Nawigacja

NASZA SZKOŁA

STOWARZYSZENIE STO

 

Stowarzyszenie "Jesteśmy razem"

 

 

JESTEŚMY RAZEM

 

zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z SOSW w Kętrzynie

 

w ramach działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin w Kętrzynie „STO”

 

CELE GŁÓWNE:

 

  • Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży – uczniów z Kętrzyna,
  • Zapobieganie alkoholizmowi i patologii społecznej,
  • Rozwijanie zainteresowań, uzdolnień plastycznych wśród dzieci i młodzieży
    na zajęciach pozalekcyjnych,
  • Rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie sztuki plastycznej,
  • Kształtowanie postawy akceptacji, otwartości wobec świata zewnętrznego,
  • Budowanie u uczestników zajęć pozytywnego wyobrażenia samego siebie,
  • Stworzenie beneficjentom możliwości poczucia sprawstwa i radości z sukcesu.

 

W ramach zadania „Jesteśmy Razem” zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z miasta Kętrzyna odbywają się:

 

  • Zajęcia plastyczne kształtujące zainteresowania, uzdolnienia i zamiłowania plastyczne wśród dzieci i młodzieży, pogłębiające i rozwijające wiedzę
    i umiejętności w zakresie sztuki plastycznej. Zajęcia dają uczestnikom możliwość przeżyć wewnętrznych, doświadczeń plastycznych poprzez działania w różnych materiałach, technikach i formach. Ponadto uczą wartościowania obecnych wokół nich zjawisk artystycznych, kształtują postawę akceptacji i otwartości. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w mieście, powiecie, województwie. Zajęcia plastyczne stwarzają szansę zdobycia przez dzieci i młodzież nowych umiejętności oraz zaspokoją potrzebę efektywnego wykorzystania ich czasu wolnego.
  • Wystawy twórczości plastycznej dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym, między innymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie,
    w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej Filia Kętrzyn.
  • Wycieczki do galerii i muzeum na wystawy artystyczne celem kształtowania kultury plastycznej, rozwijania i wyrabiania otwartej postawy wobec sztuki i świata.
    ( Galeria „Konik Mazurski” Zamek, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie)

 

Adresatami programu są uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Kętrzynie, czyli dzieci i młodzież upośledzona umysłowo w stopniu lekkim
i umiarkowanym. Są to dzieci i młodzież wykazująca zainteresowanie sztuką plastyczną, pragnąca rozwijać swoje uzdolnienia i zamiłowania plastyczne.

 

Zajęcia plastyczne w formie zajęć pozalekcyjnych odbywają się raz w tygodniu przez 3 godz. dla 18 osób, głównie w pracowni plastycznej, jak również w plenerze. Zajęcia plastyczne prowadzi p. Adriana Tokarska.

Galeria prac plastycznych

                    
            

   
   

  

                                                           

 




Prace wykonane techniką decoupage

 

Prace malarskie
Malowanie na szkle

Drzewka różane 

Ozdobne butelki i ramki świąteczne

PRACE

  

  

  

  
  

 

TERAPIA

EEG

BIOFEEDBACK
 

Ośrodek od 2008 roku dysponuje sprzętem do Terapii EEG Biofeedback. Jest to nieinwazyjna metoda psychofizjologii stosowanej (nie chirurgiczna, nie farmakologiczna), która trenuje psychiczne, neuropsychiczne i psychosomatyczne funkcje (czy dysfunkcje) na poziomie centralnego układu nerwowego. EEG Biofeedback należy do metod uczenia się, a uczenie może wyłącznie wzmocnić nasz mózg.

 

Metoda ta jest niezwykła, bowiem dziecko uczy się panować nad swoimi falami mózgowymi w procesie samouczenia się za pomocą tzw. sprzężenia zwrotnego. Sprzężenie zwrotne polega na natychmiastowej i ciągłej informacji o nastrojeniu lub rozstrojeniu fal mózgu
w przebiegu wideo gry. Informacja ta pomaga w procesie uczenia się jak fale mózgowe samemu harmonizować.
Brzmi to jak bajka - są to jednak fakty - metoda EEG BIOFEEDBACK, wynik pracy wielu naukowców z ośrodka szkolenia astronautów w NASA, w USA sprawdziła się na całym świecie.
Wspomaga zdrowy rozwój mózgu już od końca 3-go roku życia do dojrzałości.

 


Treningi EEG BIOFEEDBACK używane są:

 

U zdrowych dzieci, studentów i dorosłych do poprawy szybkości zapamiętywania, uczenia się i przypominania sobie materiału, koncentracji uwagi, opanowania emocji, i wiele innych również jako sztuka relaksu.

 

Do poprawy zdrowia w stanach:
- problemów szkolnych (gorsze wyniki w szkole, dysleksja, dysgrafia itp.)
- zaburzeń koncentracji uwagi,
- koncentracji i zaburzeń zachowania (nadpobudliwości ruchowej, impulsywności, agresji)
- apatii,
- zaburzeń ruchu
- stanów lękowych,
- natręctw,
- depresji,
- tremy,
- napięcia wewnętrznego,
- złej samooceny
- przewlekłych bólów głowy, migreny
- zaburzenia pamięci
- różnych rodzajów uzależnień (np. gry),
- zaburzeń przyjmowania pokarmów (bulimia, anoreksja)
- zespołu chronicznego zmęczenia,
- tikach
- mózgowego porażenia dziecięcego
- padaczce,
- rehabilitacji po urazach, udarach
- opóźnienia rozwoju dziecka i upośledzenia umysłowego, autyzm

 

Biofeedback obejmuje różnorodne techniki treningowe i terapeutyczne, usprawniając funkcje ciała. Wykorzystuje systemy medyczne do pomiaru funkcji, zaś sprzężenie zwrotne to nic innego jak zwrotna informacja do pacjenta czy funkcja jest poprawna czy nie. Do sprzężenia zwrotnego potrzebna jest przystawka, która podaje informacje do terapeuty w formie wykresu
i cyfr, zaś w formie graficznej wideo gry pacjentowi. W przypadku optymalnego stanu funkcji samochód jedzie, kwiat się otwiera, rakieta leci, delfinki poruszają płetwami – jeśli funkcja jest zaburzona – ruch ustaje. Uczeń otrzymuje zwrotnie wzrokową, słuchową informację o tym, czy gra się mu udaje.

 



 

Treningi EEG Biofeedback prowadzone są obecnie w każdy poniedziałek od 14.35 do 15.35 oraz w każdy czwartek od 12.35 do 14 35. Zakwalifikowani uczniowie poddawani są indywidualnemu treningowi, który prowadzi oligofrenopedagog pani Joanna Fuks-Konopka.

 

Zajęcia prowadzone są z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin „STO” działającym przy naszej szkole, a dotowane ze środków publicznych Urzędu Miasta Kętrzyn.

...................................................................................................................................................................................................

ROK SZKOLNY:  2015/2016

PROMOCJA KSIĄŻKI:

„CHCECIE BAJKI…? OTO BAJKA… DZIECI DZIECIOM CZ.1”

„CHCECIE BAJKI…? OTO BAJKA… DZIECI DZIECIOM CZ.1”

22 kwietnia 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie miała miejsce promocja książki autorstwa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie. Autorzy są również podopiecznymi Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin „STO” w Kętrzynie.

Autorami książki pt. „Chcecie bajki…? Oto bajka...” są uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Książka zawiera 18 bajek, jest również bogato ilustrowana. Wszystkie bajki kończą się szczęśliwie.

Autorzy już zapowiadają część 2.

Współautorzy książki:

  • Dawid Karpiński, kl. V

„Szczęśliwa wyprawa do lasu”

  • Krzysztof Szatkowski, kl. V

„Bajka o robocie Artixie”

  • Łukasz Mytko, kl. VI

„Przyjaciele z bardzo daleka”

  • Damian Macke, kl. VI

„Magiczne przejście”

  • Dominik Świacki, kl. VI

„Zaczarowany krzak”

„Magiczne jabłko”

  • Nikola Rogowska, kl. I g

„Opowieść o smoku Mao-Tao”

  • Dagmara Żebrowska, kl. III g

„Bajka o rudym kotku”

„Zyzia”

  • Weronika Chotyniec, kl. III g

„Bajka o Kornelii”

„Bajka o staruszce”

  • Katarzyna Kostyk, kl. III g

„Żabka i bocian”

„Królewicz Henryk”

„Tajemniczy Las”

  • Sylwia Magnuszewska, kl. II z

„Czarny Książę”

  • Daria Kubiak, kl. II z

„Bliźniaczki”

„Nowa dziewczyna”

  • Łukasz Rutkowski, kl. II TG
  • Norbert Kasperek, kl. II z
  • Alina Koleśnik-Nykiel, logopeda w SOSW, prezes zarządu Stowarzyszenia „STO”

„Bajka o Misiu”

 

Pomysł i oprawa graficzna: Monika Szymańska

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE KLIKNIJ NA OBRAZEK

 

ROK SZKOLNY:  2014/2015

II INTEGRACYJNY REJS ŻEGLARSKI

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK, ABY PRZEJŚC DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO

20.06.2015 roku odbył się II INTEGRACYJNY REJS ŻEGLARSKI po jeziorach okalających Sztynort. Pod opieką sterników młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie mogła doświadczyć trudnej sztuki żeglowania. Tym razem swoich sił mogliśmy spróbować na czterech żaglówkach. Choć zadanie nie należało do najłatwiejszych, to wszyscy spisali się na medal. Podczas żeglowania jak zwykle podziwialiśmy piękne widoki, ale również delektowaliśmy się ciszą, która panowała tego dnia na jeziorach. Po zakończeniu rejsu przyszedł czas na drugą część atrakcji – rozpalenie ogniska, pieczenie kiełbasek oraz wymienianie się wrażeniami z przeżytej przygody.

Sternicy: Kazimierz Lewanowicz (KASTOR), Adam Grodzki (FIFI CZORT), Eugeniusz Juchniewicz (MONAKO), Jarosław Rek BELLA).

Opiekunki: Alina Koleśnik-Nykiel, Monika Szymańska, Dorota Korneluk, Monika Załoga-Dziadłowska.

Uczniowie: Klaudia Żuchowska, Noemi Kaska, Daria Kubiak, Kamil Sładkiewicz, Mateusz Kądziołka, Jarosław Skórko, Damian Olewnik, Mateusz Jonczak, Patryk Ejsmont, Krzysztof Zawisz.

Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane przez Gminę Miejską Kętrzyn.

Monika Szymańska

 

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

 

Dnia 11.06.2015 r. o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Kętrzynie odbyła się wystawa zdjęć członków Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno – Filmowego „FOTO MX” i „ZAŁOGI FOTO” w 29 rocznicę powstania „FOTO MX”.

Wraz z naszymi wychowankami z wielkim entuzjazmem oglądaliśmy wystawę. Różnorodność zdjęć przedstawiona na wystawie oraz ciekawy sposób opowiadania o ich powstawaniu wzbudziły wielką ciekawość wśród młodzieży.

Myślę, że nasze wyjście zasiało ziarnko ciekawości i fascynacji fotografią. Wychowankowie z wielkim zapałem opowiadali o obejrzanych zdjęciach. Wystawa natchnęła ich do wzięcia do ręki aparatu i spróbowania własnych sił.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

 

 

W ramach zajęć stowarzyszenia „STO” młodzież SOSW im. św. Jana Pawła II miała możliwość uczestniczenia w warsztatach fotograficznych. Ideą programu warsztatów fotograficznych jest rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów. Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna i wrażliwości.

Program warsztatów kierowany jest do wszystkich uczniów SOSW Kętrzyn. Warsztaty fotograficzne są okazją dla naszych uczniów do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Treści zawarte w programie w zakresie zdobywania informacji o fotografii i fotografowaniu pozwolą na zdobywanie przez uczniów nowych umiejętności i doświadczeń. Uczniowie podczas zajęć mogli zaspokajać swoje potrzeby praktyczne, zainteresowania osobiste, rozwijać poczucie estetyki, smaku artystycznego. Ponadto mogli atrakcyjnie spędzać czas wolny.

W dniu 19 maja 2015 roku dzieci i młodzież SOSW spotkały się na pierwszych zajęciach z warsztatów fotograficznych. W tym dniu młodzi ludzie zapoznali się teoretycznie z cyfrowymi technikami fotograficznymi i  komputerową obróbką zdjęć.

W dniu 23 maja 2015 młodzież z SOSW po raz kolejny spotkała się na zajęciach w Centrum Organizacji Pozarządowych. W tym dniu młodzi ludzie wymienili się swoimi wiadomościami, które uzyskali na poprzednich zajęciach. Następnym etapem zajęć było wypróbowanie zdobytych wiadomości w praktyce. Młodzi ludzie udali się w plener w celu poszukiwania odpowiednich miejsc do zrobienia zdjęć.

Kolejne zajęcia odbyły się w dniu 26 maja br. Uczniowie po raz kolejny udali się w plener w celu zrobienia ciekawych zdjęć. W tym dniu uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności teoretycznych w praktyce, czego efektem są zdjęcia.

W dniu 11 czerwca uczniowie w ramach warsztatów fotograficznych udali się na wystawę prezentacji zdjęć „Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficznego – Filmowego Foto MX”.  

Uczniowie SOSW dzięki warsztatom mieli możliwość:

- nabycia umiejętności posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym.

- rozwijania zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu.

- rozwijania inwencji, wyobraźni i wrażliwości poprzez własną aktywność twórczą.

- poszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych.

Zajęcia została zrealizowane ze środków finansowych miasta Kętrzyn.

WIĘCEJ ZDJĘC W ALBUMIE-kliknij na obrazek-

 

Wiosna, ach to ty!
 
11.04.2015 roku w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin w Kętrzynie STO przy ul. Górnej 8 (dawny MOPS) odbyły się po raz pierwszy warsztaty artystyczne pod hasłem „Wiosna, ach to ty”. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Świetlica Terapeutyczna „Wiewiórka” dofinansowanego przez Urząd Miasta Kętrzyn. Zajęcia artystyczne przeznaczone były głównie dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie, ale skorzystać mogły również chętne dzieci i młodzież z naszego miasta. Projekt podzielony zostały na cztery moduły: czytelniczy, plastyczny, taneczny i wokalno-muzyczny. Blok zajęć rozpoczął się od gier i zabaw integracyjnych. Następnie najmłodsi uczestnicy odsłuchali bajkę o "Pani Wiośnie", wzięli również udział w quizie wiosennym oraz  rozwiązywali wiosenne zagadki i rebusy. W części plastycznej zajęć dzieci rysowały wiosnę i pierwsze jej oznaki. Prace wzięły udział w konkursie. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. Poza tym organizatorzy przygotowali gry i zabawy taneczne dla najmłodszych. Zajęcia taneczne prowadzone były metodą klanzy. W zabawie wykorzystana została także chusta animacyjna. Na zakończenie zajęć można było usłyszeć piosenki o wiośnie odśpiewane oczywiście przez uczestników warsztatów oraz grupę wokalną Malowani Tęczą, działającą przy SOSW w Kętrzynie.  Organizatorkami warsztatów artystycznych były członkinie stowarzyszenia STO: prezes Alina Koleśnik-Nykiel, Monika Grudzińska, Agnieszka Małż,
Monika Szymańska, Janina Szamota i Monika Załoga-Dziadłowska. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się 9 maja. Tematem przewodnim tych majowych warsztatów będzie „fantazja”.
Monika Szymańska

Warsztaty plastyczne pod hasłem „Bukiety jesienne z liści” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie im. św. Jana Pawła II

  W sali 203 odbyły się warsztaty plastyczne „Jesienne liście”. Zajęcia przeprowadziły panie ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski”, a uczestniczyli w nich uczniowie klas: I-III SP, III TP i II SSPP wraz z nauczycielami. Najmłodsze dzieci wykonały kwiaty z serwetek, a najstarsze poznały etapy powstawania róż z liści. Z wykonanych róż ułożono przepiękne bukiety jesienne. Zmagania dzieci wspierały cztery panie ze Stowarzyszenia, zastępca dyrektora pani Maria Pikała, Joanna Fuks-Konopka, Zofia Polito oraz Agnieszka Małż. Imprezę uświetniła obecność dyrektor SOSW pani Ewy Jakubiec, która przygotowała prezenty dla gości.  Integracja młodzieży i nauka nowych technik plastycznych była możliwa dzięki  inicjatorowi przedsięwzięcia pani Alinie Koleśnik-Nykiel.

ROK SZKOLNY:  2013/2014

7 czerwca 2014r. w kętrzyńskim Amfiteatrze odbyła się kolejna impreza pod hasłem „ŻYJMY ZDROWO”. Był to Kętrzyński Dzień Organizacji Pozarządowej, na który zaprosił mieszkańców naszego miasta Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman.           

W programie imprezy była m.in. prezentacja organizacji pozarządowych. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin „STO” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie miało możliwość zaprezentowania prac uczniów, a także zorganizowanie dla chętnych dzieci konkursu plastycznego pt. „Żyjmy zdrowo”. Na szystkie dzieci biorące udział w konkursie czekaly atrakcyjne nagrody oraz kosz słodkości. Opiekunkami konkursu były pani Alina Koleśnik-Nykiel oraz pani Adriana Tokarska. Uczniowie Gimnazjum nr 4 mieszczącego się w SOSW w Kętrzynie pod kierunkiem pani Adriany Tokarskiej, Moniki Szymańskiej oraz Katarzynay Łabieniec wykonali prace różnorodnymi technikami, min. butelki, szkatułki, kuferki metodą decoupage, kartki okolicznościowe metodą scrapbooking, a także prace z filcu, naczynia ozdobne i użytkowe z gliny.

Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekało wiele atrakcji m.in. malowanie twarzy, zawody sportowe, szachowe oraz quizy, przejażdżki bryczką i kucykiem, konkursy plastyczne. Starsi mieli możliwość zmierzenia na miejscu ciśnienia i cholesterolu we krwi, zbadania poziomu cukru, słuchu, a także dowiedzenia się więcej o sporcie – Nordic Walking. Na wszystkich czekała gorąca grochówka.

Na scenie amfiteatru widzowie podziwiali występy kętrzyńskich zespołów m.in. zespołu wokalno-teatralnego „Malowani Tęczą”, który działa przy SOSW w Kętrzynie pod kierunkiem pani Moniki Grudzińskiej, a także zespołu tanecznego „Wesołe Iskierki”, którego opiekunem jest pani Agnieszka Małż. Dziewczęta zatańczyły egzotyczny taniec hinduski machive, a tancerki miały na sobie najprawdziwsze hinduskie sari.

Opiekę nad stoiskiem Stowarzyszenia „STO” sprawowały panie: Alina Koleśnik-Nykiel, Katarzyna Łabieniec Adriana Tokarska, Monika Szymańska, Dorota Korneluk, Joanna Fuks-Konopka oraz Janina Szamota.

Na zakończenie imprezy mieszkańcy mogli wysłuchać przepięknego koncertu piosenkarki greckiego pochodzenia Eleni.

Monika Szymańska

ABY PRZEJŚĆ DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO KLIKNIJ NA ZDJĘCIE OBOK

 

ROK SZKOLNY:  2012/2013

 

16 czerwca 2013 r. w kętrzyńskim Amfiteatrze odbyła się impreza pod hasłem

„ŻYJMY ZDROWO”. Był to Kętrzyński Dzień Organizacji Pozarządowej, na który zaprosił mieszkańców naszego miasta Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman.

W programie imprezy była m.in. prezentacja organizacji pozarządowych. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin „STO” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie miało możliwość zaprezentowania prac uczniów, a także zorganizowanie dla chętnych dzieci konkursów plastycznych. Uczniowie Gimnazjum nr 4 mieszczącego się w SOSW w Kętrzynie pod kierunkiem pani Adriany Tokarskiej wykonali prace różnorodnymi technikami, min. zegary, talerze i butelki metodą decoupage, segregatory na przepisy metodą scrapbooking, a także imponujące obrazy z filcu i naczynia ozdobne i użytkowe z gliny.

Mieszkańcy, którzy przybyli na imprezę mogli również podziwiać piękne anioły wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, panie z Konika Mazurskiego uczyły podstaw tkactwa, wyrobu bransolet i kwiatów z bibuły. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekało wiele atrakcji m.in. malowanie twarzy, zawody sportowe, quizy, przejażdżki bryczką i kucykiem, konkursy plastyczne. Starsi mieli możliwość zmierzenia na miejscu ciśnienia i cholesterolu we krwi, zbadania poziomu cukru, a także dowiedzenia się więcej o sporcie – Nordic Walking. Miłośnicy kotów mogli zaadoptować kotka lub wspomóc finansowo Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na wszystkich czekała gorąca grochówka.

Swoje stoiska miał również: Polski Związek Niewidomych – koło w Kętrzynie, Klub Seniora „Pod Niedźwiadkiem”, Stowarzyszenie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Kętrzynie, Mazurskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych,  Kętrzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Oddział IPA w Kętrzynie, Stowarzyszenie „Złota Jesień”, Uniwersytet III Wieku w Kętrzynie, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji „Abakus”.

 Na scenie amfiteatru widzowie podziwiali występy kętrzyńskich zespołów m.in. zespołu wokalno-teatralnego „Malowani Tęczą”, który działa przy SOSW w Kętrzynie pod kierunkiem pani Moniki Grudzińskiej, a także zespołu tanecznego „Wesołe Iskierki”, którego opiekunem jest pani Agnieszka Małż.

Opiekę nad stoiskiem Stowarzyszenia „STO” sprawowały panie: Adriana Tokarska, Monika Szymańska, Dorota Korneluk, Joanna Fuks-Konopka, Katarzyna Łabieniec, Danuta Nebeś, Monika Rutkowska oraz Janina Szamota.

Na zakończenie imprezy mieszkańcy mogli wysłuchać przepięknego koncertu Aloszy Awdjejewa.   

  

                        

.........................................................................................................................................................................................................

Dnia 6 i 20 czerwca 2013 r. członkowie

ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ „WIEIWÓRKA” wzięli udział w zajęciach komputerowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie.

Uczniowie na zajęciach mieli możliwość: 

-          przyswojenia zasad działania komputera poprzez obsługę programów rozrywkowych – multimedialne gry,

-           przejawiania kreatywności, stymulowania wyobraźni i twórczości poprzez komputer – tworzenia projektów rysunków w aplikacji graficznej PAINT,

-          rozwijania zainteresowań posługiwania się komputerem poprzez wykorzystanie Internetu,

-           nabycia umiejętności korzystania z różnych dziedzin wiedzy – wyszukiwanie informacji z multimedialnych encyklopedii.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, chętnie wykonywali powierzone zadania.

 

Zajęcia prowadziły panie Bożena Musielak i Monika Szymańska.

  

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355.
    (+48)786866815

Galeria zdjęć