Nawigacja

 • BAL KARNAWAŁOWY

  W czwartkowe przedpołudnie, 18 stycznia, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych i przedszkolaczków - bal karnawałowy. W tym dniu sala zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez panią Agnieszkę. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas przerwy dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły a owoce przekazane przez stowarzyszenie RAZEM dostarczyły wiele witamin. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

   Joanna Fuks-Konopka

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • Jasełka pt. „Czwarty Król” na XXI Festiwalu Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie

   

   

   

  12 stycznia 2018 r. 36 uczniów z klas edukacyjno-terapeutycznych wzięło udział w XXI Festiwalu Jasełek organizowanym przez Akcję Katolicką w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Zaprezentowali fragment jasełek pt. „Czwarty król” wg autorskiego scenariusza i pod kierunkiem p. Grażyny Janowicz. Młodym aktorom w roli narratorów towarzyszyli p. Diana i p. Adrian. Pani  Monika Grudzińska zadbała o wyjątkową oprawę muzyczną. Przedstawienie wzbudziło szczery podziw jury. Za występ grupa otrzymała przenośny system nagłaśniający a każdy z uczestników słodki upominek. Specjalnym wyróżnieniem zostały nagrodzone Natalka Surowiec oraz Angelika Pachulska za przepiękne wykonanie kolędy „Gdy śliczna Panna”.

   

  zdjęcia w albumie fotograficznym

 • III WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

  Dnia 11 stycznia 2018r w kinie „Gwiazda”  w Kętrzynie odbył „III WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH” pod Patronatem Starosty Kętrzyńskiego, którego organizatorem był  Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II  w Kętrzynie.

  W Festiwalu wzięło udział ok. 100 uczestników niepełnosprawnych  z następujących placówek: 

  1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
  2. Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  w Kętrzynie
  3.  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Giżycku
  4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Żardenikach
  5. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
  6. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie
  7.  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
  8. Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Biskupcu
  9. Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Mikołajkach

   

  Festiwal podzielony była na trzy kategorie: soliści, duety i zespoły. Niepełnosprawni wokaliści mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i umiejętności muzycznych na scenie. A publiczność w kinie nadzwyczaj żywiołowo reagowała na ich występy i często długimi oklaskami nie pozwala występującym artystom opuścić sceny.

  Dokonania niepełnosprawnych artystów oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: p. Sławomir Szuszczewicz z Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz pani Justyna Borucka z Rady Rodziców SOSW w Kętrzynie.

  Wszystkie zespoły, duety i soliści zajęli I miejsce i zostali nagrodzeni.

  zdjęcia w albumie fotograficznym

 • JASEŁKA W ZAMKU

  Jasełka pt. „Czwarty Król” w zamku

   

  10 stycznia 2018 r. 36 uczniów z klas edukacyjno-terapeutycznych zaprezentowało jasełka pt. „Czwarty król” według autorskiego scenariusza i pod kierunkiem p. Grażyny Janowicz w Bibliotece Miejskiej w Kętrzynie (zamek). Młodym aktorom w roli narratorów towarzyszyli p. Diana i p. Adrian. Pani  Monika Grudzińska zadbała o wyjątkową oprawę muzyczną. Przedstawienie rozpoczęła nastrojowa  piosenka w wykonaniu Natalii Surowiec pt. „Święta w Kętrzynie”, której słowa napisała p. Ewa Dziekońska-Piłat z klasą III SSPP a muzykę skomponował p. Jacek Kwiatkowski. Angelika Pachulska w przejmujący sposób zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. Widownię stanowili uczniowie z młodszych klas szkoły nr 1 i 3 zaproszeni przez p. Bożenę Musielak. Występ wzbudził szczery podziw publiczności. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. W przygotowaniu widowiska pomagały panie: Agnieszka Małż, Adriana Tokarska, Barbara Psujek, Ewa Dziekońska-Piłat, Ewa Semeniuk, Joanna Fuks-Konopka.

  WIĘCEJ ZDJĘC W ALBUMIE

 • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

                  

   

  W oczekiwaniu na zbliżające się
  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  Żegnamy minione miesiące
  I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
  Pragniemy przeżyć
  Niepowtarzalne świąteczne chwile
  W pokoju i wzajemnej bliskości.
  Serdeczne życzenia:
  Zdrowia, pogody ducha,
  Spełnienia wszystkich marzeń,
  Wielu sukcesów w nauce dla całej klasy I BSS
      życzy wychowawca Dorota Korneluk

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

   

 • JASEŁKA 21.12.2017

 • Nasi uczniowie na Wigilii zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

  Dnia 21.12.2017r artystki z Naszej szkoły – Andżelika Pachulska oraz Natalia Surowiec w asyście pięknych aniołków brały udział w Wigilii zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

  Agnieszka Florczak

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • Nasi uczniowie wspierają mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie

   

  Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, IV-VI SP oraz III SSPP wykazali się ogromną empatią, przygotowując podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie piękne pocztówki bożonarodzeniowe. Wręczyli je 18.12.17 r. podczas wzruszającego spotkania.

  Marta Bodnar

  Agnieszka Małż

  Ewa Dziekońska-Piłat

   

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • JASEŁKA "CZWARTY KRÓL"

  Jasełka pt. „Czwarty król” w wykonaniu uczniów z klas edukacyjno-terapeutycznych

  15 grudnia 2017 r. 38 uczniów z klas edukacyjno-terapeutycznych zaprezentowało jasełka pt. „Czwarty król” według autorskiego scenariusza i pod kierunkiem p. Grażyny Janowicz. W głównej roli wystąpił Krystian Gałązka, któremu towarzyszyli paziowie, trzej Królowie a także ludzie dotknięci przez różne nieszczęścia. Oczywiście nie mogło zabraknąć Maryi, Józefa i aniołków. Był też Herod z żoną i uczonymi żydowskimi. Młodym aktorom w roli narratorów towarzyszyli p. Diana i p. Adrian. Pani Monika Grudzińska zadbała o wyjątkową oprawę muzyczną. Przedstawienie rozpoczęła nastrojowa piosenka w wykonaniu Natalii Surowiec pt. „Święta w Kętrzynie”, której słowa napisała p. Ewa Dziekońska-Pi łat z klasą III SSPP a muzykę skomponował p. Jacek Kwiatkowski. Angelika Pachulska w przejmujący sposób zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. W przygotowaniu jasełek pomagały panie: p. Agnieszka Małż, p. Ewa Dziekońska-Piłat, p. Adriana Tokarska, p. Ewa Semeniuk, p. Barbara Psujek, p. Joanna Fuks-Konopka. Przedstawienie poprzedził występ klasy rewalidacyjnej p. Anety Dunaj z piosenką „Pada śnieg”. Widownię stanowili licznie zgromadzeni rodzice, którzy za dostarczone przeżycia nagrodzili dzieci brawami.

  ZDJĄCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 • V Festiwal Kultury Anglojęzycznej- Kanada

                  V Festiwal Kultury Anglojęzycznej- Kanada

   

  Po raz kolejny odbył się Festiwal Kultury Anglojęzycznej. W tym roku dotyczył Kanady. 13.12.2017 r. uczniowie SOSW, Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Szkoły Podstawowej nr 4 poznali kulturę tego ciekawego kraju. Odbyło się wiele ciekawych konkurencji, dotyczących m.in. znanych bajek i tradycji kanadyjskich. Na scenie w roli piosenkarzy zadebiutowali Kacper i Maks, a towarzyszyli im koledzy z klasy, pokazując treść zawartą w piosenkach. Również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 wykonali utwór Alana Walkera „Alone”, a uczennica z PCE zaśpiewała „My heart will go on” najsłynniejszej kanadyjskiej wokalistki Celine Dion.  Festiwal podobał się wszystkim, gdyż odbył się w bardzo wesołej atmosferze oraz przybliżył dzieciom i młodzieży tematykę związaną z  tym jakże ciekawym krajem.

  Marta Bodnar

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

   

 • "Akademia Rękodzieła Artystycznego"

  W grudniu 2018 r.  w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie odbyła się wystawa wytworów rękodzielniczych będąca uwieńczeniem zajęć pozalekcyjnych pod hasłem "Akademia Rękodzieła Artystycznego", realizowanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „RAZEM w ramach zadania finansowanego przez Gminę Miejską Kętrzyn. Uczestnicy zajęć, będący uczniami Ośrodka, wykonali pod kierunkiem pani Adriany Tokarskiej  prace za pomocą  różnorodnych technik rękodzielniczych, wśród nich prace ceramiczne, filcowane oraz zdobione techniką decoupage.  Wystawa pozwoliła uczestnikom zajęć na zaprezentowanie swojej twórczości w środowisku szkolnym.  Oto realizacja fotograficzna z wystawy oraz zajęć pod hasłem "Akademia Rękodzieła Artystycznego" realizowanych w naszej szkole na przełomie września i grudnia 2017 roku.

  Adriana Tokarska

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • Laureaci konkursu-„Zapobiegajmy pożarom”

  12 grudnia  2017 roku w siedzibie Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szczebla powiatowego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy w konkursie. Nagrody otrzymali: Bartłomiej Malanowski w kategorii klasy IV-VI oraz Damian Kazimierczuk i Piotr Szatkowski w kategorii dorośli. Wyróżnione prace zostaną następnie przekazane na szczebel wojewódzki konkursu. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.

   

  Adriana Tokarska

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • INSPIRACJE KANAPKOWE

  Klasa I-III SP oraz uczniowie zespołu edukacyjno-terapeutycznego kl. I-III SP i III SSPP dzięki współpracy Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin RAZEM z Bankiem Żywności w Olsztynie i marketem TESCO przygotowały 11.12. 2017 zdrowe, kolorowe kanapki, a 12. 12. 2017 pyszne zapiekanki . DZIĘKUJEMY i SMACZNEGO.

  więcej zdjęć w albumie

 • WIZYTA KOMENDANTA-Pwiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie

  Uczniów naszej szkoły odwiedził komendant Pwiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie- p. Zbigniew Borys, który przestrzegał nas o niebezpieczeństwie wystąpienia czadu oraz o tym, jak się przed nim uchronić. W prezencie otrzymaliśmy od pana komendanta strażackie kalendarze na nowy 2018 rok. 

                        

 • III Szkolny Konkurs Biologiczno-Chemiczny

  Dnia 8 grudnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Biologiczno-Chemiczny. W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkoły gimnazjalnej i zawodowej. Celem konkursu było podsumowanie wiedzy zdobytej na lekcjach chemii i biologii oraz wykorzystanie jej w codziennym życiu.

  Wszyscy uczniowie bardzo dobrze napisali test sprawdzający wiedzę.
  Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców:
  I miejsce zajął Dominik Świacki,
  II miejsce zajęła Martyna Rutkowska,
  III miejsce zajął Adam Wesołowski’.
  Wyróżnienia otrzymali: Damian Macke, Kamil Sładkiewicz, Szymon Kwiatek. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Wanago i Wiesława Walentynowicz.

   WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

   

 • KONKURS ŚWIĄTECZNY

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

  W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

   

   Prace mogą być w formie papierowej lub w formie pliku komputerowego.

  Przy ocenianiu będziemy brać pod uwagę piękno języka i oprawy graficznej.

  Wszystkie życzenia umieścimy na naszej stronie internetowej, a najładniejsze zostaną nagrodzone.

  Napisz i przynieś życzenia do sali 104 (p. Leszek), 106 (p. Piotr), 109 (p. Iwona) lub wyślij na adresy  lespark@poczta.fmpdejnakowski@op.pl,.

  Prace przyjmujemy do piątku, 15 grudnia 2017 r.

  Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników Ośrodka do redagowania życzeń i udziału w konkursie.

 • MIKOŁAJKI -FOTORELACJA

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

      

  6 grudnia przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj. Od samego rana po korytarzach chodziły dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

  Mikołaj wraz z elfami odwiedził wszystkie klasy. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie witali ich wesołym okrzykiem.  Za piękne występy Mikołaj obdarował wszystkich słodyczami.

  Dorota Korneluk

   

 • SPOTKANIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z PRZEDSZKOLAKAMI Z "MISIA USZATKA"

   

  Uczniowie z klas IV-VII: Adrian Grzymkowski, Nikodem Stankiewicz, Julia Zarecka , Błażej Wiewiórki-Malinowski,, Dawid Nowak, Kamil Pędzich, Mateusz Rosicki, Tomek Skoczylas i Bartek Malanowski wykazali się ogromną życzliwością wobec przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola„Miś Uszatek” w Kętrzynie. Wykonali bowiem dla nich przepiękne ozdoby choinkowe: łańcuchy, bombki, gwiazdy i podobizny św. Mikołaja. 4 grudnia 2017r. spotkali się z grupą dwulatków i trzylatków. Najpierw „maluszki” zaśpiewały kilka piosenek adresowanych do naszych uczniów. Następnie wszyscy ozdobili choinkę. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze. Wykonanie ozdób nadzorowała wychowawczyni klasy IV-V SP Marta Bodnar.

   

  Marta Bodnar

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 • NIESPODZIANKA UCZNIÓW GIMNAZJUM nr.2

                      

 • WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA-WYCIECZKA

  WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 2017

  W tym roku byliśmy wyjątkowo grzeczni bo już 29 listopada odwiedził nas Święty Mikołaj.

  A tak naprawdę to my nie mogąc się już go doczekać pojechaliśmy do krainy Św. Mikołaja do Pięknej Góry koło Giżycka. W Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK oprócz Mikołaja i śmiesznych Elfów było wiele atrakcji, w których bardzo chętnie wzięliśmy udział. Najmilej wspominamy:

  Lodowe Laboratorium Elfa Naukowca, gdzie dowiedzieliśmy się, jak zrobić sztuczny śnieg oraz na własne oczy zobaczyliśmy magię suchego lodu.

  Pokój Tradycji, w którym Elf zapoznał nas ze staropolskimi i współczesnymi tradycjami świąt Bożego Narodzenia, a także zwyczajami z innych krajów.

  Fabryka Ozdób Świątecznych, tam stworzyliśmy własne dzieło sztuki, czyli bombkę,  którą ozdobimy naszą świąteczną choinkę.

  Cukiernia Pani Mikołajowej, w której żona Mikołaja podała nam sekretny przepis na pierniki. Sami je przygotowaliśmy, pięknie ozdobiliśmy a następnie ze smakiem zjedliśmy.

  Świąteczne Kolędowanie - wzięliśmy udział w gwiazdkowym muzykowaniu BOOM BOOM na wesoło.

  Plac Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego, tam Elfy się bawią, kiedy akurat nie pakują prezentów.

  Ale najbardziej oczekiwana była Komnata Świętego Mikołaja, gdzie na własne oczy zobaczyliśmy brodatego Jegomościa, z którym mogliśmy porozmawiać, przytulić się, zrobić pamiątkowe zdjęcie a dla grzecznych dzieci miał przygotowane upominki.

  Jakiż to był cudowny dzień. Poczuliśmy tam magiczną aurę Świąt Bożego Narodzenia!

   

  Joanna Fuks-Konopka

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
  11-400 Kętrzyn
  Ul. Klonowa 2B
 • 897512355.
  (+48)786866815

Galeria zdjęć