Nawigacja

  • ANDRZEJKI

    Dnia 28.11.2019r w naszej Szkole odbyła się dyskoteka z okazji "Andrzejek". W ten magiczny wieczór uczniowie poznali tradycję wróżb andrzejkowych oraz mogli sami się przekonać co ich spotka w najbliższej przyszłości. Przygotowane wróżby zdradziły m.in. imiona przyszłych sympatii oraz zawodów w jakich będą pracować. Wszyscy bawili się znakomicie do samego końca.

  • Warsztaty Mydlarskie w naszej szkole

     28 listopada 201 19 r. był niezwykłym dniem w naszej szkole, ponieważ nasi uczniowie razem z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, prowadzonych przez panią Magdę z firmy „Taka Impreza.” Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak samodzielnie stworzyć kolorowe, pachnące, a przede wszystkim bezpieczne  mydełka. Każdy uczestnik stworzył mydełka, które zabrał ze sobą. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach: grupa pierwsza miała zajęcia od 09.00 do 10.00, druga grupa natomiast od 10.15 do 11.15. Zdjęcia drugiej grupy zrobiła pani Sylwia Woronowicz.  Warsztaty w naszej szkole zorganizowała pani Marta Bodnar.

    Marta Bodnar

  • Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon

    29 listopada 2019 r. uczniowie ze szkoły podstawowej, wytypowani w drodze eliminacji szkolnych, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Był to konkurs z języka angielskiego zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe, mające na celu sprawdzenie ich umiejętności językowych. Testy zostały odesłane
    do Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach, gdzie zostaną sprawdzone i ocenione przez lektorów języka angielskiego. Na wyniki uczniowie muszą poczekać ok. dwóch miesięcy. Jednak już teraz wiadomo, że uczestnicy są bardzo usatysfakcjonowani tym, że przeszli szkolny etap eliminacji i wzięli udział w tak ciekawym przedsięwzięciu.

    Marta Bodnar

  • Klasa VII a spotkała się ze studentką filozofii

     

                W ramach doradztwa zawodowego klasa VII a poznaje ciekawe zawody. 25.11.2019 r. w tej klasie na godzinie wychowawczej gościem była studentka filozofii pani Paula Pachnik. Pani Paula bardzo ciekawie opowiedziała uczniom czym zajmuje się filozofia. Zaprezentowała sylwetki najważniejszych filozofów oraz ich poglądy. W swoim wykładzie użyła ciekawych rekwizytów: koszyka sensorycznego, ziaren zboża i walizy z akcesoriami filozofa. Na koniec zajęć pani Paula i wychowawczyni klasy VII a  przeprowadziły eksperyment. Uczniowie otrzymali pudełko z dwoma otworami po bokach, w które wkładali dłonie. W środku były umieszczone przedmioty codziennego użytku, m.in. przybory szkolne. Młodzież, dotykając przedmiotów i odpowiadając na pytania nadawała im nowe nazwy
     i znaczenia. Inwencja uczniów była nieograniczona, a samo spotkanie ze studentką filozofii było magiczne. Młodzież była zachwycona zajęciami. Spotkanie z panią Paulą było też lekcją otwartą, Uczestniczyła w nich pani Justyna Nowak, która zorganizowała spotkanie.

    Marta Bodnar

  • STADO OGIERÓW -WYSTAWA PRAC

    Zapraszamy do galerii w Stadzie Ogierów w Kętrzynie na wystawę prac "Koń w oczach dziecka"

  • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  • „Koń w oczach dziecka” - wyniki konkursu

    WYNIKI KONKURSU -kliknij poniżej na info

    Konkurs_plastyczny_KON_sprawozdanie_2019.docx

  • Eko - pszczelarnia

    28 października 2019 r. uczniowie klas IV, VII i VIII gościli z wizytą w zagrodzie edukacyjnej Eko- pszczelarnia, której właścicielami są państwo Agnieszka i Robert Pucerowie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach o szerokim zakresie. Dowiedziała się dlaczego giną pszczoły i  jak można im pomóc. Poznała etapy wytwarzania miodu oraz jego rodzaje. Pani Agnieszka zaprezentowała wiele eksponatów związanych z wyrobem miodów: ule, ramki z węzą, ramki z miodem, strój pszczelarza. Następnie uczniowie wykonali własne świece z wosku. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była bez wątpienia degustacja miodów, nie tylko tradycyjnych, ale i też smakowych: cynamonowego, orzechowego, żurawinowego, czekoladowego i miętowego. Wszyscy zgodnie orzekli, że ta lekcja na żywo była bardzo pouczająca i zostanie na długo w pamięci.

    Marta Bodnar

  • Skończenie szkoły i co dalej? Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

    Dnia 29 października 2019 roku uczniowie klasy IV TP i  VIII TP Szkoły Podstawowej oraz I klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbyli wycieczkę do Warsztatu Terapii Zawodowej (WTZ) w Kętrzynie. Towarzyszyli im ich wychowawcy: pani Ewa Dziekońska – Piłat i pani Ewa Semeniuk oraz doradca zawodowy i psycholog – pani Ewa Gadomska Oleszkiewicz.

    Na początku naszego spotkania, Pani Kierownik Ośrodka – Bogumiła Bzdera zapoznała uczniów z procedurą przyjęcia do WTZ nowych uczestników (gdyby nasi uczniowie chcieli kontynuować tam aktywizację zawodową po skończeniu szkoły), wyjaśniła także cel i zadania warsztatu. Oprowadziła również zaproszonych „gości” po pracowniach specjalistycznych, zapoznając ich z pracami wytwarzanymi w danej pracowni. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zwiedzali kolejno pracownie: krawiecką, gospodarstwa domowego, stolarską, ślusarską, dziewiarską, plastyczną, umiejętności społecznych i przygotowania zawodowego oraz ceramiczną. Zobaczyli również gabinet logopedy, psychologa i gabinet rehabilitacji. W trakcie pobytu w warsztacie uczniowie mieli możliwość nie tylko zaobserwowania na czym polega wykonywana tam praca, ale także możliwość spotkania się ze swoimi kolegami i koleżankami, którzy kiedyś kontynuowali naukę w ośrodku. Na zakończenie wszyscy razem wykonywali wspólnie karty okolicznościowe.

    Dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie interesujących zajęć.

  • Wspólne przygotowywanie sałatek owocowych lub warzywnych

    Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno - emocjonalne stwarzają młodzieży warunki do przeżywania różnych doświadczeń społecznych. Uczą nawiązywać poprawnych relacji funkcjonowania w grupie, zarówno ze swoimi rówieśnikami, jak i z dorosłymi. Pozwalają doświadczać różnych sytuacji społecznych poprzez podejmowanie wspólnego działania, jakim było zrobienie sałatki warzywnej lub owocowej. Uczniowie podzieli wykonanie zadania na mniejsze elementy, wspierali się wzajemnie w wykonywanych pracach i pomagali sobie nawzajem. Wrażenia dotykowe i smakowe sprawiły, że wspominali przygotowywanie wspólnych posiłków z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami.

  • Teatrzyk kukiełkowy

    Teatrzyk kukiełkowy „ Trzy świnki”,

     

    24 października 2019 r.  dzieci z grup przedszkolnych: „Skrzaty”, „Krasnale”, „Smerfy” oraz „Iskierki” obejrzały teatrzyk kukiełkowy „ Trzy świnki”, który przygotowała dla nich pani Marta Bodnar. Dzieci aktywnie też brały udział w przedstawieniu, wcielając się w rolę wilka. Następnie maluchy same mogły odegrać role z bajki, używając rekwizytów.

    Marta Bodnar

  • Światowy Dzień Makaronu

    Światowy Dzień Makaronu obchodzimy 25 października. Po raz pierwszy obchodzono go w 1995 roku z inicjatywy 40 różnych producentów makaronu. Celem stworzenia Światowego Dnia Makaronu, było pokazanie, że jest to potrawa znana i lubiana na całym świecie. W naszej szkole postanowiliśmy wykorzystać makaron, nie tylko do jedzenia, ale również do kilku zabaw sensorycznych. Dzieci zabarwiły go odpowiednio wcześniej – do miseczki wlały ciepłą wodę, a następnie włożyły kawałki bibuły (o szerokości około 3 cm). Gdy woda zabarwiła się wrzuciliśmy makaron na kilka minut, a po zabarwieniu położyliśmy go na szmatki do wyschnięcia. Z tak przygotowanym materiałem po kilku dniach wzięliśmy się do pracy.

    Dzieci wykonywały niżej wymienione zadania z makaronem:

    - segregacja makaronu według koloru (dzieci segregowały makaron według wylosowanej kartki z danym kolorem),

    - segregacja makaronu w płaszczyźnie przestrzennej (umieszczenie makaronu w danym kolorze na patyku/słomce),

    - układanie danej sekwencji na stole (dzieci wylosowały karteczki z wybraną sekwencją kolorów, zadanie polegało na ułożeniu na stole wybranej kombinacji),

    - utrwalenie liczenia i kolorów (ułożenie identycznej liczby makaronu w odpowiednim kolorze, zgodnie z wylosowaną sekwencją),

    - wykonywanie prac plastycznych z makaronem,

    - tworzenie biżuterii (dla chętnych).

    Zadania polegały na zwiększaniu stopnia trudności i modyfikacji ich, zgodnie z wiekiem uczestników. Dziękujemy za mile spędzony czas i podajemy niżej ciekawostki makaronowe.

     

    Makaronowe ciekawostki:

    - porcja makaronu (około 100 gram) zawiera ok. 110 kalorii,

    - makaron jest źródłem węglowodanów, witamin z grupy B oraz żelaza,

    - w Chinach jedzono makaron już 5 tysięcy lat p.n.e.,

    - al dente - oznacza, że makaron powinien być jędrny, lekko twardy,

    - najpopularniejszy makaron na świecie to spaghetti,

    - istnieje ponad 600 kształtów makaronu.

  • Jesienny spacer sensoryczny

    Przyszła jesień a z nią bogactwo faktur, kolorów i dźwięków. Uczniowie klasy I-III ZET wyruszyli 23.10.2019 roku do parku gdzie zobaczyli mnóstwo liści w przeróżnych barwach, kasztany, żołędzie, patyki itp. Używając różnych zmysłów poznawały i „dotykały” świat.

    J. Fuks-Konopka

  • JESIENNE LIŚCIE FILCEM MALOWANE

    17 października 2019 r. odbyła się lekcja otwarta z zajęć kształtujących kreatywność w klasie I szkoły przysposabiającej do pracy pt. „Jesienne liście filcem malowane”. Celem zajęć było poznanie przez uczniów techniki filcowania na mokro, tworzenie barwnych kompozycji z wełny czesankowej, jak również doskonalenie umiejętności manualnych. Technika filcowania na mokro okazała się niezbyt trudna dla uczniów, za to dająca mnóstwo satysfakcji i przyjemności, jak również niewymierne efekty. Powstały przepiękne filcowe liście, zachwycające jesiennymi barwami.

                                                                                                                                              Adriana Tokarska

  • "DOBRE RADY NA ODPADY"

    "DOBRE RADY NA ODPADY" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
    w Miłakowie. Prace plastyczne uczennic naszej szkoły zostały wyróżnione i nagrodzone w/w konkursie. Beata Kisiel z kl. VIII SP ZET otrzymała II miejsce, natomiast Agnieszka Galanek z kl. III SPP wyróżnienie. Opiekunem artystycznym uczennic była p. Adriana Tokarska. Gorąco gratulujemy laureatkom konkursu plastycznego i życzymy kolejnych sukcesów!!! 

  • Zajęcia otwarte

    15 października 2019 roku w klasach I-III TP, II-III SP oraz I SSPP odbyły się zajęcia otwarte „Słodkie małe co nieco na drugie śniadanie”. Uczniowie przygotowali ciasto na gofry i je smażyli, pod bacznym okiem nauczycieli. Następnie dekorowali te gofry według własnego kulinarnego gustu. Mieli wiele możliwości. Oczywiście najzdrowsze były owoce, mód, ale również bita śmietana, dżem owocowy, cukier puder, posypka dekoracyjna, itp.  Na koniec nakryliśmy do stołu i wspólnie spożywaliśmy drugie śniadanie. W tak dużym i miłym towarzystwie wszystko smakuje lepiej.

    J. Fuks-Konopka

  • DZIEŃ PATRONA W BIBLIOTECE

    DZIEŃ PATRONA W BIBLIOTECE

    17 października 2019 r. 24 uczniów z klas edukacyjno-terapeutycznych i najmłodszych klas szkoły podstawowej przedstawiło program artystyczny pt. „Wstańcie, chodźmy!” w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie przybliżając postać i nauczanie Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II.  Występ oklaskiwały dzieci z klas I i II  ze Szkoły Podstawowej nr 1.

     

  • Dzień Patrona „Wstańcie, chodźmy!”

    16 października 2019 r. 30 uczniów SOSW zaprezentowało program artystyczny z okazji Dnia Patrona i XIX Dnia Papieskiego pt. „Wstańcie, chodźmy!” przygotowany wg autorskiego scenariusza i pod kierunkiem p. Grażyny Janowicz.  Celem przedstawienie było oddanie hołdu Patronowi naszej szkoły św. Janowi Pawłowi II oraz upamiętnienie 40 rocznicy I pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.  Dzieci zaprezentowały się w pięknych układach tanecznych z wykorzystaniem wstążek, które były przeplatane fragm. przemówień św. Jana Pawła II. Krótki życiorys papieża Polaka odczytywała p. Diana. Program przygotowały panie: Monika Grudzińska, Agnieszka Małż, Maria Pikała, Ewa Dziekońska-Piłat, Ewa Semeniuk , Barbara Psujek, Adriana Tokarska. Po przedstawieniu wolontariusze pod opieką p. Elżbiety Berlińskiej zbierali pieniądze na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  • Konkurs plastyczny -"Portret mojego nauczyciela"

    Kolejna edycja szkolnego konkursu plastycznego „Portret mojego nauczyciela” zakończona! W gronie laureatów konkursu znaleźli się:

    Nikola Juszkiewicz – grupa przedszkolna „Krasnale”

    Mikołaj Gadomski – grupa przedszkolna „Krasnale”

    Filip Pędzich – kl. I SP

    Nikola Sawicka – kl. VIIb SP

    Adrian Grzymkowski – kl. VIIb SP

    Michał Kossowski – kl. VIIb SP

    Beata Kisiel – kl. VIII SP ZET

    Dominika Jastrzębska – kl. I SPP

    Katarzyna Zakrzewska – kl. I SPP

    Dominika Zglejszewska – kl. I SPP

    Sandra Rogozińska – kl. III SPP

    Przemysław Więczkowski – kl. III SPP

    Łukasz Rutkowski – kl. III SPP

    Bartłomiej Chajęcki – kl. III SPP

    Natalia Surowiec – kl. III SPP

    oraz wychowankowie Oddziału Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie oraz ich opiekunom
    za  pomoc i opiekę artystyczną.

                                                                                                                              Organizatorzy

     

     

     

     

     

  • DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355
    (+48)786866815

Galeria zdjęć