Nawigacja

REKRUTACJA -NABÓR DO SZKOŁY PORADNIK DLA RODZICÓW SZKOŁA DLA RODZICÓW PODRĘCZNIKI, PROGRAMY PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA BAZA EDUKACYJNA MATERIAŁY ZE SZKOLEŃ KONSPEKTY URZĄD PRACY SPOTKANIA ZAWODY W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA W SOSW KONSULTACJE NAUCZYCIELI 2022-2023 KONSULTACJE DLA RODZICÓW - INTERNAT

KONSPEKTY

Materiały E. Gadomskiej-Oleszkiewicz

Ceramika_dla_dzieci_i_elementy_artterapii-konspekt.docx

konspekt_-_komunikacja_interpersonalna_-_zajecia_terapeutyczne.rtf

konspekt_-_samoswiadomosc_emocjonalna-zajecia_terapeutyczne.rtf

SCENARIUSZ ZAJEĆ -"Pożegnanie lata"

Opracowała: M.Cwalina

pozegnanie_lata.docx

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

Gimnazjum

Temat lekcji: JAN PAWEŁ II- PATRON NASZEJ SZKOŁY.

Opracowała:

 mgr Grażyna Janowicz

kliknij na pdf

SCENARIUSZ_LEKCJI_WYCHOWAWCZEJ_gimnazjum.pdf

 

NUMER: 1

Konspekty lekcji – blok tematyczny owoce i warzywa

Temat: Jedz owoce i warzywa.

Cele główne:

- kształtowanie nawyku jedzenia warzyw i owoców,

- rozumienie znaczenia witamin dla zdrowia

Cele szczegółowe:

Uczeń:

-rozumie konieczność jedzenia warzyw i owoców,

- zna zasady zdrowego odżywiania się,

- ma wykształcony nawyk mycia warzyw i owoców przed jedzeniem,

- umie wykonać sałatkę owocową lub warzywną,

- potrafi współpracować w grupie.

Metody pracy:

- zabawowa,

- rozmowa kierowana,

- praktycznego działania.

Formy pracy:

- indywidualna,

- grupowa.

Środki dydaktyczne:

- wiersz „Witaminowe abecadło”,

- rozsypanka wyrazowa,

-szablony owoców i warzyw,

- przybory do malowania,

- kosz na owoce i warzywa wycięty z kartonu,

- różnorodne warzywa i owoce,

- przybory: nóż, tacki, miski, itp.

Przebieg zajęć:

1.      Zabawa wprowadzająca w temat- Powitanie. Dzieci siedzą w kręgu. Nauczyciel pozdrawia dzieci:

- Witam wszystkich, którzy zjedli dzisiaj jabłko. Dzieci, które to zrobiły, wstają).

            - Witam wszystkich, którzy zjedli dzisiaj jakiś inny owoc.

          - Witam wszystkich, którzy zjedli dzisiaj jakieś warzywo.

          - Witam wszystkich, którzy lubią marchewkę.

         - Witam wszystkich, którzy codziennie jedzą owoce.

        - Witam wszystkich, którzy piją soki.

       - Witam wszystkich, którzy myją owoce przed jedzeniem.

2.  Rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, w oparciu o wiersz- „Witaminowe abecadło”:

Oczy, gardło, włosy, kości zdrowsze są, gdy A w nich gości. A w marchewce, pomidorze, w maśle, mleku też być może. B – bądź bystry, zwinny, żwawy do nauki i zabawy! W drożdżach, ziarnach i orzeszkach, w sercach, jajkach B też mieszka.

Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny. Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny.

C – to coś na przeziębienie i na lepsze ran gojenie. C: porzeczka i cytryna, świeży owoc i jarzyna!

Zęby, kości lepiej rosną kiedy D dostana wiosną. Zjesz ją z rybą, jajkiem, mlekiem. Na krzywicę D jest lekiem. Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny. Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny.

3.      Dzieci wybierają szablon swego ulubionego owocu lub warzywa, odrysowują na kartce i kolorują. Następnie wycinają swoja pracę i przypinają na gazetkę, do wyciętego z kartonu kosza.

4.      Dzieci z rozsypanki wyrazowej układają nazwy owoców lub warzyw, bądź etykietują.

5.      Nauczycielka zaprasza dzieci do wykonania sałatki. Wszyscy wspólnie pracują – mycie owoców, obieranie, krojenie, mieszanie

6.      Zajęcia kończy degustacja przygotowanej sałatki. 

 

 

Szkolny koordynator programu „Owoce w szkole”

 Joanna Fuks-Konopka 

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355.
    (+48)786866815

Galeria zdjęć