ROK SZKOLNY 2018-2019 ROK SZKOLNY 2017 - 2018 ROK SZKOLNY 2016-2017

ROK SZKOLNY 2018-2019

Światowy Dzień Żywności

W dniu 19 października obchodzono w naszym Ośrodku Światowy Dzień Żywności. Przedszkolaki także brały w nim udział!  Dzieci wykonywały zadanie dotyczące niemarnowania jedzenia. Za poprawne odpowiedzi otrzymały dyplom Ratownika Żywności oraz portfeliki z wizerunkiem owoców, aby przypominały im o zasadzie „Nie marnuję żywności – oszczędzam”.

Święto Dyni

30 października w naszym przedszkolu odbyła się zabawa z okazji Święta Dyni. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy. Dzieci przyszły ubrane w barwy dyniowe do przedszkola. W ramach obchodów Dnia Dyni dzieci  miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej „kuli”, zasmakować dyniowych potraw, pośpiewać i potańczyć. Jesteśmy przekonani, że od dziś w naszym przedszkolu wzrośnie liczba małych miłośników dyni.

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszym przedszkolu obchodziliśmy święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki poprzez udział w zajęciach edukacyjnych, wydarzeniach kulturalnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią. Celem działań był zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi, przybliżenie wiadomości na temat naszego kraju oraz zainteresowanie dziejami Polski i Polaków.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Gośćmi honorowymi tego dnia były przyniesione przez dzieci maskotki.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Atrakcją tego dnia były zabawy przy piosenkach oraz konkursy. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Konkurs Genialny Pięciolatek i Genialny Sześciolatek

2 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedszkolnego

Genialny Pięciolatek oraz Genialny Sześciolatek. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób sprawdza wiedzę i umiejętności przedszkolaków oraz poprzez ćwiczenia grafomotoryczne przygotowuje je do nauki. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Synapsa.

Rozstrzygnięcie konkursu „Emocje: widzę, czuję i przedstawiam”

3 grudnia 2018 r. w kinie „Gwiazda” odbyły się obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II. Przedszkolaki wraz starszymi klasami przygotowały choreografię taneczną do piosenki „Kochany Święty Mikołaju”. Podczas spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Emocje: widzę, czuję i przedstawiam”, w którym I miejsce otrzymał Wiktor Jasiński, III miejsce Nikola Juszkiewicz wyróżnienia w konkursie otrzymali Julia Ciok, Lena Kościesza, Igor i Oskar Cichomscy, Antoni Duński i Kacper Mrozewski Gratulujemy.

Mikołajki w przedszkolu

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie, 6 grudnia przyjechał również do nas z workiem pełnym prezentów. Dzień był niezwykle radosny i pełen wrażeń. Śpiewem powitaliśmy Świętego Mikołaja, który przybył do nas z Elfami i obdarował nas prezentami. W tym dniu czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, udaliśmy się do kina na projekcje bajki „Miśków dwóch w Nowym Yorku”, tam również czekały na nas niespodzianki. Dzień ten długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, już nie mogą doczekać się następnej wizyty Mikołaja.

Zdrowo się odżywiamy

Dnia 4 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte na temat zdrowego odżywiania. Celem zajęć było wdrażanie dzieci do dbania o swoje zdrowie poprzez dostrzeganie zachowań i produktów spożywczych sprzyjających zdrowiu i szkodliwych dla zdrowia. Zajęcia z pewnością podniosły świadomość dzieci i umiejętność dbania o własne zdrowie. Przeprowadzenie zajęć bardzo ułatwiły materiały dostarczone przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Podczas zajęć dzieci bawiły się doskonale.

Celina Rafalska

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

Dzień Przedszkolaka

Uroczystość z okazji Dnia Przedszkolaka odbyła się 20 września, wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz zaproszeni goście. Z tej okazji pani dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom życząc wspaniałej zabawy. Było wesoło i kolorowo. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Za wspaniałą zabawę dzieci otrzymały dyplomy upamiętniające Dzień Przedszkolaka a także dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Impreza przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn