PRZEGLĄDY MUZYCZNE

VI WÓJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIOSENKI

OLSZTYN 2014

„Ze starego śpiewnika”

W dniu 12.03.2014 roku odbył się VI Wojewódzki Przegląd Piosenki. W tym roku tematem przewodnim były piosenki „Ze starego śpiewnika”. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział aż 28 młodych wokalistów z 8 ośrodków specjalnych: z Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Miłakowa, Olsztyna, Iławy, Bartoszyc, Węgorzewa i Kętrzyna. Zgodnie z regulaminem imprezy każda placówka mogła zaprezentować maksymalnie czterech uczestników. Nasz ośrodek reprezentowały w tym roku: w kategorii „GIMNAZJUM” Natalia Bogórska  z piosenką pt. „Jest cudnie”, a kategorii „SZKOŁA ZAWODOWA” Sylwia Magnuszewska z piosnką pt. „Ludzkie gadanie”, Aldona Czerlińska z piosenką pt.  „Niech żyje bal” oraz Justyna Kulisz z piosenką pt. „Jambalaya” przygotowane przez panią Monikę Grudzińską.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami.

Nasze wokalistki spisały się na medal, wszystkie zaśpiewały pięknie, a ich występy przyjęte były bardzo ciepło przez widownię, na której nie zabrakło pozostałych dziewcząt z zespołu wokalnego „Malowani Tęczą”.

Jury przyznało: Justynie Kulisz II miejsce, a Aldonie Czerlińskiej nagrodę specjalną.

Opiekę nad młodzieżą podczas przeglądu sprawowały panie: Monika Grudzińska, Janina Szamota i Monika Załoga – Dziadłowska.

SUKCES UCZNIÓW SPECJALNEGO OŚRODKA   SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO  Z KĘTRZYNA NA V WÓJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI W OLSZTYNIE

05.03.2013 r. w Olsztynie odbył się V Wojewódzki Przegląd Piosenki. Uczestnicy musieli wybrać taki repertuar, który odzwierciedlałby hasło przewodnie przeglądu: „Cztery pory roku w piosence”. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

W przeglądzie wzięli udział wokaliści z sześciu ośrodków specjalnych: Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna, Miłakowa, Olsztyna i Kętrzyna, ale to ośrodek kętrzyński odniósł największy sukces. Reprezentowali go: w kategorii szkoła podstawowa Dawid Karpiński z piosenką „Zima, zima, zima”, w kategorii gimnazjum Natalia Bogórska z utworem „Pamiętasz była jesień”, w kategorii szkoła zawodowa Sylwia Magnuszewska  zaśpiewała „Tyle słońca w całym mieście” ,Aldona Czerlińska zaś wykonała piosenkę „Kasztany”.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy wokaliści nagradzani byli gromkimi brawami. Jury Przeglądu przyznało: Dawidowi Karpińskiego wyróżnienie, Natalii Bogórskiej I miejsce, a Aldonie Czerlińskiej najważniejsżą nagrodę przeglądu –  Grand Prix. Wokalistów do występu przygotowała nieoceniona pani Monika Grudzińska, która w przygotowanie młodych piosenkarzy włożyła, jak zwykle, wiele serca i pracy. Opiekę nad młodzieżą  w czasie przeglądu  sprawowały obok niej panie: Janina Szamota i Monika Załoga – Dziadłowska.

Uczniowie, którzy wystąpili na przeglądzie, na co dzień występują w zespole „Malowani Tęczą". Zajęcia tego zespołu są finansowane są przez Gminę Miejską Kętrzyn,

Marta Bodnar

ZDJĘCIA Z PRZEGLĄDU W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM-ZAPRASZAMY!