Nawigacja

  • WARSZTATY WOKALNE Z ROBERTEM JANOWSKIM

    Nasze śpiewające uczennice: Gabriela Murawska, Wiktoria Naprawska – Szczęsna i Weronika Sadlak uczestniczyły  18 i 19 kwietnia 2023 w wyjątkowych warsztatach wokalnych. Wyjątkowych, ponieważ prowadzonych przez samego Roberta Janowskiego! Podsumowaniem warsztatów był koncert, podczas którego nasze wokalistki zaśpiewały przygotowane piosenki. Organizatorom bardzo dziękujemy za zaproszenie, a my naszym uczennicom gratulujemy i…. trochę zazdrościmy  takiej muzycznej przygody ;)

  • Pokaz zawodów

    Od dziecka słyszeliśmy pytania: “a kim chcesz być?”, “kim będziesz, kiedy dorośniesz”? Czas dzieciństwa szybko mija i pojawiają się momenty, kiedy trzeba się nad tym zastanawiać, ale już na serio. W naszej szkole uczniowie klas VIII, podjęli takie właśnie próby odpowiedzi na powyższe pytania realizując projekt „Kim będziesz, jak dorośniesz?” Ponieważ mają oni wspaniałe pomysły na swoją przyszłość i wierzą we własne siły - wypełniali testy zawodoznawcze oraz określali swoje „mocne strony”. Na koniec zajęć odbył się również pokaz zawodów, przebraliśmy się za ogrodnika, mechanika, nauczyciela, piłkarza, fryzjera i sami zobaczcie...

        Piękny wachlarz zainteresowań naszych uczniów!

     Ewa Gadomska - Oleszkiewicz

  • SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA Z HISTORYKIEM MIASTA KĘTRZYN I POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO PANEM TADEUSZEM KOROWAJEM.

     

                 W dniu 09.02.2023 r. i 23.03.2023r. odbyły się kolejne spotkania w naszej szkole w ramach cyklu „ Spotkań z historią”. Naszym wspaniałym gościem był Pan Tadeusz Korowaj – dyrektor Centrum Biblioteczno – Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego.

               Tematem przewodnim spotkania z panem Tadeuszem Korowajem  była dalsza część  historii  powiatu rastenburskiego/kętrzyńskiego.  Wychowanków internatu  nasz gość kolejny raz zabrał w niezwykle fascynującą podróż w czasie  po powiecie Rastenburg/Kętrzyn.

                 Tym razem kontynuowaliśmy poznawanie historii powstania kościołów w powiecie kętrzyńskim, oraz ich przeznaczenie.  Dzięki prezentacji multimedialnej mogliśmy się cofnąć do czasów kiedy owe kościoły powstawały.

                   To były ciekawe, intrygujące i pełne dobrych emocji zajęcia, które zostawiły pewien niedosyt wiedzy o naszym mieście i powiecie z tak bogatą historią. Liczmy na kolejne spotkania.

    Krzysztof Umbras

     

  • WIELKANOCNA KARTKA DLA KADRY I PODOPIECZNYCH CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNEGO W KĘTRZYŃSKIM DOMU WSPARCIA

     

                  W marcu został ogłoszony konkurs na „Kartkę wielkanocną dla kadry i podopiecznych Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Kętrzyńskim Domu Wsparcia ”. Napłynęło ponad 40 kartek wielkanocnych. Wszystkie były bardzo ładne i estetycznie wykonane.  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.

                 Dnia 6 kwietnia  2023 roku wszystkie prace zostały wręczone przez organizatorów wszystkim pracownikom oraz podopiecznym Kętrzyńskiego Domu Wsparcia. Kartki trafiły w ręce ludzi dobrej woli, którzy wykonują bardzo ciężką pracę aby wspomóc osoby które potrzebują całodobowej opieki. Pani Marzena Utko wręczyła nam w imieniu całej kadry i podopiecznych piękną kartkę wielkanocną oraz wykonaną przez pensjonariuszy ozdobę wielkanocną.

             W ten sposób chcieliśmy pokazać, że jednoczymy się z osobami potrzebującymi pomocy oraz otwieramy się na niesienie pomocy. Kadra i podopieczni byli pozytywnie zaskoczeni naszą inicjatywą,  bardzo dziękowali i życzyli Wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych.

                  Bardzo serdecznie dziękujemy Nauczycielom i Uczniom za wzięcie udziału w tak szczytnym konkursie i za przepiękne kartki wielkanocne.

     

     

    Organizatorzy.

  • Zajęcia otwarte „Sensoryczna Wiosna”

    Poniedziałkowy poranek wypełniony dużą dawką pozytywnej energii. W dniu 27 marca odbyły się zajęcia z cyklu Sensoryczne Pory Roku- Sensoryczna Wiosna. Uczniowie uczestniczyli w zabawie muzyczno- ruchowej, a następnie wyruszyli na sensoryczny spacer. Wykorzystując przygotowane naturalne materiały tworzyły wiosenne obrazy i mandale. Na zakończenie z wielką radością otworzyły worek wiosennych kolorów.

    Dziękujemy uczestnikom za wspaniale spędzony czas.

  • I DZIEŃ WIOSNY

  • Wyniki szkolnego konkursu pisarskiego i recytatorskiego - „JA w POEZJI”

    Celami konkursu było: popularyzowanie twórczości polskich poetów i swojej własnej (młodych artystów);

    - zachęcanie do pisania i recytowania poezji;

    - rozwijanie zdolności pisarskich i recytatorskich;

    - zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją;

    - krzewienie zamiłowania do literatury pięknej;

    - umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności na większym forum,

    - rozwijanie u młodzieży ich wrażliwości artystyczno - literackiej.

     

        Z przyjemnością zawiadamiamy, iż ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu pisarskiego i recytatorskiego „JA w POEZJI”!!! Wyniki przedstawiają się następująco:

    - w konkursie pisarskim „JA w POEZJI”:

    a) kategoria - uczniowie szkoły podstawowej: (kl. IV-VIII) - I miejsce zajęła Magdalena Iwona Duńska,

    b) kategoria - uczniowie szkoły ponadpodstawowej: I miejsca zajęła Katarzyna Kostyk, II - Agata Jowsa, III miejsce - Alicja Zagajewska.

    - w konkursie recytatorskim „JA w POEZJI”:

    a) kategoria - uczniowie szkoły podstawowej (kl. I-III) -  I miejsca: Małgorzata Olszewska, Anna Maria Gasperska, Amelia Smolarek, Bartosz Patryk Witek, Filip Pędzich, Damian Rogalski.

    b) kategoria - uczniowie szkoły podstawowej (kl. IV-VIII) - I miejsce zajęła Gabriela Rutkowska.

     

        Wyróżnienie otrzymała Emilia Piątkowska. Podziękowanie natomiast otrzymały: Wiktoria Gabriela Naprawska – Szczęsna i Gabriela Weronika Murawska

                                     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu !!!

    Ewa Gadomska-Oleszkiewicz

  • „Misja Profilaktyka – współczesne zagrożenia – fonoholizm i napoje energetyczne"

        Dnia 27.03.2023r. odbył się w Giżycku III Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny „Misja Profilaktyka – fonoholizm i napoje energetyczne” (dla uczniów szkół podstawowych klas IV i V szkoły podstawowej). Wyjazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku, choć nie zakończył się dla nas sukcesem to sprawił, że zdobyliśmy nową wiedzę na temat uzależnień.  Drużynę 3 osobową reprezentowali: Dominika Walewska, Radosław Smolarek i Patryk Kołakowski. Opiekunem grupy była szkolna psycholog - pani Ewa Gadomska – Oleszkiewicz.

  • Wizyta w Zespole Ratownictwa Medycznego w Kętrzynie

    Dzisiaj nasi uczniowie udali się na spotkanie z ratownikiem medycznym w Zespole Ratownictwa Medycznego w Kętrzynie. Celem wyjścia było zapoznanie się z zawodem ratownika medycznego, przypomnienie numeru alarmowego 112, pokazanie karetki i wyposażenia od środka, mierzenie ciśnienia i innych parametrów zdrowotnych. Nieoczekiwanie nasze spotkanie zostało przerwane przez pilny wyjazd karetki. Uczniowie udali się również do cukierni gdzie mogli zapoznać się z zawodem sprzedawcy. Podczas poznawania zawodu uczniowie skosztowali wyśmienite bułeczki nadziewane twarożkiem. Na koniec udaliśmy się do galerii RastArt w celu podziwiania sztuki przedstawionej na pięknych obrazach o których nam opowiadała przemiła Pani, która jest pracownikiem galerii. Korzystając z odwiedzin w galerii dowiedzieliśmy się na czym polega rownież praca w Informacji Turystycznej.

    Monika Załoga-Dziadłowska

  • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

    6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W naszej szkole z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia dla klasy I,II,III eTP. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka , ćwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańkami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi czy przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Uczniowie mogli zmierzyć się z "łamańcami językowymi" i rozwiązać rebusy.

  • ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET

    Wszystkie życzenia umieścimy na naszej stronie internetowej.

    Napisz i przynieś życzenia do sali 104 (p. Leszek), 106 (p. Piotr), 109 (p. Iwona) lub wyślij na adresy  lespark@poczta.fmpdejnakowski@op.pl,.

    Życzenia przyjmujemy do środy, 08.03.2023 r.

    Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników Ośrodka do składania życzeń wszystkim Paniom i dziewczętom z okazji tego miłego święta.

  • Konkurs pisarski i recytatorski „JA w POEZJI”

    Światowy Dzień Poezji w SOS - W w Kętrzynie

     

    Światowy Dzień Poezji przypada 21 marca, w związku z tym                      SOS-W w Kętrzynie organizuje konkurs pisarski i recytatorski „JA w POEZJI”. Celami konkursu jest nie tylko popularyzowanie twórczości polskich poetów, ale i własnej dzieci i młodzieży. Zależy nam na zachęcaniu wszystkich do czytania, pisania i recytowania poezji. Pragniemy umożliwić dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swoich umiejętności pisarskich i recytatorskich na większym forum.

    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów uczęszczających do SOS-W w Kętrzynie, w 3 kategoriach wiekowych: przedszkola i uczniowie klas 1-III, młodzież klas IV-VIII oraz szkoły ponadpodstawowej

    Do konkursu można się zgłosić indywidualnie. Będzie on miał dwie formy, do wyboru: albo uczestnik pisze wiersz (własnego autorstwa), albo prezentuje wiersz swój lub innego autora. Prezentacja wybranych utworów poetyckich to wiersz lub wiersze o tematyce dowolnej, czas prezentacji do 5 minut.

    Zgłoszenia przyjmują panie: psycholog i logopeda, w nieprzekraczającym terminie do 20.03.2023r.

    Organizatorzy

     

    REGULAMIN I  KONKURSU

    PISARSKIEGO i RECYTATORSKIEGO JA w POEZJI”


    1. Organizator:
    Organizatorem konkursu jest SOS-W w Kętrzynie.
    2. Cele konkursu:
    -popularyzowanie twórczości polskich poetów i swojej własnej (młodych artystów);
    - zachęcanie do pisania i recytowania poezji;
    - rozwijanie zdolności pisarskich i recytatorskich;
    - zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją;

    - krzewienie zamiłowania do literatury pięknej;
    - umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności na większym forum,

    - rozwijanie u młodzieży ich wrażliwości artystyczno - literackiej.
    3. Zasady uczestnictwa:
    - Konkurs przeznaczony jest dla uczniów uczęszczających do SOS-W w Kętrzynie; będą 3 kategorie wiekowe:

    - kategoria I - przedszkola i uczniowie klas I-III,

    - kategoria II - uczniowie klas IV-VIII

    - kategoria III - uczniowie szkoły ponadpodstawowej.

    1. Do konkursu można się zgłosić indywidualnie.
    2. Będzie on miał dwie formy, do wyboru: albo uczestnik pisze wiersz (własnego autorstwa), albo prezentuje wiersz swój lub innego autora. Prezentacja wybranych utworów poetyckich to wiersz lub wiersze o tematyce dowolnej, czas prezentacji do 5 minut.
    3. Zgłoszenia przyjmują panie: psycholog i logopeda, w nieprzekraczającym terminie do 20.03.2023r.
    4. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na str. internetową i facebooka szkoły.

     

    Organizatorzy

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Projekt - „Kim będziesz, jak dorośniesz?”

    Uczniowie klasy VIII SP, którzy „stoją przed trudnym wyborem zawodu i szkoły” realizują projekt - „Kim będziesz, jak dorośniesz?”. Jego celem jest przybliżenie młodzieży wiadomości na temat wybranych zawodów, uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka oraz rozwijanie ich zainteresowań. W trakcie rozwijania kompetencji zawodoznawczych, uczniowie doświadczają wzmocnienia samooceny, poczucia wartości oraz znajomości swoich „mocnych stron”.      

    Zadanie na luty wykonane - Zdobyliśmy wiedzę o zawodach w sposób kreatywny, oparty o pokazy zawodów, zgodne z naszymi zainteresowaniami i preferencjami.

  • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

     

        „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka,

     ten się w mówieniu potem potyka”.

     

    https://spzalas.isq.pl/fileget/mdjo2018-m.jpg

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
          We wtorek 21 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie klasy I i II BSP  naszej szkoły.  Podczas zajęć poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Dzieci dowiedziały się czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną : „Jak to się nazywa…”, w której obrazki podpisane były słowami w gwarze danego dialektu oraz obejrzeli krótki film edukacyjny pt.: „O języku Polskim”. Uczestniczyli także w zabawach z językiem. Ochoczo bawiły się w „kolorowe rebusy”, rymowane wyrazy, gimnastykowały swój język, próbowały recytować  „łamańce językowe”. Zmagania z wierszykami okazały się trudne do pokonania, ale wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w „zabawie z okazji Dnia Języka Ojczystego”. Zajęcia poprowadziła pani logopeda Aleksandra Ejsmont. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

  • Projekt - „Wzmacniamy dobre zachowanie, wygaszamy złe”

    Projekt - „Wzmacniamy dobre zachowanie, wygaszamy złe”

     

         Uczniowie nasi biorą udział w projekcie „Wzmacniamy dobre zachowanie, wygaszamy złe”. Jego głównym założeniem jest praca wychowawcza - metodą wzmocnień pozytywnych. W trakcie zajęć uczestnicy usprawniają swoje kompetencje społeczne, takie jak: praca w grupach, czy pomaganie innym.  Uczniowie doświadczają: wzmocnienia samooceny, poczucia akceptacji i przynależności do grupy. Uczą się również samodzielnego formułowania myśli, poglądów oraz dzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

         W miesiącu lutym zrealizowaliśmy zadanie z mówienia o emocjach.

  • Zajęcia terapeutyczne z gliny - realizowane w Internacie.

    Zajęcia terapeutyczne z gliny, realizowane w Internacie.

     

              W internacie, w grupie dziewczynek realizowane były zajęcia z gliną. Z zajęć skorzystały nie tylko młodsze dzieci, ale również starsze.

    Dlaczego wybraliśmy glinę dla małych dzieci?

              Lepienie gliny u małych dzieci wspiera rozwój małej motoryki, czyli sprawności palców i dłoni. Wykonywane nimi ruchy wymagają dużej precyzji i skupienia. Dzieci, które „bawią się gliną” mają okazję ćwiczyć zdolności manualne i koordynację wzorowo-ruchową, co oczywiście pozytywnie wpływa na ich świadomość ciała.

    Dlaczego wybraliśmy glinę dla młodzieży?

    Zajęcia ceramiczne u młodzieży rozwijają poczucie estetyki. Poprzez „zabawę z gliną” mamy szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Dzieci i dorośli, uczą się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje ich tożsamość i uczy nowych pojęć. Mają również okazję wykorzystać znane przedmioty w sposób niestandardowy, co przekłada się na rozwój funkcji poznawczych. Zajęcia ceramiczne polecane są wszystkim z zaburzeniami integracji sensorycznej, a także zmagających się z problemami nadpobudliwości.

    Co dały nam zajęcia z gliną?

    Praca z gliną nauczyła nas podstaw planowania, odpowiedzialności, organizacji stanowiska pracy oraz akceptacji niepowodzeń. Wyzwoliła pozytywne emocje, zwiększyła pewność siebie, przedsiębiorczość i kreatywność. Lepienie w glinie i dotyk miękkiej, wilgotnej masy pozwolił uczestnikom rozładować napięcie i zrelaksować się. Poprzez stymulację układu nerwowego, nastąpił wzrost umiejętności empatycznych uczestników, co mogliśmy zaobserwować poprzez lepsze komunikowanie swoich uczuć oraz zdolność wyrażania emocji.

    Organizatorzy

  • Rozstrzygnięcie konkursu " Nakręć się na zbieranie nakrętek"

    Rozstrzygniecie konkursu

    NA ZBIERANIE NAKRĘTEK

    w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kętrzynie

     

    W kwietniu 2022 r. w SOSW w Kętrzynie został ogłoszony długoterminowy konkurs pt. „Nakręć się na zbieranie nakrętek” organizowany przez panie: Magdalenę

    Tomaszewicz i Agnieszkę Florczak. Celami konkursu było.

    • Wprowadzenie nawyku selektywnego zbierania odpadów; Ochrona środowiska; Propagowanie zachowań proekologicznych

    Konkurs polegał na prowadzeniu zbiórki nakrętek w każdej grupie przedszkolnej, klasie i grupie internackiej. Zbiórka obejmowała wszystkie plastikowe nakrętki od butelek po napojach, kartonikach itp.

    Ku zaskoczeniu organizatorów udało się zebrać 237 kilogramów  nakrętek.

    Z czego na szczególną pochwałę zasłużyły klasy:

    I MIEJSCE - klasa VI SP - wychowawca Pani Monika Szymańska

    II MIEJSCE – Grupa Iskierki - wychowawca Pani Beata Walewska

    III MIEJSCE - klasa VII - wychowawca Pani Małgorzata Targońska

    GRATULUJEMY!!! I DZIĘKUJEMY DLA WSZYSTKICH ZAANGAŻOWANYCH OSÓB.

    WSZYSTKIE NAKRĘTKI PRZEKAZANE ZOSTAŁY DLA PANI EDYTY DUDZIK, BY WSPOMÓC  JEJ LECZENIE
    I REHABILITACJĘ

    ZACHĘCAMY DO KONTYNUACJI ZBIÓRKI.

     

     

  • Projekt edukacyjny " Terapia ręki dla każdego"- zmysł dotyku

    Kolejne działanie z projektu „Terapia ręki dla każdego” odbyło się w klimacie walentynkowym.

    Uczniowie stymulowali zmysł dotyku poprzez zabawę muzyczno- ruchową oraz wykonywali świeczniki walentynkowe z masy plastycznej i materiałów o różnej fakturze.

    Zajęcia  przyniosły uczniom dużo radości i dobrej zabawy.

  • "Bal Karnawałowy"

    W środę 18 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sala zamieniła się w piękną salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, zabawami, zagadkami. Pod koniec balu zostały ogłoszone wyniki na "Królową i Króla Balu". Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

  • XXVI Festiwal Jasełek w Bazylice

    W piątek 13 stycznia 2023 r. w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie odbywał się XXVI Festiwal Jasełek zorganizowany przez Akcję Katolicką. Wśród 17 zespołów z powodzeniem zaprezentowała się grupa uczniów z naszej szkoły.

     

    Relacja filmowa z wydarzenia

    https://www.youtube.com/watch?v=BEPH1Tnlxa4

    Miłego oglądania!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355.
    (+48)786866815

Galeria zdjęć