Dzień Chłopaka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie
Dzień Chłopaka przypada 30 września, jednak tym razem, chłopcy mogli świętować nieco dłużej. 3 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie świętowaliśmy wraz z uczniami kl. V-VII SOSW Dzień Chłopaka. Było wiele atrakcji i frajdy. Swoje zabawy chłopcy rozpoczęli od rysowania własnych karykatur. Przy tej konkurencji było wiele śmiechu i radości. Następnie odbyły się nieco trudniejsze, manualne konkurencje: przyszywanie guzików, nawijanie jedną ręką sznurka z cukierkiem na palec, czy konkurs wiedzy o markach samochodowych oraz konkurs na skomponowanie menu na zdrowe i pożywne danie. Chłopcy otrzymali dyplomy w następujących kategoriach: Mistrz Kuchni, Znawca Samochodów i Mistrz Igły. Wszyscy byli bardzo zaangażowani podczas wspólnej zabawy, widać świętowanie Dnia Chłopaka w bibliotece przypadło im do gustu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze, a najlepsi w konkurencjach dodatkowo nagrody.
Imprezę zorganizowały: Bożena Musielak, Monika Szymańska, Barbara Psujek i Adriana Tokarska
W dniu 4.10.2017. o godzinie 16.00 na stadionie Orlika odbyła się impreza ujęta w kalendarzu imprez internackich pod tytułem „Pożegnanie Lata”.Głównym punktem imprezy były gry i zabawy. Impreza trwała 1 godzinę. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci z internatu pod opieką swoich wychowawców.
Osobami odpowiedzialnymi za przebieg zajęć były Marzena Cwalina, Cecylia Rafalska, Mariola Wójcik, Zofia Polito oraz Beata Walewska. Przed rozpoczęciem zajęć przypomniałam o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie gier i zabaw oraz o pozostawieniu porządku.Po powitaniu uczestników podałam temat i precyzyjnie sformułowałam cele zajęć w sposób jak najbardziej zrozumiały. Zajęcia przebiegały wg ustalonego wcześniej scenariusza zajęć.
Pierwszą zabawą były skoki na skakance z przeszkodami. Następnym zadaniem był wyścig z piłeczką na łyżce. Uczestnicy otrzymali łyżki i piłeczki, które musieli przenieść w określone miejsce w jak najszybszym czasie. Zabawa ta wywołała dużo radości. Każdy z uczestników mógł się sprawdzić w wybranej przez siebie konkurencji. A było w czym wybierać. Na koniec imprezy dzieci otrzymały pączki, które wcześniej upiekły pod okiem pani Marioli i pani Zosi. Poczęstunkiem były też cukierki.
„Pożegnanie Lata” było udaną imprezę, ponieważ dzieci mogły aktywnie spędzić wolny czas, rozwijać zainteresowania, integrować się i nabywać umiejętności zdrowej, sportowej rywalizacji.
Marzena Cwalina
pod hasłem
1. Organizatorzy konkursu:
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo
i Ich Rodzin "STO" w Kętrzynie
Koordynatorem konkursu jest Adriana Tokarska.
- kształtowanie pozytywnego stosunku do swojej miejscowości, ukazania piękna rodzinnego miasta,
- kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki, kultury i przyrody małej Ojczyzny,
- prezentacja w formie plastycznej wybranych zabytków, urokliwych miejsc, związanych
z miejscem zamieszkania,
- konfrontacja doświadczeń z zakresu różnych technik plastycznych dzieci i młodzieży
w wieku szkolnym,
- wspieranie działalności plastycznej i umożliwienie zaprezentowania zdolności
oraz efektów twórczej pracy dzieci i młodzieży.
I – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
II – uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej
III – uczniowie gimnazjum
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
W dniu 29.09.2016 r. w ramach obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – WMT Day 2017 - w naszym Ośrodku odbył się Konkurs Matematyczno-Logiczny MT EXPERT.
Patrol uczniowski przepytywał z tabliczki mnożenia uczniów i pracowników Ośrodka. Pytania miały trzy stopnie trudności i aby uzyskać tytuł MT EXPERT i dostać plakietkę „Mistrza mnożenia” trzeba było odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Uczniowie i pracownicy Ośrodka chętnie brali udział w zabawie. Wszyscy biorący udział częstowani byli cukierkami.
W poszukiwaniu Pani Jesieni przedszkolaki z naszego ośrodka wybrały się na wycieczkę do Ogrodów Pokazowych i Motylarnii w Marcinkowie. Miejsce okazało się bajkowe, pełne kolorów i zapachów. Podążając ścieżkami edukacyjnymi poznaliśmy wiele gatunków roślin oraz małą architekturę ogrodową.
Celina Rafalska
26 września 2016 r. szkolne koło PCK przeprowadziło AKCJĘ szkolną pod hasłem "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń ” realizując wdrażanie szkolnego programu profilaktyczno - wychowawczego. Celem akcji było przypomnienie bezpiecznych zachowań w ruchu pieszym i rowerowym. Uczniowie utrwalali zasady przejścia przez ulicę i odgadywali zagadki.
Nagrodą za aktywny udział w konkursach były nagrody rzeczowe oraz słodycze.
Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy akcji otrzymali znaczki odblaskowe, ilustracje tematyczne.
Osoby odpowiedzialne za zrealizowanie akcji: Agnieszka Małż, Ewa Dziekońska-Piłat, Adriana Tokarska.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
20 września 2017 roku w naszym Ośrodku odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Imprezę zorganizowały panie: Ewa Bylińska, Celina Rafalska i Beata Walewska. Dzieci z grup przedszkolnych „Iskierki”, „Krasnale” i „Smerfy” gościły u siebie młodsze zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Wszyscy ochoczo uczestniczyli w zabawach tanecznych przy największych przebojach dla najmłodszych, które przeplatane były konkurencjami z użyciem balonów i zabawami integracyjnymi z chustą animacyjną. Po wyczerpującej rozrywce czekał na dzieci słodki poczęstunek. Na koniec goście wręczyli przedszkolakom pamiątkowe medale, natomiast przedszkolaki podarowały starszym kolegom i koleżankom maskotki.
Ewa Bylińska
Uczniowie naszej szkoły w dniach 14-15. 09.2017 na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Przystani. Spotkali tam swoich kolegów, absolwentów naszej szkoły. Wspólnie grali w piłkę siatkową a później bawili się na wieczornej dyskotece.
Dorota Korneluk
14.09.2017r o godzinie 10.30 odbyła się III Paraolimpiada dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kętrzyna, która odbyła się na hali MOSi R.
Uroczystość rozpoczęła prezentacja kilkunastu drużyn z całego powiatu około 200 uczestników. Następnie organizatorzy wnieśli flagę Paraolimpiad i umieścili ja na maszcie. Imprezę uświetnił pokaz umiejętności sportowych klubu rolkarskiego „Blue Bear”. Imprezę otworzył włodarz miasta Kętrzyn p. Krzysztof Hećman. Nasz Ośrodek reprezentowało , aż 31 zawodników z następujących klas: I-IIISP, IIITP, V-VITP, VI-VIITP, IIITG wraz z nauczycielami i opiekunami. Dużą radość sprawiły dzieciom następujące konkurencje:
- rzut do celu woreczkiem gimnastycznym
- rzuty osobiste do kosza
- bieg na dystansie 60 metrów.
Gospodarz zapewnił wszystkim dzieciom napoje, słodki poczęstunek. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo dziękują naszym przyjaciołom z WTZ za zaproszenie na wspaniałą imprezę. Opiekę nad uczniami sprawowały następujące panie: Joanna Fuks-Konopka, Ewa Semeniuk, Beata Kontoftt, Katarzyna Milewicz, Agnieszka Małż, Ewa Bylińska oraz niezastąpione opiekunki.
Agnieszka Małż
WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek
Akcja Szkolnego Koła PCK
„Bezpieczne Wakacje”.
Dnia 21 czerwca 2017 roku szkolne koło PCK we współpracy z nauczycielami i pielęgniarką szkolną przeprowadzili AKCJĘ szkolną na temat profilaktyki bezpiecznych zachowań uczniów w czasie wakacji. Uczniowie rozwiązując zagadki, oglądając historyjki obrazkowe oraz biorąc udział w pogadance mieli okazję przypomnieć zasady postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu życia i zdrowia. Wszyscy uczniowie wykazali się znajomością telefonów alarmowych i prawidłowo określali właściwe postawy w sytuacjach trudnych.
Aktywność uczniów została nagrodzona dyplomami ,znaczkami odblaskowymi oraz kolorowankami utrwalającymi poruszana tematykę.
Organizatorzy:
Agnieszka Małż
Adriana Tokarska
Ewa Dziekońska-Piłat
Danuta Nebeś , Monika Załoga- Dziadłowska
Zajęcia hipoterapii dobiegły końca.
21 czerwca 2017 roku odbyły się ostatnie zajęcia projektu finansowanego przez PZU Fundację „Jazda konna z elementami hipoterapii – upowszechnianie sportu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej” . Był to pierwszy projekt nowopowstałego w naszym Ośrodku Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „RAZEM”. Zajęcia odbyły się, jak zawsze, w zaprzyjaźnionym Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Na początku dzieci i ich rodzice miały możliwość obserwowania zaprzęgania ogierów zimnokrwistych do zaprzęgów a potem wspólne przejażdżki bryczkami. Następnie prezes stowarzyszenia, pani Dorota Korneluk, wręczyła nagrody i dyplomy dla przybyłych zwycięzców i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Koń w oczach dziecka”. Prace te można oglądać w Galerii Stada Ogierów przy ulicy Bałtyckiej 1 przez okres wakacji w godzinach od 8.00 do 16.00. Zapraszamy serdecznie. Nas w Galerii przywitał dyrektor Stada Ogierów pan Jerzy Gawarecki, który był zachwycony pracami plastycznymi. Następnym punktem imprezy było ognisko, pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy, gry i zabawy, omówienie zajęć hipoterapii, pamiątkowe zdjęcia i dyplomy dla uczestników zajęć. Impreza była bardzo udana. Liczymy na to, że w następnym roku szkolnym nasi podopieczni nadal będą mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY naszemu sponsorowi dzięki, któremu nasze dzieci mogły się częściej uśmiechać biorąc udział w zajęciach z Sopisem, Galą i Gawrą. DZIĘKUJEMY.
Konkurs plastyczny
„Koń w oczach dziecka” - ROZSTRZYGNIĘTY!!!
Zaproszenie do naszego konkursu przyjęło 10 placówek: Przedszkole Miejskie w Korszach, Przedszkole przy SOSW w Kętrzynie, Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Węgorzewie. Otrzymaliśmy łącznie 100 prac plastycznych, w tym:
- PRZEDSZKOLE: 29 PRAC
- SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I – III: 27 PRAC
- SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV- VI: 23 PRACE
- GIMNAZJUM: 21 PRAC
Niestety nie wszystkie prace spełniały wymagane kryteria, ale wszystkie były zachwycające i wybór najlepszych był niezmiernie trudny. Komisja w składzie: instruktor, terapeuta, koordynator konkursu Joanna Fuks-Konopka, instruktor Bogusław Konopka oraz Stefan Jaroszewski, nauczyciel plastyki Adriana Tokarska, wolontariuszki Wiktoria Konopka oraz Paulina Skorynko, wyłoniła laureatów:
KATEGORIA PRZEDSZKOLE
I miejsce
KRZYSZTOF HAWRYSZ Przedszkole Miejskie w Korszach
II miejsce
JULIA MAKUŁA Przedszkole Miejskie w Korszach
III miejsce
SEBASTIA SZALAPAJ Przedszkole Miejskie w Korszach
Wyróżnienie:
- ANNA CZOK Przedszkole Miejskie w Korszach
- MARTYNA SOCHACKA Przedszkole Miejskie w Korszach
-LENA KRAKOWIAK Przedszkole Miejskie w Korszach
- JULIA CIOK Przedszkole przy SOSW w Kętrzynie, gr. KRASNALE
KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I- III
I miejsce
OSKAR TURCZYN Szkoła Podstawowa w Korszach
II miejsce
WIKTORIA BORUCKA SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
III miejsce
BLANKA STUNŻO Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza"
Wyróżnienie:
- WERONIKA KACZMAREK SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
- ALEKSANDRA TOMASZEWICZ Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie
- BEATA KISIEL SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
- MATEUSZ OBRĘBSKI SOSW w Żardenikach
KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV- VI
I miejsce
NATALIA SCHNEIDER SOSW w Żardenikach
II miejsce
KATARZYNA TOMASZEWICZ Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie
III miejsce
ANNA OSTAPIUK SOSW w Braniewie
Wyróżnienie:
- BARTŁOMIEJ MALANOWSKI SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
- PATRYK BALEWSKI Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
- MIKOŁAJ PACZKOWSKI Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
GIMNAZJUM
I miejsce
MAJA CYDEJKO SOSW w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce
KATARZYNA ZAKRZEWSKA SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
III miejsce
DOMINIKA JASTRZĘBSKA SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
Wyróżnienie:
- SYLWIA GARGULA SOSW w Lidzbarku Warmińskim
- JAROSŁAW KOSTYK SOSW im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
- AGATA TOMCZAK Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i dyplomy.
Prace będą prezentowane w SOSW w Kętrzynie od 19.06.2017 do 23.06.2017, a następnie w GALERII Stada Ogierów ul. Bałtycka 1 w Kętrzynie od 23.06.2017 do 28.08.2017 r.
ZAPRASZAMY!!!
WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI W ALBUMIE-kliknij na obrazek
Dzień 14 czerwca 2017r dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego był dniem radości i wzruszenia, ponieważ w tym dniu obchodzony był w szkole Jubileusz 70-lecia jej istnienia. Wszyscy obecni na uroczystości czuli podniosłość tej chwili. Na uroczystość zaproszenie przyjęli i byli z nami dostojni goście, którzy na co dzień służą nam radą, pomocą, wsparciem i doświadczeniem. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie, p. Ryszard Niedziółka - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, p. Iwona Kozłowska- skarbnik Powiatu Kętrzyńskiego, p. Marta Żylińska – dyrektor CUW, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, dyrektorzy jednostek powiatowych oraz komendanci i przedstawiciele służb mundurowych. Na uroczystość przybyli także przyjaciele, sympatycy oraz sponsorzy, a także emerytowani nauczyciele i dyrektorzy Ośrodka. Wszyscy otrzymali przepiękne statuetki w kształcie serc, wykonane przez uczniów i nauczycieli.
Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów i nauczycieli, który to taniec wzbudził wiele pozytywnych emocji i wzruszeń, tym bardziej głębokich, że poloneza tańczyli również uczniowie niepełnosprawni ruchowo. Podczas Jubileuszu otrzymaliśmy wiele ciepłych słów i życzeń, kierowanych m.in. od zaproszonych gości, rodziców, emerytowanych nauczycieli. Dyrektor Ośrodka, p Ewa Jakubiec w swoim przemówieniu podkreśliła wyjątkowość uczniów i ich rodziców oraz wielkie zaangażowanie i bardzo dobrą pracę nauczycieli i pracowników.
Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, był czasem przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. Ta także czas wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kętrzynie istnieje od 1947 roku i jest placówką oświatową dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. Dzieje Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie zawsze tworzyli ludzie, których pasja, wielkie zaangażowanie i praca złożyły się na wygląd, atmosferę i klimat placówki, która przez lata wytworzyła bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów.
70-letni, jubileuszowy dzień przypomniał, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły – nauczycie i wychowawcy, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci i niech tak zostanie. W codziennej pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski, nauczyciele i rodzice pamiętają, słowa papieża Polaka- Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Pani dyrektor życzyła więc wszystkim obecnym i sobie, samych 5 i 6 z tego sprawdzianu.
Dnia 9 czerwca b.r. uczniowie klasy III gimnazjum i I zawodowej wzięli udział w wycieczce szkolnej do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Adriana Tokarska i Iwona Dejnakowska. Celem wycieczki było poznanie dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur oraz zainteresowanie uczniów kulturą ludową własnego regionu. W Parku Etnograficznym sąsiadującym z Muzeum uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne budownictwo mazurskie, tj. drewniane chaty z Krzyżewa (pow. ełcki) i Woźnic (pow. mrągowski), drewnianą remizę z Ołownika i szachulcową kuźnię z Zabrostu Wielkiego (pow. węgorzewski) oraz murowany dom z Węgorzewa. W skansenowskich pomieszczeniach działały pracownie rękodzielnicze, wśród nich pracownia tkacka, pracownia plastyki obrzędowej i kwiatów artystycznych oraz pracownia ceramiczna. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zbiory zgromadzone w muzeum. Były to przedmioty codziennego użytku, sprzęt gospodarczy, tkaniny i odzież, akcesoria obrzędowe, drewniane zabawki oraz obrazy, rzeźby, ceramika, jak również przepiękne kwiaty z tkanin i bibuły. Po zwiedzeniu skansenu odbyło się ognisko na terenie Parku, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i miło spędzali czas na świeżym powietrzu.
Wyjazd stał się niezapomnianą przygodą i niezwykłym spotkaniem naszych uczniów z muzealnictwem oraz sztuką i kulturą ludową Warmii i Mazur.
Opracowała: Adriana Tokarska
VIII Integracyjny Przegląd Teatrów Amatorskich – " W krainie baśni, mitów i legend…”
7 czerwca 2017r Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II po raz ósmy był organizatorem „Integracyjnego Przeglądu Teatrów Amatorskich- W krainie baśni, mitów i legend…”. Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu był „Każdy z nas zasługuje na szczęście”.
Patronat nad „VIII Integracyjnym Przeglądem Teatrów Amatorskich…” objął Starosta Kętrzyński- pan Ryszard Niedziółka. Impreza odbyła się w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie.
Przegląd powstał z potrzeby prezentacji dokonań oraz możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych.
W przeglądzie wzięło udział 10 zespołów teatralnych z województwa warmińsko- mazurskiego zrzeszających osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie:
Różnorodność tego, co zaprezentowały zespoły na scenie zapierało niejednokrotnie dech w piersiach. Była pantomima, była gra świateł i barw oraz cała plejada bajkowych i mitycznych postaci. Impreza była też znakomitą lekcją integracji i wspólnej zabawy.
Komisja przyznała I, II i III miejsce następującym zespołom teatralnym:
Mimo przyznanych miejsc wszystkie zespoły zostały nagrodzone i wyróżnione okazjonalnymi dyplomami oraz słodyczami.
Artyści dostarczyli wielu wspaniałych wrażeń, pokazali swój talent i ogrom pracy włożony w każdą z ról.
Jury wyłoniło i nagrodziło wśród artystów Najlepszego Aktora- Leszka Cydzik Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ornecie, Najlepszą Aktorkę – Justyna Gąsiewska z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Mikołajkach. Jury przyznało także nagrodę specjalną za Najlepszą Scenografię grupie teatralnej „To i Owo” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ornecie.
W związku z powyższym „VIII Integracyjny Przegląd Teatrów Amatorskich…” należy uznać za kolejny wielki sukces.
Zaproszenie do naszego konkursu przyjęło 5 Szkół Podstawowych i 6 Przedszkoli z powiatu kętrzyńskiego. Otrzymaliśmy 94 karty urodzinowe, które w tym roku były przygotowywane z okazji jubileuszu 70 – lecia Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie.
Prace dostarczono w ilościach:
- PRZEDSZKOLA – 51 PRAC
- SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I – III – 42 PRACE
- SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV- VI – 1 PRACA
Wszystkie prace spełniły wymagane kryteria. Estetycznie wykonane zachwycały kształtem, formą i pomysłowością autorów. Zgodnie z założeniami konkursu komisja w składzie: Dyrektor Ewa Jakubiec, Adriana Tokarska - nauczyciel plastyki i Ewa Semeniuk - koordynator konkursu, wyłoniły laureatów.
KATEGORIA PRZEDSZKOLA
I miejsce
OLIWIA MILEWSKA – Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” ul. Chrobrego 12 w Kętrzynie
URSZULA KOCIĘDA - Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” ul. Moniuszki 3 w Kętrzynie
II miejsce
GABRYSIA MOSZCZYŃSKA- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr.3 im. Marii Zientary - Malewskiej w Kętrzynie
PIOTR KRZYŻEWSKI - Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w ZS im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach
III miejsce
WERONIKA SADLAK – Oddział „0” w Szkole Podstawowej w ZS im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie
NIKOLA KULKA –Przedszkole Niepubliczne „Puchatek” u. Sikorskiego 46 w Kętrzynie
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I- III
I miejsce
NIKODEM LEWANDOWSKI- kl. I a, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki ul. Moniuszki 1 w Kętrzynie
II miejsce
JULIA BIENIEK -kl. IIIa, Szkoła Podstawowa nr3 im. Marii Zientary - Malewskiej ul. Bydgoska 1 w Kętrzynie
III miejsce
NICOL VANESSA THIMM -kl. IIIc, Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" ul. Kazimierza Wielkiego 12 w Kętrzynie
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV –VI
I miejsce
OLIWIA STASIAK – kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach.
WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i chęć udziału w naszym konkursie. Jest nam niezmiernie miło, że wśród wielu zajęć znalazły czas na wykonanie pięknych prac. Dzielenie się swoimi umiejętnościami i sprawianie radości innym to piękna cecha.
Oglądając prace widzieliśmy także ogromną pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców, opiekunów i nauczycieli. Cieszymy się, że nasz konkurs zachęcił do wspólnej pracy i spędzenia czasu z dziećmi. Dziękujemy.
Otrzymane przez organizatorów karty urodzinowe zostaną wystawione w budynku szkoły w czasie obchodów jubileuszu 70 – lecia naszego Ośrodka w dniu 14.06.2017r.
Już dziś zapraszamy do ponownego udziału w naszym konkursie w przyszłym roku szkolnym. Może uda nam się zachęcić do wzięcia udziału pozostałe Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Powiatu Kętrzyńskiego. Liczymy również na tegorocznych uczestników. Informacje o kolejnej edycji konkursu zostaną rozesłane drogą mailową. Wierzymy w Waszą kreatywność i chęć sprawiania radości innym…przygotujmy komuś urodzinową niespodziankę po raz trzeci