Nawigacja

 • OTWIERAMY NOWY KIERUNEK ZAWODOWY

 • REJONOWY INTEGRACYJNY KONKURS JĘZYKOWY

  Sukces uczniów gimnazjum w Rejonowym Integracyjnym Konkursie Językowym

   

  Uczniowie gimnazjum z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie odnieśli sukces w Rejonowym Integracyjnym Konkursie Językowym w Giżycku. Nikola Rogowska
  i Przemek Więczkowski zdobyli II miejsce, Piotr Karpiński III, a Julian Marcinowski IV.

  Formuła konkursu była bardzo ciekawa. Uczniowie z czterech szkół zostali przydzieleni do grup. Każda z nich otrzymała test do rozwiązania w języku angielskim
  i niemieckim. Młodzież musiała współpracować ze sobą, gdyż jedni uczniowie uczą się języka angielskiego, a inni niemieckiego. W drugim etapie grupy odpowiadały na pytania dotyczące Unii Europejskiej. Liczyła się szybkość. Nikola odpowiedziała na kilka z nich.

  Gimnazjaliści z Kętrzyna wykazali się rozległą wiedzą z zakresu leksyki języka angielskiego, rozumienia struktur gramatycznych oraz reagowania w typowych sytuacjach komunikacyjnych. Do konkursu przygotowała ich nauczycielka języka angielskiego
  mgr Marta Bodnar.

  Marta Bodnar

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • DEGUSTACJA SMALCU MAZURSKIEGO

  19 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się degustacja mazurskiego smalcu do chleba. Kucharze naszej szkoły wspólnie z uczniami kl. IIIA SSPP przygotowali smalec według mazurskiej receptury. Wcześniej zapoznali się z potrawami kuchni mazurskiej i wykonali gazetkę. Kanapki ze smalcem udekorowali wykorzystując nowalijki i oczywiście kiszone ogórki. Uczniowie częstowali kanapkami uczniów naszej szkoły, nauczycieli i pracowników ośrodka. Kanapki z mazurskim smalcem do chleba cieszyły się dużym powodzeniem. Niejednokrotnie zaglądał ktoś do pracowni z pytaniem, czy jest dokładka. Oczywiście nikt nie opuścił pracowni bez dodatkowej kanapki.

   

  Jagoda Rek, Ewa Kosiorek

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na  obrazek                                                                                                                                                                                                             

 • XI Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

             

  Dnia 13.04.2017r odbył się XI Regionalny Mityng  Pływacki Olimpiad Specjalnych, w którym udział wzięło 120-tu zawodników reprezentujących kluby z całego województwa: Giżycka, Olsztyna, Elbląga, Łupek, Jezioran, Bartoszyc i Kętrzyna.

  Kętrzyna reprezentowali wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i uczestnicy WTZ w Kętrzynie – 12 zawodników.

  Zawodnicy startowali w grupach sprawnościowych w konkurencjach 15m i 25m ze sprzętem pneumatycznym, 25m, 50m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz w sztafecie 4x25m.

  Na szczególne wyróżnienie zasługuje Artur Mikowski. Jako jedyny z całej reprezentacji Kętrzyna zdobył 2 złote medale, 25m i 50m st. dowolnym, tym samym zdobył kwalifikacje na XII Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2018 w Katowicach.

  15m ze sprzętem pneumatycznym:

  Dominika Jastrzębska – złoty medal

  Kasia Zakrzewska IV msc

  Patryk Ejsmont zdobył złoty medal i brązowy medal na 50m st. grzbietowym i dowolnym.

  Andrzej Duński – srebrny na 50m st. dowolnym i złoty medal na 25m st. klsycznym.

  Piotr Szatkowskin – srebrne i brązowy medal na 50m st. grzbietowym i dowolnym,

  W sztafecie 4x25m wychowankowie SOSW Kętrzyn zdobyli srebrny medal.

  W sumie zdobyliśmy 10 medali; 5 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe.

                                                                Opiekun-EwaL

  zdjęcia w albumie fotograficznym

   

 • ZAPRASZAMY NA KONKURS PLASTYCZNY

  REGULAMIN KONKURSU:

  REGULAMIN_Konkurs_konie.docx

   

 • Święto Narodowe Trzeciego Maja

 • WARSZTATY-„X Mazurzymy po Kętrzyńsku”

  Udział gimnazjalistów w warsztatach pod hasłem

  „X Mazurzymy po Kętrzyńsku”realizowanych przez Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski”w ramach zadania ze środków finansowych Gminy Miejskiej

  27 kwietnia 2017 roku uczniowie gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli
  w warsztatach pod hasłem „Mazurzymy po Kętrzyńsku”, zorganizowanych przez panie
  ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” w Kętrzynie. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z kulturą i sztuką Warmii i Mazur oraz historią miasta Kętrzyna.  Uczniowie mieli okazję obejrzenia wyrobów rękodzielniczych w galerii Stowarzyszenia, wysłuchania opowiadań w gwarze mazurskiej oraz utrwalenia wiadomości o zabytkach Kętrzyna. Uwieńczeniem warsztatów było wykonanie przez uczniów malunków na kaflach ceramicznych prezentujących barwy i symbole rodzinnego miasta.  Wszystkie wykonane prace wezmą udział w wystawie podczas finału konkursu „Mazurzymy po Kętrzyńsku”, który odbędzie się 9 maja 2017 roku na terenie kętrzyńskiego zamku.

    Adriana Tokarska

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

   

 • WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

  WIELKANOCNY ZAJĄCZEK ODWIEDZIŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

 • Zajęcia otwarte Szkolnego Koła PCK „Kartki i stroiki na Wielkanoc”

   


  07.04.2017r szkolne koło PCK prowadzone przez nauczycielki Agnieszkę Małż i Ewę Dziekońską-Piłat przeprowadziło w świetlicy szkolnej SOSW im. Jana Pawła II w Kętrzynie zajęcia otwarte - „Kartki i stroiki na Wielkanoc”. Uczniowie klas I-III SP, i III”b” SSPP wykonali kartki świąteczne z dedykacją i serdecznymi życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie .

  Celem zajęć była umiejętność współpracy w grupach wspólnie uczniów szkoły podstawowej i ponadgimnazjalnej. Budowanie wrażliwości szacunku dla osób starszych. Organizatorzy byli pod wrażeniem inwencji twórczej najmłodszych uczniów. Praca każdego dziecka została uwieczniona na zdjęciach. Przygotowane kartki i stroiki wielkanocne zostały przekazane zostały do DPS-u co spotkało się z serdeczną reakcją i wdzięcznością odbiorców. Uczniowie mieli ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

  Organizatorzy:
  Agnieszka Małż
  Ewa Dziekońska-Piłat

  oraz p. Ela, p. Adrian i p.Marcin .

  zdjęcia w albumie fotograficznym

   

 • KONKURS PLASTYCZNY-"KARTKA ŚWIĄTECZNA"

  PODSUMOWANIE

  SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

   
     

   W marcu 2017 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Wzięło w nim udział 2 przedszkolaków i 32 uczniów, wśród nich uczniowie

  ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Prace konkursowe były bardzo zróżnicowane pod względem pomysłowości i techniki wykonania. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, niemniej jednak wyróżniła 10 laureatów, wśród nich:

  - Wiktor Jasiński – Przedszkole „Krasnale”

  - Wiktoria Borucka – kl. II SP

  - Weronika Kaczmarek – kl. III SP ZET

  - Angelika Pachulska – kl. III SP ZET

  - Wiktor Budzyński – kl. III SP ZET

  - Piotr Bawirsz – kl. IV SP

  - Szymon Krakowiak – kl. IV SP ZET

  - Borys Borzym – kl. VI SP ZET

  - Katarzyna Karowska – kl. IIIa SPP

  - Sandra Rogozińska – kl. IIIa SPP

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów laureatom konkursu!!!

      Adriana Tokarska

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE -kliknij na obrazek

 • Wycieczka – Olsztyński Teatr Lalek „Bajka o szczęściu”

  Wycieczka – Olsztyński Teatr Lalek „Bajka o szczęściu”

  Dnia 05 kwietnia 2017 r. uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych klasy I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalek w Olsztynie. Przed wyjazdem dzieci zapoznały się z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla nich dużym przeżyciem. Obejrzały spektakl pt: „Bajka o szczęściu”- w ubogiej chatce żył sobie Staruszek z trojgiem przyjaciół - Kogutem, Świnką i Myszką. Poza nimi nie miał na świecie nikogo. Pewnego dnia do chatki zapukał wędrowny Handlarz. Najpierw kupił od gospodarza Myszkę za wymarzoną fajkę, potem Koguta za nożyk, w  końcu Świnkę za świecący zegarek. Z każdą transakcją Staruszek stawał się coraz bardziej markotny. Stracił ochotę by żyć dalej. Poprosił więc Śmierć , by go ze sobą zabrała. Ona miała dla niego jednak zupełnie inny plan...Jak większość bajek  i ta kończy się szczęśliwie, a morał z niej płynie taki, że przyjaźń jest bezcenną wartością.

  Dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że mogły na żywo obejrzeć grę aktorów, obejrzeć teatr od wewnątrz.

  Celem wycieczki było:

  - rozbudzenie zainteresowania kulturą – kontakt ze sztuką i wielką sceną;

  - wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji;

  - kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze;

  - uwrażliwienie na główne przesłanie bajki

  - wzmocnienie więzi pomiędzy dziećmi i młodzieżą z Placówki.

  Po spektaklu uczniowie skorzystali z ciepłego posiłku w McDonald’s.

  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.  Oby więcej takich wyjazdów.

  Joanna Fuks-Konopka

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • KONKURS HISTORYCZNY

  04. 04.2017 r. w naszym gimnazjum nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu historycznego– temat zmagań „Od pisma klinowego do współczesnej książki”.  Konkurs miał formę testu. Uczniowie bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do tematu.  Z zaangażowaniem i w skupieniu wykonywali  zadania. Zorganizowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajęły się:  p. B. Psujek, p. G. Janowicz, p. M. Szymańska.

  WYNIKI:

  I MIEJSCE – Dominik Świacki  (kl. I)

  II MIEJSCE – Mateusz Antonowicz (kl. III)

  III MIEJSCE – Sylwester Bielański (kl. II)

 • GIMBA-FOTORELACJA

 • WYCIECZKA-„Pogoń za Wielkanocnym Zającem”

  „Pogoń za Wielkanocnym Zającem”

  Dnia 30 marca 2017 r. odbyła się wycieczka do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „GWAREK” w Pięknej Górze k/Giżycka. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z zespołów edukacyjno – terapeutycznych, klasy I-III SP oraz przedszkola. Celem wycieczki był udział dzieci w projekcie edukacyjnym pt. „Pogoń za Wielkanocnym Zającem”. Głównym założeniem projektu jest zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami związanymi z obchodami Świąt Wielkanocnych. Poszczególne zadania zorganizowano w formie przeróżnych gier i zabaw. Uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach – niespodziankach: podwodny świat baniek, teatrzyk kukiełkowy, wielkanocne wypieki, przysmaki zajączka, galeria wielkanocna, itp. Dzieci zajrzały do wiosennej krainy pełnej budzących się do życia kwiatów, poznały tradycje wielkanocne, sprawdziły gdzie mieszka Zajączek i spotkały się z nim w magicznie zielonej Mazurskiej Wiosce. Bardzo mocno uściskały Go, podziękowały za gościnę, a następnie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

  Ogrom atrakcji sprawił naszym uczniom dużo radości i uśmiechu, zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

  Joanna Fuks-Konopka

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-KLIKNIJ NA OBRAZEK

 • MISS I MISTER SZKOŁY !!!

              21 marca 2017 roku w SOSW im. św. Jana Pawła II odbyły się wybory „Miss i Mistera Ośrodka 2017”. W wyborach wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły.

  Jury w składzie: Marta Bill, Beata Kontoftt, Monika Załoga - Dziadłowska, oceniało młode miss i młodych misteriów. Wybór sędziów nie był łatwy. Jury składające się z nauczycieli przyznało, aż szesnaście tytułów. Przedstawiają się one następująco:

  Wśród dziewczynek wyłoniono:

  1. Miss Ośrodka 2017 – Daria Kubiak
  2. I Miss – Nikola Sawicka
  3. II Miss – Julia Zarecka
  4. III Miss – Dagmara Żebrowska
  5. Miss Uśmiechu – Katarzyna Kostyk
  6. Miss Przyrody – Natalia Surowiec
  7. Miss Mikrofonu – Sylwia Magnuszewska
  8. Mała Miss – Wiktoria Borucka

  Wśród chłopców wybrano:

  1. Mister Ośrodka 2017 – Sebastian Sołoducha
  2. I Mister – Jakub Dąbrowski
  3. II Mister – Mateusz Rosicki
  4. III Mister – Bartosz Malanowski
  5. Mister Humoru – Krystian Gałązka
  6. Mister Elegancji – Jakub Kowalczyk
  7. Mister Sportu – Adrian Janicki
  8. Mister Wiosny – Oskar Bojar

  Oprócz laureatów o tytuł Miss i Mistera, jury jednogłośnie postanowiło przyznać tytuł „Miss Wody” pani Anny Wanago, która to jako prowadząca imprezę przekazywała uczniom bardzo wartościową wiedzę nt. „Wartości wody w życiu człowieka”.

  Konkurs przebiegał sprawnie i był kontrolowany przez organizatorów. Publiczność uczestnicząca, jako widzowie w tych wyborach była bardzo zachwycona młodymi talentami.

  Wszyscy kandydaci otrzymali szarfy z tytułami oraz nagrody rzeczowe.

  Nad organizacją imprezy czuwali: M. Targońska, T. Ćwikowska, D. Korneluk, S. Kundro, B. Kontoftt, M. Bill, A. Wanago, D. Nebeś, K. Łabieniec, M. Szymańska, E. Gadomska.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE KLIKNIJ NA OBRAZEK

 • I POWIATOWE TARGI ZDROWIA-FOTORELACJA

 • Dzień Świętego Patryka

  Uczniowie niecierpliwie wyczekiwali na Dzień św. Patryka, który odbył się 17 marca. Tego dnia wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele; musieli mieć koniecznie zielony element garderoby, ponieważ ten kolor jest symbolem tego święta. Program cechowała różnorodność. Publiczność obejrzała dwa filmy: pierwszy ukazujący Irlandię z lotu ptakai drugi reprezentujący taniec narodowy. Wyświetlono prezentację multimedialną dotyczącą tego malowniczego kraju. Odbył się konkurs wiedzy o Irlandii. Następnie wyczytano wszystkie osoby mające imię Patryk, gdyż obchodziły tego dnia imieniny. Musiały obowiązkowo zjeść groszek, gdyż w Irlandii tak ucztuje się między innymi Dzień św. Patryka. Solenizantom odśpiewano sto lat, a dyrektor SOSW pani Ewa Jakubiec wręczyła słodkie upominki, oczywiście w kolorze zielonym. Nie zabrakło również konkursów, które rozbawiły wszystkich. Przeliczono, która klasa miała najwięcej zielonych ubrań. Zwyciężyła klasa pani Jagody Rek. Imprezę uświetnił występ wokalny Sylwii, która zaśpiewała piosenkę „My heart will go on”.

  Imprezę przygotowali p. Marta Bodnar, p. Jarosław Wachulski i p. Monika Grudzińska.
   

  Marta Bodnar

  zdjęcia w albumie fotograficznym

   

   

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku nasi uczniowie, a szczególnie chłopcy, mieli możliwość spotkać się z historią na żywo. Niezapomnianym chwilom towarzyszyło wiele emocji, radości i zadowolenia.  

  WIĘCEJ ZDJĘC KLIKNIJ NA OBRAZEK

 • ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET

  http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834

  Jeżeli chcesz przekazać życzenia z okazji Dnia Kobiet, możesz uczynić to również za pośrednictwem naszej strony internetowej.

  Napisz i przynieś jak najszybciej życzenia do sali 104 (p. Leszek), 106 (p. Piotr) , 109  (p. Iwona) lub wyślij na adresy  lespark@poczta.fmpdejnakowski@op.pl, a umieścimy je na naszej stronie internetowej.Teksty życzeń przyjmujemy do środy, 8 marca.

  Zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników Ośrodka do składania życzeń Koleżankom i Paniom z okazji tego jakże bardzo sympatycznego święta.

                                

                                

                                

   

 • PRZEKAŻ 1% PODATKU !!!

  PRZEKAŻ 1% PODATKU DZIECIOM NASZEJ SZKOŁY

  ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ KLIKNIJ NA OBRAZEK

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
  11-400 Kętrzyn
  Ul. Klonowa 2B
 • 897512355.
  (+48)786866815

Galeria zdjęć