piosenki z rep. Małej Orkiestry Dni Naszych: „Nie ma jak dom” i „Piosenka o prawach dziecka”. Dziewczęta z zespołu wokalnego zaprezentowały się również w repertuarze solowym: Natalia Surowiec wykonała piosenkę pt. „To co dobre” , a Angelika Pachulska „My heart will go on” (słynny przebój z „Titanica”…. ;), nie mogło zabraknąć na scenie również naszej absolwentki Sylwii Magnuszewskiej, która nadal wspiera nasze działania artystyczne i zaśpiewała brawurowo „Aleję gwiazd”.  Program artystyczny przygotowały panie: Agnieszka Małż i Monika Grudzińska, a organizacyjnie wspierały nasze nieocenione Mamy młodych artystów.

  Wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałego występu, a ich Mamom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie!!!

  TAN 2018r - Obrazek 1WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • Z okazji Dnia Nauczyciela
  życzymy takich myśli i marzeń
  które dają się urzeczywistnić,
  pięknych i szlachetnych pomysłów,
  które podszeptuje serce,
  cierpliwości i wytrwałości,
  aby służba dzieciom
  tym starszym i tym młodszym
  zrodziła wiele szlachetnych owoców.

  Dyrekcja

  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA

  DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 1 DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 2 DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 3

                     DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 4 DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 5

  DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 6 DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 7 DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 8

  DZIEŃ NAUCZYCIELA-FOTORELACJA - Obrazek 9WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 •  Gorąco zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem

  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu przez uczniów danej klasy za pomocą dowolnej techniki plastycznej na formacie A1.

  Konkurs trwa od 15 października do 2 listopada  2018 r.

  Celem konkursu jest wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, propagowanie treści patriotycznych i historycznych poprzez działalność plastyczną dzieci i młodzieży

  oraz rozwijanie twórczości plastycznej.

  Podobny obraz Prace konkursowe należy dostarczyć do p. Adriany Tokarskiej, pracownia plastyczna - sala nr 111, w nieprzekraczalnym terminie.

  Podstawowe kryteria oceny: zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania, pomysłowość oraz walory artystyczne.

  W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń".

   "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń". - Obrazek 1

   "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń". - Obrazek 2

  W piątek 28 września szkolne koło PCK przeprowadziło akcję szkolną "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń". Celem zajęć było przypomnienie uczniom i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu pieszym i w środkach lokomocji. Uczniowie wykazali się wiedzą i zostali nagrodzeni znaczkami odblaskowymi, kolorowankami i słodkimi upominkami.

   "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń". - Obrazek 3

 • 100 POZDROWIEŃ