21 marca 2017 roku w SOSW im. św. Jana Pawła II odbyły się wybory „Miss i Mistera Ośrodka 2017”. W wyborach wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły.
Jury w składzie: Marta Bill, Beata Kontoftt, Monika Załoga - Dziadłowska, oceniało młode miss i młodych misteriów. Wybór sędziów nie był łatwy. Jury składające się z nauczycieli przyznało, aż szesnaście tytułów. Przedstawiają się one następująco:
Wśród dziewczynek wyłoniono:
Wśród chłopców wybrano:
Oprócz laureatów o tytuł Miss i Mistera, jury jednogłośnie postanowiło przyznać tytuł „Miss Wody” pani Anny Wanago, która to jako prowadząca imprezę przekazywała uczniom bardzo wartościową wiedzę nt. „Wartości wody w życiu człowieka”.
Konkurs przebiegał sprawnie i był kontrolowany przez organizatorów. Publiczność uczestnicząca, jako widzowie w tych wyborach była bardzo zachwycona młodymi talentami.
Wszyscy kandydaci otrzymali szarfy z tytułami oraz nagrody rzeczowe.
Nad organizacją imprezy czuwali: M. Targońska, T. Ćwikowska, D. Korneluk, S. Kundro, B. Kontoftt, M. Bill, A. Wanago, D. Nebeś, K. Łabieniec, M. Szymańska, E. Gadomska.
Uczniowie niecierpliwie wyczekiwali na Dzień św. Patryka, który odbył się 17 marca. Tego dnia wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele; musieli mieć koniecznie zielony element garderoby, ponieważ ten kolor jest symbolem tego święta. Program cechowała różnorodność. Publiczność obejrzała dwa filmy: pierwszy ukazujący Irlandię z lotu ptakai drugi reprezentujący taniec narodowy. Wyświetlono prezentację multimedialną dotyczącą tego malowniczego kraju. Odbył się konkurs wiedzy o Irlandii. Następnie wyczytano wszystkie osoby mające imię Patryk, gdyż obchodziły tego dnia imieniny. Musiały obowiązkowo zjeść groszek, gdyż w Irlandii tak ucztuje się między innymi Dzień św. Patryka. Solenizantom odśpiewano sto lat, a dyrektor SOSW pani Ewa Jakubiec wręczyła słodkie upominki, oczywiście w kolorze zielonym. Nie zabrakło również konkursów, które rozbawiły wszystkich. Przeliczono, która klasa miała najwięcej zielonych ubrań. Zwyciężyła klasa pani Jagody Rek. Imprezę uświetnił występ wokalny Sylwii, która zaśpiewała piosenkę „My heart will go on”.
Imprezę przygotowali p. Marta Bodnar, p. Jarosław Wachulski i p. Monika Grudzińska.
Marta Bodnar
zdjęcia w albumie fotograficznym
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku nasi uczniowie, a szczególnie chłopcy, mieli możliwość spotkać się z historią na żywo. Niezapomnianym chwilom towarzyszyło wiele emocji, radości i zadowolenia.
16.02.2017 r. korzystając z pięknej zimowej aury, rodzice oraz wychowawcy klas I-III SP, I-III TP oraz IV-VI TP, zorganizowali kulig w Kwiedzinie w Gospodarstwie Agroturystycznym Zajazd u Łabana. Główną atrakcją była przejażdżka saniami po lesie z przystankiem koło bunkrów w Gierłoży. Tam oglądaliśmy pokaz strzelania z samochodu wojskowego. Warunki były idealne: białe połacie śniegu, zaspy po obu stronach drogi i dodatnia temperatura! Podziwianiu uroków zimy towarzyszyła wspaniała zabawa, była to swoistego rodzaju lekcja wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, okazja do zimowych szaleństw na śniegu. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad BHP. Radość wychowanków nie miała granic! Po powrocie do karczmy było ognisko, kiełbaski, gorąca herbata oraz słodki poczęstunek. Przy skocznej muzyce wszyscy bawili się cudownie, aż szkoda było wracać. Kulig okazał się bardzo atrakcyjną formą rekreacji. Beztroska zabawa i odrobina emocji podczas jazdy krętymi drogami, pozostawiły wiele ciekawych wrażeń.
Dziękujemy wszystkim za inicjatywę i organizację kuligu, za radość i niezapomniane przeżycia ofiarowane dzieciom
HIPOTERAPIA NIE TYLKO NA KONIU
15.02.2017 r w internacie w ramach projektu Jazda konna z elementami hipoterapii – upowszechnianie sportu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, finansowanego przez FUNDACJĘ PZU odbyły się zajęcia teoretyczne dotyczące budowy konia. Uczestnicy mieli możliwość na wiele sposobów poznać budowę konia, nazywały i zaznaczały części ciała, układały puzzle, oglądały albumy, ilustracje. Po obejrzeniu filmów zadawały wiele pytań, były bardzo zainteresowane tematem. Efekty naszej pracy można oglądać na zdjęciach i wystawie prac na korytarzu w SOSW-W w Kętrzynie.
14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Tak właśnie od paru lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa można wysyłać kartki dla bliskich nam osób i nie tylko .W szkole panował miły nastój każdy chodził uśmiechnięty , dużo osób poubierało się na czerwono by podkreślić te święto .Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo listonosz walentynkowy miał sporo pracy .
Na 16 lutego zaplanowano wyjątkową dyskotekę walentynkową. Muzyka młodzieżowa była przeplatana licznymi zabawami i konkursami. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem nauczycieli. W trakcie zabawy został rozstrzygnięty plebiscyt na najpopularniejszego sportowca naszej szkoły.
I miejsce zdobył- Kewin Wiertel
II miejsce- Jarosław Skórko
III miejsce- Patryk Ejsmond
Zajęcia otwarte Szkolnego Koła PCK
„Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka”
20.01.2017r w świetlicy szkolnej SOSW im. Jana Pawła II w Kętrzynie odbyły się zajęcia otwarte - „Kartki na Dzień Babci i Dziadka”. Uczniowie klas I-III SP, IIITP i IIIb SSPP przy muzyce wykonali dwa rodzaje kart upominkowych z dedykacją i serdecznymi życzeniami dla Babć i Dziadków .Celem zajęć było budowanie wrażliwości szacunku dla osób starszych. Organizatorzy byli pod wrażeniem inwencji twórczej najmłodszych uczniów. Praca każdego dziecka została uwieczniona na zdjęciach. Po zajęciach p. Ewa i p. Marcin wręczyli pocztówki dla babci i dziadków z Domu Pomocy Społecznej. Dyrektor DPS złożył na ręce p. dyrektor Ewy Jakubiec serdeczne podziękowania.
Organizatorzy:
Agnieszka Małż
Ewa Dziekońska-Piłat
Joanna Fuks-Konopka
oraz p. Ela, p. Magda, i p. Adrian.
Dnia 19 stycznia 2017r w kinie „Gwiazda” w Kętrzynie odbył „II WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH” pod Patronatem Starosty Kętrzyńskiego, którego SOSW w Kętrzynie był organizatorem.
W Festiwalu wzięło udział ok. 100 uczestników niepełnosprawnych z następujących placówek:
Niepełnosprawni wokaliści podczas Festiwalu mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i umiejętności muzycznych na scenie. A publiczność w kinie nadzwyczaj żywiołowo reagowała na ich występy i często długimi oklaskami nie pozwala występującym artystom opuścić sceny.
Dokonania niepełnosprawnych artystów oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: p. Beata Szuksztul z Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz Dominika Siwek- wielokrotna laureatka konkursów wokalnych. Wszystkie zespoły wokalne oraz soliści zostali nagrodzeni.
Wyróżnienie za występ otrzymali: Zespół „Zgiełk” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku oraz Sylwia Magnuszewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie.
Organizatorzy
W czwartek naszej szkole o godz.15,30 odbył się bal przebierańców. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie z SU przygotowali salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy uczniowie mieli czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
W poniedziałkowe przedpołudnie, 16 stycznia 2017 r, odbył się w naszym Ośrodku - tak długo oczekiwany przez uczniów przedszkola, szkoły podstawowej kl. I-III oraz zespołów edukacyjno-terapeutycznych - Bal Karnawałowy. W tym dniu sala muzyczna pani Moniki zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także nauczycielami i opiekunami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła pani Agnieszka, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez nauczycieli. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Na koniec wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany w klasach. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.
Joanna Fuks-Konopka - Agnieszka Małż - Monika Grudzińska
„Maryja, Matka mojego Pana” na XX Festiwalu Jasełek
13 stycznia 2017 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych i najmłodszych dzieci z kl. I-III wzięli udział w XX Festiwalu Jasełek im. Ks. Prałata M. Żuchnika organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Przedstawienie wzbudziło szczery podziw jury. Za swoją pracę grupa w nagrodę otrzymała mikrofon i książkę a każdy uczestnik słodki poczęstunek. Młodzi aktorzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Nad sprawnym przebiegiem widowiska czuwały: p. Monika Grudzińska, p. Agnieszka Małż, p. Joanna Fuks-Konopka wspierane przez p. Elę, p. Anię, p. Magdę i p. Adriana. Koordynatorem całości była p. Grażyna Janowicz.
10 stycznia 2017 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych i najmłodszych dzieci z kl. I-III zaprezentowały przed licznie zgromadzoną publicznością w Bibliotece miejskiej w czytelni dla dzieci i młodzieży jasełka pt. „Maryja, Matka mojego Pana”. Przedstawienie dostarczyło wielu wzruszeń zarówno młodym aktorom jak i widowni. Nad sprawnym przebiegiem widowiska czuwały: p. Monika Grudzińska, p. Agnieszka Małż, p. Joanna Fuks-Konopka wspierane przez p. Elę, p. Anię, p. Magdę i p. Adriana. Koordynatorem całości była p. Grażyna Janowicz.
22 grudnia 2016 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych i najmłodszych dzieci z kl. I-III zaprezentowały jasełka pt. „Maryja, Matka mojego Pana” według autorskiego scenariusza i pod kierunkiem p. Grażyny Janowicz. Celem przedstawienia było przypomnienie wydarzeń związanych z narodzinami Pana Jezusa, oddanie hołdu Synowi Bożemu i jego Świętej Matce oraz wprowadzenie w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z najmłodszej klasy terapeutycznej przygotowane przez p. Asię Fuks-Konopka zaśpiewały kolędę „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem” z gestami Makatonu. Klasa p. Agnieszki Małż zaprezentowała układ taneczny do muzyki „Ave Maria” J. S. Bacha. Spoiwem łączącym całość przedstawienia były kolędy wykonywane pod kierunkiem niezastąpionej p. Moniki Grudzińskiej z udziałem absolwentek naszej szkoły: Natalii i Justyny. Panie: Ewa Dziekońska – Piłat i Ewa Semeniuk pomagały w przygotowaniu uczniów i rekwizytów.
Uczniowie klasy 3 SP i 5 ZET 19 grudnia 2016 r. wzięły udział w zajęciach otwartych dla nauczycieli i rodziców. Tematem była „Leśna choinka” – kinezjologia edukacyjna w praktyce. Lekcję obejrzeli nauczyciele, rodzice. Poznali oni praktyczne zastosowanie metody Paula Denisona. Prowadząca pani Katarzyna Milewicz zaprezentowała prosty i szybki sposób wykorzystania „leniwej ósemki” do diagnozy jaki zmysł preferuje dziecko do odbierania i przetwarzania informacji.
WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM -"ZAJĘCIA OTWARTE"