Nawigacja

  • VII MAZURZYMY PO KĘTRZYŃSKU

    07.05.2014

    Udział uczniów SOSW w Kętrzynie w warsztatach plastycznych

     „VII Mazurzymy po Kętrzyńsku”

    zorganizowanych przez

    Stowarzyszenie Kulturalne „KONIK MAZURSKI”

    6 maja 2014r.

    Zadanie zostało zrealizowane ze  środków finansowych Gminy Miejskiej Kętrzyn.

    KLIKNIJ NA OBRAZEK I PRZEJDŹ DO ALBUMU!!!!

  • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

    29.04.2014

    29.04.2014.r.

    ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

    29.04.2014 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI.  Udział w przygotowaniu uroczystości wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły zawodowej. Do występu młodzi artyści byli bardzo dobrze przygotowani. Nad całością akademii czuwała nauczycielka historii - Barbara Psujek. Monika Szymańska - nauczycielka języka polskiego zadbała o wystrój sali. Te panie przygotowywały również uczniów do recytacji wierszy. Pani Ewa Semeniuk pomogła przygotować elementy dekoracyjne na tablicę okolicznościową.  O piękną oprawę muzyczną postarała się Monika Grudzińska - nauczycielka muzyki. Olbrzymi zachwyt publiczności wzbudził taniec  - polonez wykonany przez 16 uczniów SOSW. Nauczyła go pani Agnieszka Małż oraz Barbara Psujek. Młodzi tancerze odtańczyli go również "na bis".

                Akademia miała na celu zapoznanie uczniów z ważnymi wydarzeniami z historii Polski, kształtować poczucie dumy narodowej oraz kultywować tradycje 3 Maja.

    KLIKNIJ NA OBRAZEK-PRZEJDŹ DO ALBUMU

  • WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR

    25.04.2014

     

    Inicjatorem tej imprezy była Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

    Organizatorem  tegorocznej imprezy był Zespół Ekologiczny, w składzie: Zofia Polito, Elżbieta Berlińska, Beata Kontoftt, Anna Wanago, Beata Urniaż.

    Akcja odbyła się 25.04.2014 o godz. 10.00. Przed rozdaniem worków Pani Zofia Polito przeprowadziła pogadankę na temat segregacji śmieci.

    Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i klas szkoły zawodowej sprzątali najbliższą okolicę szkoły, tj.: ul. Klonową, ul. Jaśminową, ul. Świerkową. Zebranych zostało 35 worków  - 60 litrowych.

  • HIPOTERAPIA

    Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie uczestniczą w hipoterapii

    Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie od 19 marca 2014 r. uczestniczą w zajęciach hipoterapii prowadzonych w Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Zajęcia odbywają się pod opieką pracowników Stada Ogierów hipoterapeuty pana Jana Nawrockiego, instruktora jeździectwa pana Bogusława Konopki oraz nauczyciela SOSW oligofrenopedagoga pani Joanny Fuks-Konopki. Zajęcia są przeprowadzane w każdą środę w godzinach 14.00-17.00. Uczestnicy mają do dyspozycji konia  o imieniu SOPIS, specjalnie przygotowanego do pracy z dziećmi. Zwierzę to ma  spokojne usposobienie, jest cierpliwe, potulnie wykonuje polecenia i współpracuje z dziećmi. Jest to ogier rasy huculskiej o maści srokatej, która szczególnie spodobała się naszym wychowankom.

    Pracownicy Stada Ogierów udzielili następujących informacji: „Na terenie naszego Stada Ogierów w ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzony jest projekt pod nazwą JAZDA KONNA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH-SPORT I REKREACJA. Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Kętrzyn, uczestniczą w nim dzieci z SOSW w Kętrzynie, Szkoły Integracyjnej nr 1 oraz przedszkola "MALINKA" w Kętrzynie. Projekt rozpoczął się 7 marca, a kończy się 27 czerwca 2014r. Zajęcia sprawiają dzieciom ogromną radość dlatego zapraszamy również na indywidualne lekcje pod okiem wykwalifikowanych instruktorów hipoterapii.

    Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz rodzice uczniów pragną podziękować pracownikom Stada Ogierów za współpracę, a także mają nadzieję na jej kontynuację.

    Marta Bodnar

    aby obejrzeć nowe zdjęcia w albumie fotograficznym kliknij na obrazek obok

  • XIII REKREACYJNY TURNIEJ MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ GIMBA

    12.04.2014

    Dnia 12 kwietnia 2014 roku uczniowie i rodzice SOSW w Kętrzynie mieli możliwość po raz kolejny wzięcia udziału w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Ojca Pio w Drogoszach. Było to już XIII spotkanie Rekreacyjnego Turnieju Młodzieży  Niepełnosprawnej – Wielkanocna GIMBA.

    Nasi uczniowie mieli możliwość integrowania się i wspólnej zabawy z uczestnikami GIMBY oraz obejrzenia przygotowanych programów artystycznych. 

    W tym roku Ośrodek zaprezentował montaż słowno – taneczny Pt. „Będzie zabawa” przygotowany przez zespół wokalny „Malowani tęczą” pod opieką pani Moniki Grudzińskiej i zespół taneczny „Crazy Girls” pod opieką pani Agnieszki Małż.

    Na imprezie nie zabrakło wspaniałych konkurencji sportowych i zabaw. Nie zabrakło również Wielkanocnego poczęstunku – pysznego żurku oraz słodkości.

    Impreza, jak co roku, przebiegała w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas imprezy czuwały panie: Monika Grudzińska, Janina Szamota, Cecylia Rafalska, Dorota Korneluk, Monika Załoga – Dziadłowska.

    ABY PRZEJŚĆ DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK

  • V INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH

    10.04.2014

    V INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH " W KRAINIE BAŚNI MITÓW I LEGEND" POD PATRONATEM STAROSTY KĘTRZYŃSKIEGO

    9 kwietnia 2014r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kętrzynie był organizatorem „V Integracyjnego Przeglądu Teatrów Amatorskich-W krainie baśni, mitów i legend…”, którego tematem przewodnim były OPOWIEŚCI PEŁNE SŁOŃCA. Honorowy Patronat nad „V Integracyjnym Przeglądem Teatrów Amatorskich…” objął Starosta Kętrzyński- pan Tadeusz Mordasiewicz. Impreza odbyła się w Hali Sportowej PCE przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie. Przegląd powstał z potrzeby prezentacji dokonań oraz możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych.

    W przeglądzie wzięło udział 13 zespołów teatralnych z województwa warmińsko-mazurskiego zrzeszających osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie. Jury przyznało następujące miejsca:

    I MIEJSCE-Teatr "INSPIRACJA"-Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Olsztyna

    II MIEJSCE - Grupa Teatralna „BEZ TREMY”-  Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kętrzyna

    III MIEJSCE- Teatrzyk„CHOCHLIKI”- Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Biskupca

    Wyróżnienia  otrzymały następujące grupy teatralne:

    Koło Teatralne działające w SOSW w Żardenikach- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Żardenik

    Zespół Teatralny „RAZEM” - Niepubliczny Zespół Specjalnych Placówek Oświatowych z Giżycka

    Grupa Teatralna „SMERFY” - Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka” z Kętrzyna

    Grupa Teatralna „DIALOG” - Ośrodek Rewalidacyjno- Edukacyjno-Wychowawczyz Mikołajek

    Grupa Teatralna „BAJKOLANDIA” Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Lidzbarka Warmińskiego

    Grupa Teatralna „MY MALI ARTYŚCI” - Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Miłakowa

    Grupa Teatralna „ŚWITEZIANKA” - Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Olsztyna

     „TEATR DNIA ÓSMEGO” - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Mrągowa

    Grupa Kabaretowa „MILŁOKI” - Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Miłakowa

    WIĘCEJ-KLIKNIJ NA OBRAZEK I PRZEJDŹ DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

    07.04.2014

    Międzynarodowy Dzień Teatru w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie to wydarzenie szczególne, ponieważ wszyscy uczniowie wyczekują na przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Od pięciu lat młodzi artyści z grupy teatralnej „Kolorowa Marionetka” przedstawiają inscenizacje najsłynniejszych bajek i baśni, używając kukiełek. W tym roku 7 kwietnia widzowie mogli obejrzeć przedstawienie „Kot w butach”. Widownia była oczarowana umiejętnościami aktorskimi swoich kolegów. Reżyserem
    i autorem scenariusza była pani Marta Bodnar. Sztukę wzbogacono egzotycznym tańcem hinduskim machive, a tancerki miały na sobie najprawdziwsze hinduskie sari. Za tę część pokazu odpowiedzialna była pani Agnieszka Małż. Przepiękne dekoracje i kukiełki przygotowała pani Adriana Tokarska, a pani Monika Grudzińska umiejętnie dobraną oprawą muzyczną wprowadziła widzów w bajkowy świat.

    Marta Bodnar

    kliknij na zdjęcie, aby przejść do albumu fotograficznego

  • WYSTĘP UCZNIÓW Z ZESPOŁÓW EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNYCH W KOŚCIELE PW. ŚW. JACKA

    31.03.2014

    31 marca 2014 r. uczniowie SOSW w Kętrzynie  wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Była to znakomita okazja zaprezentowania się w środowisku lokalnym.

    Dzieci z zespołów edukacyjno-terapeutycznych  zaprezentowały program pt. „Śmierć jest bramą do nowego życia”. Celem przedstawienia było przypomnienie, że śmierć jest nieodłącznym elementem ziemskiego życia; ukazanie, że po ziemskich trudach czeka nas szczęście wieczne w niebie; próba wzbudzenia refleksji nad własną przemijalnością i tym co po nas zostanie; rozwijanie twórczości osób niepełnosprawnych umysłowo; integracja ze środowiskiem lokalnym oraz promocja szkoły w środowisku lokalnym. Cały program wzbogaciły piosenki zespołu „Malowani Tęczą” pod kierunkiem p. Moniki Grudzińskiej oraz prezentacja multimedialna p. Sławomiry Puszkiewicz. Choreografię opracowała pani Agnieszka Małż. Występ został przyjęty bardzo ciepło przez widzów.

    W przedstawieniu wzięli  udział wszyscy chętni uczniowie z klas edukacyjno – terapeutycznych. Zostało ono zrealizowane przy udziale nauczycieli wychowawców pracujących w klasach terapeutycznych: p. Ewy Dziekońskiej – Piłat, p. Zofii Polito, p. Barbary Psujek, p. Ewy Semeniuk, p. Beaty Kontoftt, p. Joanny Fuks – Konopki.Dobre nagłośnienie zapewnił p. Sławomir Kundro. Koordynatorem całego przedsięwzięcia i autorem scenariusza była p. Grażyna Janowicz.

    Marta Bodnar

    kliknij na zdjęcie obok, aby przejść do albumu fotograficznego

  • STAROSTWO KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH

    30.03.2014

       W tym roku nasza placówka będzie miała swego patrona, którym został wybrany nasz Papież, Święty Jan Paweł II. 1-go września br. planujemy podwójną uroczystość – nadanie imienia i sztandaru Ośrodkowi  Szkolno – Wychowawczemu.               

      20 marca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie wychowankowie przygotowali kiermasz ozdób świątecznych z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych .Za sprawą kolorowych kartek z życzeniami, ozdobnych jajek i wiosennych bukietów wytworzyła się wielkanocna atmosfera. Tym razem sprzedaż świątecznych ozdób miała konkretny cel: zbiórkę pieniędzy na szkolny sztandar. Wszystkie ozdoby wykonali własnoręcznie nasi uczniowie.  

    Kierownik Internatu  mgr Maria Pikała

      Więcej zdjęć kliknij na obrazek

       
  • KOLOROWE ŁĄK KRÓLOWE-FOTORELACJA Z KONKURSU

    24.03.2014

    Więcej w albumie fotograficznym -"Twórczośc plastyczna 2"

  • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

    21.03.2014

         ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

    Dnia 21.03.2014r.  uczniowie  SOSW w Kętrzynie obchodzili Światowy Dzień Wody. Organizatorem był Zespół Ekologiczny działający w naszej szkole.

    Uczniowie szkolnego koła ekologicznego rozwiesili plakaty  pt.: „Woda źródłem życia”, które dowolną techniką wykonali uczniowie z poszczególnych klas.

    Przeprowadzono konkurs ekologiczny o tematyce związanej  z oszczędnym wykorzystaniem wody. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego i ekologicznego zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

    Cele:

    • zachęcanie dzieci i młodzież do mniejszego zużycia wody:
    • wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna,
    • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu zamieszkania.

     

    Zespól Ekologiczny

    Beata Kontoftt, Anna Wanago, Elżbieta Berlińska, Zofia Polito

  • DZIEŃ ŚW. PATRYKA W SPECJALNYM OŚRODU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

    13.03.2014

    KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie wyczekiwali niecierpliwie na 17.03.2014r. Tego dnia po raz pierwszy mieli obchodzić Dzień św. Patryka - patrona Irlandii. W szkole z tej okazji został zorganizowany program artystyczny dotyczący św. Patryka i Irlandii. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, musieli mieć koniecznie zielony element garderoby, ponieważ ten kolor jest symbolem tego święta. Program cechowała różnorodność. Widzowie poznali historię św. Patryka, pięknie zainscenizowaną przez uczniów kl. II gimnazjum i p. Grażynę Janowicz. Kolejnym punktem były krótkie filmy przedstawiające Irlandię z lotu ptaka i taniec irlandzki. Zespół taneczny „Wesołe Iskierki” wprawił w zachwyt widownię, wykonując swoją wersję tańca irlandzkiego. Układ choreograficzny ułożyła p. Agnieszka Małż. Pani Monika Grudzińska porwała wszystkich do wspólnego wykonywania kultowej piosenki „Kocham cię jak Irlandię”. Wyświetlono też prezentację multimedialną dotyczącą Irlandii. Na jej podstawie wytypowano dwóch uczniów do konkursu wiedzy o Irlandii. Następnie wyczytano wszystkie osoby, mające imiona Patryk i Patrycja. Musiały obowiązkowo wypić zielony napój i zjeść zielony owoc, gdyż w Irlandii tak ucztuje się między innymi Dzień św. Patryka. Solenizantom odśpiewano sto lat, a dyrektor SOSW pani Ewa Jakubiec wręczyła im  słodkie upominki, oczywiście w kolorze zielonym. Nie zabrakło również konkursów, które rozbawiły wszystkich. Przeliczono, która klasa ma najwięcej zielonych ubrań. Ustalono, która klasa ma najzabawniejsze zielone czapki, który uczeń i nauczyciel ubrał się w najwięcej zielonych elementów garderoby. Zwycięzcom nagrody wręczyli pani Maria Pikała i pan Jarosław Wachulski. Imprezę poprowadziła p. Marta Bodnar.

    Marta Bodnar

  • VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIOSENKI

    13.03.2014

    VI WÓJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIOSENKI-OLSZTYN 2014

    „Ze starego śpiewnika”

              

    Więcej zdjęć w albumie

    W dniu 12.03.2014 roku odbył się VI Wojewódzki Przegląd Piosenki. W tym roku tematem przewodnim były piosenki „Ze starego śpiewnika”. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział aż 28 młodych wokalistów z 8 ośrodków specjalnych: z Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Miłakowa, Olsztyna, Iławy, Bartoszyc, Węgorzewa i Kętrzyna. Zgodnie z regulaminem imprezy każda placówka mogła zaprezentować maksymalnie czterech uczestników. Nasz ośrodek reprezentowały w tym roku: w kategorii „GIMNAZJUM” Natalia Bogórska  z piosenką pt. „Jest cudnie”, a kategorii „SZKOŁA ZAWODOWA” Sylwia Magnuszewska z piosnką pt. „Ludzkie gadanie”, Aldona Czerlińska z piosenką pt.  „Niech żyje bal” oraz Justyna Kulisz z piosenką pt. „Jambalaya” przygotowane przez panią Monikę Grudzińską.

    Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami.Nasze wokalistki spisały się na medal, wszystkie zaśpiewały pięknie, a ich występy przyjęte były bardzo ciepło przez widownię, na której nie zabrakło pozostałych dziewcząt z zespołu wokalnego „Malowani Tęczą”.

    Jury przyznało: Justynie Kulisz II miejsce, a Aldonie Czerlińskiej nagrodę specjalną.

    Opiekę nad młodzieżą podczas przeglądu sprawowały panie: Monika Grudzińska, Janina Szamota i Monika Załoga – Dziadłowska.

  • OTWIERAMY NOWY KIERUNEK ZAWODOWY- TAPICER

    03.03.2014

    OTWIERAMY NOWY KIERUNEK ZAWODOWY- TAPICER!!!

    Już dziś zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do kontynuacji nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Kształcimy w 3 zawodach: kucharz, ogrodnik i stolarz. Od nowego roku szkolnego będzie nowy, bardzo ciekawy i przyszłościowy zawód-TAPICER. W trakcie nauki będziesz miał możliwość m.in. poznania tajników tapicerowania, naprawy i renowacji mebli, siedzeń samochodowych, sprzętu sportowego itp.

    Więcej ciekawostek na temat zawodu tapicera dowiesz się, gdy zdecydujesz się nim zostać. WARTO!!!

  • SŁODKI TŁUSTY CZWARTEK

    27.02.2014

    Zgodnie ze zwyczajem Tłustego Czwartku w dniu 27 lutego uczniowie naszego Ośrodka objadali się pączkami, faworkami i oponkami. Miłą niespodziankę zrobili nam nasi kochani RODZICE, którzy w tym dniu poczęstowali nas smacznymi pączusiami. Słodkości było bardzo, bardzo dużo! Mimo, że uczniowie mieli buzie ubrudzone w lukrze, to jednak byli bardzo zadowoleni. Szczególne podziękowania składamy naszym mamom- Małgorzacie Kęsickiej i Krystynie Puciato. Dziękujemy!!!

      DYREKTOR

    Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

            mgr Ewa Jakubiec

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym-kliknij na fotkę

     

  • X REGIONALNY MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

    19.02.2014

    19.02.2014r. odbył się w Olsztynie X Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Gimnastyce Sportowej.

    Nasz Ośrodek reprezentowało 8 wychowanków w konkurencjach: ćwiczenia wolne kobiet i mężczyzn, skok przez skrzynię kobiet i mężczyzn, równoważnia kobiet. Łącznie zdobyliśmy 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych:

    Paulina Kisiel – 3 złote medale
    Agnieszka Galanek – 1 złoty, 2 srebrne medale
    Ewa Domańska – 1 złoty, 2 brązowe medale
    Kasia Zakrzewska – 2 brązowe medale
    Dominika Jastrzębska  - 1 srebrny i IV msc
    Artur Mikowski – 1 złoty, 1 srebrny medal
    Sebastian Gniedziejko – 2 srebrne medale

    Przemek Muczko – 1 brązowy i V msc.

    Ewa Lipka

    link do materiału na stronie wo.24

    X Regionalny Mityng Gimnastyczny w Olsztynie - » Wiadomości ogólnopolskie 24

    aby zobaczyć zdjęcia w albumie fotograficznym kliknij na fotografię obok

  • POCZTA WALENTYNKOWA

    14.02.2014

    WIĘCEJ W ZAKŁADCE SAMORZĄD SZKOLNY I W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM !!!

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

    22.01.2014

    FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI DNIA BABCI I DNIA DZIADKA W DNIU 22.01.2014R.

    KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

  • JASEŁKA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

    14.01.2014

    Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Kętrzynie prezentują jasełka w Bibliotece Miejskiej „Loża”

    Chociaż minęły już święta Bożego Narodzenia to jednak uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie wciąż trwają w miłej atmosferze świątecznej.

    14.01.2014 r. w Bibliotece Miejskiej „Loża” w Kętrzynie zaprezentowali, przed licznie zgromadzoną publicznością, jasełka. Tytuł przedstawienia „W drodze do Betlejem” nawiązywał do poszukiwań Boga i do łączących się z tym przeciwności. Młodzi artyści dobitnie pokazali, że ostatecznym celem wędrówki jest pokłon przed Dzieciątkiem Jezus
     i Jego Matką. Celem przedstawienia była integracja uczniów SOSW ze środowiskiem lokalnym, przypomnienie historii Narodzenia Syna Bożego oraz podniesienie poczucia własnej wartości wychowanków. W jasełkach wystąpili uczniowie z zespołów
    edukacyjno-terapeutycznych. Wspierała ich grupa taneczna „Wesołe Iskierki”, która wykonywała przepiękne układy taneczne  pod kierunkiem p. Agnieszki Małż, natomiast zespół wokalny „Malowani Tęczą”(opiekun p. Monika Grudzińska) wprowadził podniosłą atmosferę, wykonując kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Dodatkowa atrakcją była prezentacja multimedialna. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

    Rola nauczycieli przygotowujących uczniów do występów jest bardzo doniosła. Wkładają bowiem wiele serca w przygotowanie wychowanków do występów: uczą tekstów, odpowiedniego poruszania się na scenie, przygotowują stroje, troszczą się o poczucie bezpieczeństwa uczniów, wprowadzają przyjazną atmosferę pozwalającą dzieciom
    na rozwinięcie ich umiejętności.

    Autorem scenariusza i koordynatorem całego przedstawienia była p. Grażyna Janowicz. Jasełka zorganizowali również: p. Sławomir Kundro, p. Sławomira Puszkiewicz, p. Jadwiga Rek, p.Beata Kontoft, p. Ewa Dziekońska-Piłat, p. Barbara Psujek, p. Zofia Polito, p. Ewa Semeniuk, p. Joanna Fuks-Konopka, p. Beata Urniaż i p. Teresa Ćwikowska.

    Marta Bodnar

    KLIKNIJ NA FOTOGRAFIĘ OBOK ABY ZOBACZYC WIĘCEJ ZDJĘĆ

  • MIKOŁAJ I PACZKI DLA UCZNIÓW SOSW

    19.12.2013

      

    Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie wspólnymi siłami postarali się, aby w tym roku święta Bożego Narodzenia były dla uczniów niezapomniane. W tym celu przygotowali kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Było wszystko: kartki, stroiki, bombki, świąteczne figurki,  jemioła, a nawet i sianko. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup słodyczy do paczek, które rozdał, podczas wspólnej szkolnej wigilii, wszystkim dzieciom oczywiście święty Mikołaj. Wszyscy byli zadowoleni, nie brakowało uśmiechów i radości. Do wspólnej  akcji przyłączyła się również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. W.Kętrzyńskiego oraz Zespołu Szkół im. M.Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie. Jak co roku nie zawiedli nas także kętrzyńscy przedsiębiorcy i nie tylko. Szczególne podziękowania kierujemy do:

    - Starostwa Powiatowego w Kętrzynie

    - FLOR-Fabo- sklep ogrodniczy- p. Artur Żełobowski

    - sklep „Ogrodnik”- p.Ryszard Obolewicz

    - p. Teresa Rabiczko

    - Philips Lighting Poland S.A.

    - MTI-Furninowa Sp. Z o.o.

    - Garmażeria „Irena”- p.Maria Wróbel i p. Wanda Bajgner

    - p. Zbigniew Olenkowicz

    - Szkółka Ogrodnicza- p. Marzena Jaruszewicz

    - P.Agnieszka i Adam Wieczorek

    - SPOŁEM Olsztyn i Kętrzyn

    - P.H.U. PIETRAS- p. Piotr Pietras

    - Stacja Kontroli Pojazdów- p.A.Byliński i p. H.Lachowicz

    - Skup złomu „MAGNEZ”- P. Krzysztof Sienkiewicz

    -p. Andrzej Pietrzak

    - hurtownia owoców i warzyw „DIM”- p. M.Kuriata i p.D.Rusak

    - hipermarket TESCO i Intermarche

    Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy. 

      Aby zobaczyc wszystkie zdjecia kliknij na obrazek !!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355
    (+48)786866815

Galeria zdjęć