


W dniu 18 czerwca 2026r. na stadionie MOSiR w Kętrzynie odbyła się po raz kolejny już XII Paraolimpiada pod zaszczytnym hasłem „SPORT TO SIŁA, TO JEST MOC. RAZEM BĄDŹMY WIĘC CO ROK”. Celem imprezy była popularyzacja sportu i rozpowszechnianie idei Paraolimpiady dla osób zmagających się na co dzień z różnorodnymi trudnościami w regionie warmińsko-mazurskim jak również integracja ze środowiskiem społecznym.
Głównym organizatorem było Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Fundacja DRUŻYNA ML
12 i 16 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.
Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor oraz wykonując zadania sprawdzające ich sprawność i opanowanie jednośladu.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i świetnie poradzili sobie z wyzwaniami. Gratulujemy zdającym i życzymy bezpiecznej jazdy.
Dzisiejsza wycieczka klas 5b i 4a na Farmę Odkrywców – Survival na wsi była pełna atrakcji i nowych doświadczeń. Na początku uczniowie zostali przywitani pysznym poczęstunkiem – goframi i gorącym kakao, które dodały energii na dalszą część dnia.
Następnie dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach i wykonały własne łapacze snów. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze zwierzętami gospodarstwa. Uczniowie karmili kozy, króliki, kaczki i kury, głaskali psy, a także poili krowy. Podczas zbierania jaj dowiedzieli się, jakie są rodzaje kur i czym się różnią.
W dniu 09.06.2026 klasy 8aSP, 8btp, 5-6atp oraz grupa przedszkolna "Skrzaty", w ramach nagrody w konkursie fotograficznym "Podróż z moją klasą- Pocztówka z wakacji"odbyły wspaniałe kulinarne spotkanie w restauracji City Club. Pani Aneta Dłuska-Pietras wraz z załogą lokalu zorganizowali dla nas warsztaty z pieczenia pizzy. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, mnóstwo tajemnej wiedzy o przygotowaniu pizzy i oczywiście konsumpcja własnoręcznie przygotowanego włoskiego przysmaku. Konkursowy voucher ufundował Starosta Kętrzyński Pan Michał Kochanowski. Serdecznie dziękujemy za czas pełen świetnej zabawy.
Tegoroczne Dni Rodziny w SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie upłynęły w atmosferze radości, bliskości i wspólnego świętowania. Uroczystość rozpoczęła się barwnym, pełnym uśmiechów pochodem wokół szkoły, w którym uczniowie, rodzice i nauczyciele maszerowali razem, tworząc wyjątkową, rodzinną wspólnotę.
Po powrocie na teren Ośrodka czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji, które od pierwszych chwil wypełniły przestrzeń śmiechem i ekscytacją. Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, odwiedzić stoisko straży pożarnej z prawdziwym wozem i wyposażeniem oraz stoisko straży granicznej, które budziło ogromną ciekawość. W strefie artystycznej powstawały kolorowe „Letnie kwiaty”, a na dużym formacie tworzono wspólny, pełen emocji portret rodzinny.