JASEŁKA

Betlejemska noc cudów w SOS–W w Kętrzynie

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. Dlatego też uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie przygotowali jasełka „Betlejemska noc cudów.” Inscenizację wystawiono

14. 12. 12 r. Zaczęto ją tradycyjnie od kolędowania. Scenariusz przedstawienia podzielono na dwie części. W pierwszej przedstawiono uczniów przebranych za zabawki: piłkę, pajacyka, bąka i misia, były  nawet żołnierzyki. Wszyscy chcieli oddać hołd bożemu Dzieciątku. W drugiej tradycyjnej pasterze, aniołowie i trzej mędrcy złożyli dary Jezusowi złożonemu w żłóbku.

Jasełka wyreżyserowała pani Grażyna Janowicz, pani Agnieszka Małż opracowała choreografię, a zespół wokalny „Malowani Tęczą” pod pieczą pani Moniki Grudzińskiej wzbogacił występ kolędami. Nieocenionej pomocy udzieliły także panie Monika Rutkowska i Alina Koleśnik – Nykiel oraz wychowawczynie zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Organizatorzy dziękują także rodzicom uczniów za udział w przygotowaniach.

WYSTĘPY I POKAZY W ŚRODOWISKU LOKALNYM

Uczniowie z SOS- W w Kętrzynie pokazują swoje jasełka w środowisku lokalnym

W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z zespołów

edukacyjno-terapeutycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Kętrzynie wystawili jasełka „Betlejemska noc cudów". Zostały one przyjęte entuzjastycznie, toteż przyszła kolej na intensywne występy w środowisku lokalnym. 08.01.2013 r. młodzi aktorzy wystąpili w Środowiskowym Domu Samopomocy, 09.01.2013 r. można było podziwiać ich w Bibliotece Miejskiej w Kętrzynie, a 11.01.2013 r. wzięli udział w

XVI Festiwalu Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.

W każdym z tych miejsc byli gromko oklaskiwani, a widzowie mieli nadzieję na kolejny występ za rok. Uczniów przygotowały panie: Grażyna Janowicz, Agnieszka Małż, Monika Grudzińska, Alina Koleśnik-Nykiel, Monika Rutkowska oraz wychowawczynie zespołów edukacyjno-terapeutycznych.