Nawigacja

  • I WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

       

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    13 stycznia 2016 roku w kętrzyńskim kinie po raz pierwszy odbył się  I Wojewódzki Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Starosty Kętrzyńskiego. Wyjątkowość tej imprezy polegała m.in. na tym, że jej uczestnikami były osoby niepełnosprawne. W festiwalu wzięło udział 10 zespołów i 11 wokalistów ze szkół specjalnych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej z naszego miasta, powiatu, a nawet województwa. Atmosfera podczas festiwalu była tak samo wyjątkowa, jak wyjątkowi byli artyści prezentujący na scenie swoje wokalne zdolności. Wykonawcom, widzom oraz gościom dopisywał humor, radość, a także chwilami wielkie wzruszenie.  Podczas imprezy doceniono i nagrodzono wszystkich artystów, ale na szczególne uznanie zasłużyli:

    w kategorii szkoły podstawowe:

    1 miejsce- Angelika Pachulska- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie

    2 miejsce- zespół Gwiazdeczki- Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie

    3 miejsce- Kinga Binder- Zespół Placówek szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych   w Ostródzie

    w kategorii gimnazjum:

    1 miejsce- Seweryn Mróz- Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych    w Ostródzie

    2 miejsce- Adrianna Manowiecka-  Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy    w Mikołajkach

    w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

    1 miejsce- Sylwia Magnuszewska- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. św. Jana Pawła II   w Kętrzynie

    2 miejsce- zespół Malowani Tęczą- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. św. Jana Pawła II   w Kętrzynie

    w kategorii dorośli:

    1 miejsce- Maciej Częścik- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szczytnie

    2 miejsce- Urszula Czyżewska- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szczytnie

    3 miejsce- zespół Bajadom- Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie

    Wszystkim artystom gratulujemy i … zapraszamy do wspólnego kolędowania za rok.

  • SPOTKANIA WIGILIJNE I ODWIEDZINY MIKOŁAJA W KLASACH

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    18 grudnia w naszej szkole odbywały się klasowe spotkania wigilijne, w których uczestniczyli uczniowie ze swoimi wychowawcami i rodzicami. W tym czasie uczniów odwiedził św. Mikołaj ze swoją świtą. W każdej klasie został przywitany śpiewem i radością. W zamian Mikołaj rozdał dzieciom paczki. Niestety nie mógł długo zostać. Czekamy na Ciebie za rok!

  • JASEŁKA I WIGILIA W INTERNACIE

     

     

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    Dnia 17.12.2015 r. w internacie wszyscy wychowankowie wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do kolacji wigilijnej. W uroczystym i podniosłym nastroju obejrzeliśmy jasełka.

    Wspólne życzenia i dzielenie się opłatkiem utwierdziło nas w przekonaniu, że jesteśmy jedną wielką rodziną. Były wspólnie śpiewane kolędy i niezapowiedziana wizyta Mikołaja i elfów.

    Mikołaj pod choinką zostawił prezenty dla wszystkich wychowanków internatu.

  • MISTRZ RACHUNKÓW

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    11 grudnia odbył się w naszym Ośrodku pierwszy konkurs matematyczny " MISTRZ RACHUNKÓW". Uczniowie klasy III szkoły zawodowej sprawdzali umiejętności uczniów i pracowników pamięciowego dodawania i odejmowania. W konkursie wykorzystana została gra logiczna "Matematyka jest Super". Pytania miały trzy stopnie trudności. Wszyscy uczestnicy otrzymywali w nagrodę drobny upominek (słodycze).

    Uczniowie i pracownicy chętnie brali udział w takiej zabawowej formie konkursu. MATEMATYKA JEST NAPRAWDĘ SUPER.

  • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE-fotorelacja

    Witaj Mikołaju!

    Dnia 07 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się mikołajki.

    Mikołaj w towarzystwie elfów chodzili do przystrojonych klas.

    Przedstawiciele samorządu szkolnego wędrowali po klasach i obdarowywali prezentami.

    Dzień ten był wyjątkowy z uwagi na fakt, że na korytarzu można było ujrzeć dzieci przebrane w mikołajkowe czapki.

     Do zobaczenia za rok !

    E.Berlińska

    Więcej zdjeć w albumie- kliknij na obrazek

  • III Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  • II FESTIWAL KULTURY ANGLOJĘZYCZNEJ

    II FESTIWAL KULTURY ANGLOJĘZYCZNEJ

    II Festiwal Kultury  Anglojęzycznej

        Ważną kwestią w planie wychowawczym naszej szkoły jest integracja z młodzieżą z innych szkół. Doskonałą do tego okazją jest Festiwal Kultury Anglojęzycznej. W tym roku odbył się on 26 listopada 2015 r. a jego tematem była kultura Stanów Zjednoczonych. Na imprezę przybyli do naszej szkoły uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Iloną Roszak oraz młodzież z Technikum Budowlanego i Ekonomicznego z  panią Ireną Gorzelańczyk.

      Program festiwalu obejmował zagadnienia kulturowe i architektoniczne. Uczniowie szkół podstawowych i średnich mogli wykazać się w konkursach  wiedzą dotyczącą USA, a także zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Impreza ta z całą pewnością poszerzyła horyzonty uczniów. Umożliwiła im usystematyzowanie wiadomości oraz, być może, skłoniła ich do zgłębiania wiedzy o tym jakże barwnym kraju. Podczas festiwalu było wiele radości, wspólnej zabawy oraz przede wszystkim wspólnej, rówieśniczej integracji.

         Festiwal zorganizowały panie Marta Bodnar, Monika Grudzińska, Agnieszka Małż
    oraz pan Jarosław Wachulski.

                                                                                                                          Marta Bodnar

    ZDJĘCIA Z FESTIWALU W ALBUMIE-kliknij na obrazek

  • WIECZÓR ANDRZEJKOWY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KĘTRZYNIE

      

    Dnia 25.11.2015 r. wychowankowie naszego internatu zostali zaproszeni na wieczór wróżb do Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Pensjonariusze i pracownicy powitali naszą młodzież z wielką serdecznością. Był słodki poczęstunek, wspólne lanie wosku i wróżby. Wspólne tańce, piosenki i zabawy pokazały jak otwarci i chętni do integracji są nasi wychowankowie.

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

     

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    W dniu 24 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się impreza pt. „Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym punktem imprezy była wspólna zabawa integracyjna z Pluszowym Misiem.

    O godzinie 9: 00 rozpoczęła się główna impreza w sali muzycznej. Były tańce, konkursy i zagadki.

    Dzieciom bardzo podobała się zabawa z misiem. Bardzo żywo reagowały i były aktywne podczas zabaw i konkursów. Do wspólnej zabawy z zapałem i ochotą przyłączyli się nauczyciele naszej szkoły.

    Światowy Dzień Pluszowego Misia wdraża dzieci do poszanowania zabawek, rozbudza zainteresowania, oraz rozwija wszechstronną stymulację dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych.

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE-kliknij na obrazek

  • POMAGAMY ZWIERZĘTOM W SCHRONISKU

    POMAGAMY ZWIERZĘTOM W SCHRONISKU

    POMOGLIŚMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA PRZETRWAĆ NADCHODZĄCĄ ZIMĘ

    Uczniowie naszej szkoły przekazali zwierzętom ze schroniska w Pudwągach karmę, poduszki i kołdry, które zebraliśmy w trakcie trwania szkolnej akcji pod hasłem: "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę". W schronisku powitała nas pani Elżbieta Dąbrowska, która odpowiadała na nasze wszystkie pytania i oprowadziła po schronisku. Niestety ze względu na brzydką pogodę nie mogliśmy pobawić się z pieskami, jednak obiecaliśmy, że  naszą akcję powtórzymy i przyjedziemy jeszcze raz. Przemoczeni ale szczęśliwi, że mogliśmy pomóc zwierzętom, wróciliśmy do szkoły.

    Więcej zdjęć w albumie-kliknij na obrazek

  • CZARODZIEJSKA KRAINA MUZYKI

    CZARODZIEJSKA KRAINA MUZYKI

     W Czarodziejskiej Krainie Muzyki wszystko jest możliwe! W Czarodziejskiej Krainie Muzyki możesz zostać królem, dzielnym rycerzem lub wielkim łowczym, możesz stoczyć bitwę z Krzyżakami, wraz z królewską świtą zapolować na grubego zwierza, a na balu zatańczyć menueta w parze z królową lub księciem. Tu wszystko może się zdarzyć! Dzieci znalazły się w centrum tych wydarzeń, tajemnicza Kraina pochłonęła je bez reszty i przyciągnęła ich uwagę na długo kostiumami, rekwizytami, atmosferą, nastrojem i muzyką, muzyką, muzyką… Dźwięki rozbrzmiewały, a salę wypełniały emocje.

    Do Czarodziejskiej Krainy Muzyki, tajemniczej i pięknej, zabrała nas olsztyńska Agencja Artystyczna „MAT”, która w poniedziałek 16.11.2015 roku zaprezentowała uczniom  szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy edukacyjny program muzyczny pt. „Muzyczne Łowy”. Prezentacja została zrealizowana w formie bajki słowno-muzycznej z udziałem dzieci. Tematem przewodnim audycji była muzyka użytkowa i to jej przykładów mogliśmy wysłuchać. Drugim celem programu było zapoznanie uczniów  z budową i brzmieniem waltorni. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na kontakt z instrumentem, który nie należy przecież do grupy tych znanych i popularnych. Podsumowaniem spotkania był Turniej Wiedzy o Muzyce, który brawurowo wygrała Kasia Kostyk, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie zadane pytania. (Kasiu! Gratuluję! Szóstka z muzyki murowana!).

    Wyprawa do Czarodziejskiej Krainy Muzyki pozwoliła naszym wychowankom rozbudzić wyobraźnię, pogłębić zainteresowanie muzyką, uwrażliwiła dzieci na piękno muzyki oraz dostarczyła im wiele radości i wspaniałej zabawy. Uczniowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami oraz w podziękowaniu wręczyli im piękną laurkę wykonaną przez dzieci z klasy VI TP pod czujnym okiem pani Ewy Semeniuk.

    Z utęsknieniem czekamy na kolejną wyprawę do Czarodziejskiej Krainy Muzyki!

    Monika Grudzińska

    WIĘCEJ ZDJEĆ W ALBUMIE -kliknij na obrazek

  • WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

    WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

    Gościnny występ uczniów naszej szkoły  w Miejskiej Bibliotece w Kętrzynie

    W dniu 16 listopada 2015r.  uczniowie z naszej szkoły jak co roku wzięli udział w przedstawieniu słowno-muzycznym, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie z okazji uroczystych obchodów  Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

    Było to niezwykłe przedstawienie, które rozegrało się na lekcji historii, a w trakcie którego  pojawił się również Marszałek Józef Piłsudski i jego legioniści. Dostojny Marszałek przewędrował również pomiędzy uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej i  nauczycielami z innych szkół.

    W trakcie występów muzycznych wszyscy mogliśmy razem z zespołem „Malowani Tęczą” śpiewać piosenki z przygotowanych specjalnie na ten cel śpiewniczków. Śpiewaliśmy między innymi takie utwory jak: „My Pierwsza Brygada”, „Niepodległa, niepokorna”, „ Wojenko, Wojenko”, „Biały krzyż”, „Wiatr kołysze gałązkami”.

    Jakże wymowne są słowa z jednej śpiewanej przez nas piosenki:

    „… Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest. Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc. Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map, bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska, Polska ma…”. W trakcie wykonywania utworów nie jeden raz zakręciła się łza w oku…Piosenkę z której pochodzi wyżej wymieniony cytat śpiewaliśmy kilkakrotnie, podbiła ona nasze serca.

    Uroczystą akademię zakończyliśmy śpiewając wspólnie „Rotę”, nad którą zastanawiano się kiedyś czy to właśnie ona ma zostać hymnem Polski.

    Występ spotkał się z wielką aprobatą i uznaniem zarówno ze strony uczniów jak i uczestników przedstawienia. Został nagrodzony licznymi brawami.

    Organizatorami przedstawienia byli nauczyciele: Monika Grudzińska, Lucyna Kraśner, Dorota Nowik, Barbara Psujek, Monika Rutkowska, Monika Szymańska.

    ZDJĘCIA Z WYSTĘPU -kliknij na obrazek

  • III FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     

      

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    Wokalistki z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie wyśpiewały trzy wyróżnienia w III Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Kętrzynie

    Młodzieżowy Dom Kultury w Kętrzynie po raz trzeci zorganizował Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kętrzyńskiego. Festiwal odbył się 10 listopada 2015 w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. Nasz Ośrodek, w kategorii soliści szkoły ponadgimnazjalne, reprezentowały utalentowane uczennice: Sylwia Magnuszewska z piosenką „Wiatr kołysze gałązkami” oraz Natalia Surowiec z utworem„Biały krzyż”. Obie zdobyły wyróżnienia. W kategorii zespoły szkoły ponadgimnazjalne naszym reprezentantem był zespół wokalny „Malowani Tęczą” w składzie: Karolina Brzozowska, Karolina Dobrowolska, Noemi Kaska, Daria Kubiak, Sylwia Magnuszewska, Wioletta Muczko, Natalia Surowiec i Natalia Żelepin z piosenką „Mury”, który zdobył również wyróżnienie. Obydwa wyróżnienia cieszą tym bardziej, że w festiwalu wzięło udział aż 243 wykonawców. Artystyczną opiekę nad wokalistkami sprawowała pani Monika Grudzińska, która przygotowała do konkursu solistki oraz zespół „Malowani Tęczą”, zaś o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych reprezentantek zadbały panie: Dorota Korneluk i Karolina Zajk.

    Marta Bodnar

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     

    W dniu 9 listopada 2015r.  nasza szkoła jak co roku obchodziła  uroczyste święto, święto z okazji jakże ważnego wydarzenia dla Nas – Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

    Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia słowno-muzyczna. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski i szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Jakubiec. Po wystąpieniu Pani Dyrektor zaczęło się przedstawienie.

    Było to niezwykłe przedstawienie na którym pojawił się również Marszałek Józef Piłsudski i jego legioniści, a także w oddali mogliśmy usłyszeć rżenie ukochanej Kasztanki Marszałka.

    W trakcie występów muzycznych rodzice, uczniowie, nauczyciele mogli razem z zespołem „Malowani Tęczą” śpiewać piosenki z przygotowanych specjalnie na ten cel śpiewniczków. Śpiewaliśmy między innymi takie utwory jak: „My Pierwsza Brygada”, „Niepodległa, niepokorna”, „ Wojenko, Wojenko”, „Biały krzyż”, „Wiatr kołysze gałązkami”.

    Uroczystą akademię zakończyliśmy śpiewając wspólnie „Rotę”, nad którą zastanawiano się kiedyś czy to właśnie ona ma zostać hymnem Polski.

    Organizatorami akademii byli nauczyciele: Monika Grudzińska, Lucyna Kraśner, Dorota Nowik, Barbara Psujek, Monika Rutkowska, Monika Szymańska.

    Dorota Nowik

    WIĘCEJ ZDJĘĆ -kliknij na obrazek

     

     

  • IV REJONOWY DZIEŃ AKTYWNOŚCI TRENINGOWEJ

    05.11.2015

    IV Rejonowy Dzień Aktywności Treningowej

    Dnia 05.11.2015 najmłodsze uczennice naszej szkoły uczestniczyły w IV Rejonowym Dniu Aktywności Treningowej w Bartoszycach. Z wielkim entuzjazmem zostały przywitane przez gospodarzy, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w zawodach sportowych. Zaprezentowały ducha sportowej rywalizacji i z pełnym zaangażowaniem podchodziły do każdej konkurencji.Dziewczynki zdobyły medale i nagrody. Po trudach rywalizacji czekał słodki poczęstunek. Zadowolone i zmęczone wróciły do szkoły.

    Dorota Korneluk

    WIĘCEJ ZDJEĆ -kliknij na obrazek

  • ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

    Rozpoczęliśmy zajęcia z HIPOTERAPII

    Zajęcia z hipoterapii odbywają się dwa razy w tygodniu w Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Obiekt wyposażony jest w ujeżdżalnie odkrytą i halę w której można prowadzić zajęcia również  zimą. Prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: hipoterapeutę, instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo i jazda konna oraz pedagoga specjalnego. Konie z którymi współpracujemy to Sopis, Gala i Gawra.

    Zajęcia z hipoterapii są nie tylko wzbogaceniem oferty  zajęć rewalidacyjnych prowadzonych w naszej szkole, ale przede wszystkim dają wiele radości i niezapomnianych wrażeń naszym uczniom. Hipoterapia jest jedną z metod terapeutycznych, którą prowadzi się w naszym ośrodku i wykorzystuje w usprawnianiu dzieci z MPD, dzieci z wadami postawy, zespołem Downa  i autyzmem. W tej metodzie nie ma większych ograniczeń co do rodzaju niepełnosprawności, a dzięki specyficznym właściwościom ruchu konia przynosi dobre efekty w pracy nad kształtowaniem reakcji równoważnych, obniżaniem napięcia spastycznego, poprawą koordynacji ruchowej, stymulacją rozwoju psychofizycznego i społecznego oraz przygotowaniem dzieci do chodzenia. Ćwiczenia wykonywane podczas jazdy konnej są doskonałą kontynuacją metod pracy w naszym ośrodku.

    WIĘCEJ ZDJĘĆ -kliknij na obrazek

  • WYNIKI KONKURSU - " POLSKA ZŁOTA JESIEŃ"

    03.11.2015

    KLIKNIJ PONIŻEJ NA pdf

    POLSKA_ZLOTA_JESIEN_w_naszej_szkole-_ARTYKUL.pdf

    WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ NA OBRAZEK

  • JAZDA KONNA -NOWA DYSCYPLINA w sekcji Herkules

    04.11.2015

    NOWA DYSCYPLINA w Klubie Olimpiad Specjalnych w sekcji HERKULES w SOS-W w Kętrzynie -JAZDA KONNA

                     Jazda konna -  10 zawodników. Trener  Joanna Fuks-Konopka, instruktor wspomagający Bogusław Konopka. Zajęcia odbywają się w czwartek, na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie, na padoku lub w ujeżdżalni.

    WIĘCEJ W ZAKŁADCE SPORT

     

  • DOGOTERAPIA

    Nasi uczniowie rozpoczęli zajęcia terapeutyczne z psem, tzw. DOGOTERAPIĘ.

    Więcej w zakładce NASZA SZKOŁA- TERAPIE I METODY -kliknij na podany adres poniżej

    https://soswketrzyn.edupage.org/about/?subpage=3

    W naszej szkole rozpoczęła się dogoterapia, która jest jedną z metod terapeutycznych oraz doskonałą formą rehabilitacji. Dwa razy w tygodniu uczniowie spotykają się z wykwalifikowanym dogoterapeutą panią Ewą Kuźnicką i przeszkolonym psem  Calipso,. Zajęcia mają na celu głównie wspomaganie rozwoju edukacyjno- wychowawczego, ale też dają dzieciom wiele radości, zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355
    (+48)786866815

Galeria zdjęć