KONKURSY EKOLOGICZNE

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego wzięli udział w konkursie dotyczącym tematyki wodnej. Wszyscy uczestnicy popisali się szeroką wiedzą ekologiczną.  Trudno było wyłonić zwycięzców. Panie prowadzące konkurs uznały, że wszyscy uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Woda źródłem życia”. Plakaty były bardzo pomysłowe i wszystkie zasługują na uwagę. Wyłoniono zwycięzców.                                     I miejsce zajęła klasa II/ III gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Psujek,

II miejsce klasa III B SSPP pod kierunkiem pani Ewy Dziekońskiej- Piłat,

III miejsce klasa IV/V SP pod kierunkiem pani Marty Bodnar.

Uczestnicy wyróżnieni otrzymali dyplomy  i słodkie prezenty.

Organizatorzy Anna Wanago, Beata Kontoftt, Elżbieta Berlińska

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

II SZKOLNY KONKURS BIOLOGICZNO-CHEMICZNY

II Szkolny Konkurs Biologiczno- Chemiczny

Dnia 16 grudnia w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Biologiczno- Chemiczny. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkoły gimnazjalnej  i zawodowej. Celem konkursu było podsumowanie wiedzy zdobytej na lekcjach chemii i biologii oraz wykorzystanie jej w sytuacjach życiowych. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze napisali test sprawdzający wiedzę. Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajął Mateusz Antonowicz z klasy III gimnazjum,

II miejsce zajęła Katarzyna Kostyk z klasy I zawodowej,

III miejsce zajął Dominik Świacki z klasy I gimnazjum.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Wanago i Wiesława Walentynowicz.

Anna Wanago

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

VII WOJEWÓDZKI TURNIEJ EKOLOGICZNY POD HASŁEM "TAJEMNICE PRZYRODY" W MIŁAKOWIE

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

11 maja 2016r. grupa ekologów w składzie: Dagmara Żebrowska, Damian Bucharzewski, Weronika Chotyniec, Przemysław Więczkowski, Paweł Kiełkowski i Aleksandra Dunaj wzięli udział w VII Wojewódzkim Turnieju Ekologicznym w Miłakowie pod hasłem „ Tajemnice Przyrody”.

Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną oraz wysłuchali pogadanki leśniczego.

Następnie podzieleni na  drużyny rozwiązywali rebusy, zagadki i odpowiadali na pytania z zakresu tematyki leśnej. Wszyscy bawili się wyśmienicie poznając nowych kolegów z innych ośrodków. Na zakończenie turnieju było ognisko i kiełbaski.

Wszyscy wrócili zmęczeni ale z nagrodami.

VI Wojewódzki Turniej Ekologiczny pod hasłem PRZYJACIELE LASU w Miłakowie

WIECEJ Z DJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

14 maja 2015 r. młodzież z klas terapeutycznych wzięła udział w VI Wojewódzkim Turnieju Ekologicznym pod hasłem PRZYJACIELE LASU, który odbył się w Miłakowie.

Uczniowie rozwiązywali testy, krzyżówki były też konkurencje sprawnościowe.

Wszyscy bawili się świetnie z kolegami i koleżankami z innych ośrodków.

Na zakończenie turnieju było ognisko i pyszne kiełbaski. Z żalem żegnaliśmy się, mamy nadzieję spotkać się za rok.

KONKURS EKOLOGICZNY

Dnia 25.03.2015r. odbył się konkurs ekologiczny „Woda w życiu organizmów”.

Celem konkursu było:

• zachęcanie uczniów do mniejszego zużycia wody,
  • wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna,
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania.

Uczestnicy konkursu uczniowie Szkoły Podstawowej z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania testów, rebusów   i do rysowania plakatów.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Konkurs prowadziły panie: Anna Wanago i Beata Kontoftt.

Dnia 21.03.2014r.  uczniowie  SOSW w Kętrzynie obchodzili Światowy Dzień Wody. Organizatorem był Zespół Ekologiczny działający w naszej szkole.

Uczniowie szkolnego koła ekologicznego rozwiesili plakaty pt.: „Woda źródłem życia”, które dowolną techniką wykonali uczniowie z poszczególnych klas.

Przeprowadzono konkurs ekologiczny o tematyce związanej  z oszczędnym wykorzystaniem wody. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego i ekologicznego zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Cele:

• zachęcanie dzieci i młodzież do mniejszego zużycia wody:
  • wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna,

Zespól Ekologiczny

Beata Kontoftt, Anna Wanago, Elżbieta Berlińska, Zofia Polito

Światowy Dzień Wody  w Specjalnym Ośrodku Szkolno –    Wychowawczym w  Kętrzynie.

22.03.2013 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w  Kętrzynie obchodzony był Światowy Dzień Wody, którego organizatorem był Zespół Ekologiczny działający w tejże szkole. Z okazji tego święta odbył się konkurs ekologiczny, którego celem było: uświadomienie znaczenia wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin, wzbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące, lecz ograniczone zasoby wody pitnej oraz rozwijanie zainteresowania otaczającym światem.

Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach:

I – szkoła podstawowa oraz zespoły edukacyjno - terapeutyczne,

II – szkoła zawodowa i gimnazjum.

Quiz zorganizowały panie A. Wanago, B. Kontoftt, E. Berlińska oraz E. Cudziło.

W poszczególnych rodzajach szkół najlepszymi okazali się:

Szkoła podstawowa:

1.      B. Kisiel (kl. III)

2.      M. Kuchta (kl. VI)

3.      T. Płomiński (kl. VI) i K. Szatkowski (kl. III)

Zespoły edukacyjno – terapeutyczne:

1.      J. Suska (kl. VI TP)

2.      D. Jastrzębska (kl. V TP)

3.      J. Kostyk (kl. I TG) i K. Dobrowolska (kl. I SSPP);

Gimnazjum:

1.      D. Bucharzewski (kl. I)

2.      P. Bagiński (kl. II)

3.      B. Chojnacka (kl. II)

Szkoła zawodowa:

1.      N. Żelepień

2.      P. Aftyka

3.      K. Żuchowska i M. Świacki

Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie otrzymali słodkie upominki, natomiast dyplomy zostaną rozdane podczas uroczystego apelu poświęconemu Dniu Ziemi.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym !!!