ROK SZKOLNY 2021 - 2022 ROK SZKOLNY 2020-2021 ROK SZKOLNY 2019 - 2020 ROK SZKOLNY 2018 -2019 ROK SZKOLNY 2017 - 2018 ROK SZKOLNY 2016-2017 WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU 2023 -2024

PRZEDSZKOLE i WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

ROK SZKOLNY 2016-2017

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA PRZEDSZKOLA

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ PREZENTACJĘ O PRZEDSZKOLU (kliknij na pptx)

Przedszkole.pptx

PRZEDSZKOLAKI NA HIPOTERAPII

Nasi najmłodsi podopieczni maja  możliwość uczestniczenia w zajęciach hipoterapii. Przedszkolaki mogą doświadczać kontaktu z cudownymi zwierzętami, jakim są konie i piękną przyrodą jaką mamy w Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Hipoterapia jest jednym z elementów rehabilitacji leczniczej. To ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia. Ma ona na celu przywracanie zdrowia i usprawnianie poprzez kontakt z koniem i jazdę konną. To obecność zwierzęcia sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna. Ruch konia jest pokrewny chodowi człowieka. Koń w terapii to „współterapeuta” przenoszący na pacjenta ruch. Zaznaczyć należy, iż hipoterapia przynosi korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka: fizycznym, poznawczym, motywacyjnym, emocjonalnym i społecznym. Podczas zajęć przy koniu, kiedy dziecko może go obserwować z pewnej odległości, nazywać i wskazywać jego części ciała, obchodzić i oglądać z różnych stron, kształtuje się pojęcie odrębności fizycznej konia. Mówiąc do konia „Wio” dziecko czuje, że sprawia iż koń rusza. Daje mu to poczucie sprawstwa i wiarę we własne możliwości. Po pokonaniu onieśmielenia przed „dużym zwierzęciem”, rozwija się dojrzałość społeczna i poczucie odpowiedzialności za siebie i konia - dziecko ma okazję troszczyć się o swojego przyjaciela, głaskać go, karmić oraz dbać o jego wygląd.

Podopieczni z naszego przedszkola spędzili dzisiaj kilka emocjonujących chwil w „towarzystwie” fantastycznych koni Gali i Gawry, które nie mogą doczekać się już następnych spotkań.

WIĘCEJ ZDJEĆ KLIKNIJ NA OBRAZEK

"LOGOPEDYCZNA FRAJDA"-ZAJĘCIA OTWARTE -grupa "ISKIERKI"

WIĘCEJ ZDJĘC W ALBUMIE-kliknij na obrazek

LOGOPEDIA W PRZEDSZKOLU -grupa 1-"KRASNALE" oraz zajęcia w grupie