Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym

w Kętrzynie

Przejazd bryczką zaprzężoną w konie, pokaz sprzętu Straży Granicznej, konkurencje sportowe i pokaz motocykli. Takie atrakcje zapewniono uczniom w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Kętrzynie. Impreza odbyła się 05.06.2013r. Zorganizowały ją panie Marzena  Cwalina i Lucyna Kraśnier.

Od godziny 11.00  do 12.30 wszystkie dzieci pod opieką nauczycieli brały udział w przejażdżce po mieście bryczkami konnymi ze stada ogierów w Kętrzynie. Trasa przejazdu przebiegała obok nowo wybudowanego Ośrodka i dzięki temu wszyscy uczniowie mogli zobaczyć w jakim pięknym budynku będą się uczyć  i mieszkać od przyszłego roku szkolnego. Wiele emocji zapewnił wychowankom Ośrodka pokaz samochodów Straży Granicznej wyposażonych w najnowszy sprzęt oraz tresura psa tropiącego.

O 16.30 rozpoczęła się druga część imprezy. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych. Zawodnicy trzech drużyn, zdopingowani do sportowej rywalizacji ułożonym przez siebie hasłem – okrzykiem, zmagali się w skokach na jednej nodze, wyścigu – slalomie z piłeczką ping – pongową na łyżce, rzutach do celu, sztafecie toczonej piłki, skokach na skakance. Najwięcej emocji i śmiechu było podczas przeciągania liny na trawie. Sprzymierzone grupy dziewcząt i młodszych chłopców pokonały „siłaczy” z gimnazjum i szkoły zawodowej.

Następnie odbył się pokaz motocykli członków i sympatyków Klubu Motocyklowego „RAST” z Kętrzyna. Wszyscy byli zachwyceni pięknymi pojazdami, zadawali wiele pytań na ich temat, a najodważniejsi mieli okazję do krótkiej przejażdżki po boisku. Atmosfera imprezy była bardzo miła, a dzieci były bardzo zadowolone.

Wielkie podziękowanie należą się naszym sponsorom. Taki radosny Dzień Dziecka był możliwy dzięki pomocy i życzliwości Dyrektora Stada Ogierów p. Jerzego Gawareckiego, Komendanta Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie p. Jarosława Kowalkowskiego, członków i sympatyków Klubu Motocyklowego „RAST”, p. Ewy Kosiorek, która upiekła ciasta, p. Tadeusza i Bogdana Kossakowskich– właścicieli Zakładu Pogrzebowego „HERMES”, p. Mariana Puzio z Firmy Handlowo–

–Usługowej „MAGOLS” oraz Spółdzielni Pracy Produkcyjno – Handlowej „MAJONEZY” w Kętrzynie.

Marta Bodnar

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym!!!!