PROMOCJA ZDROWIA

NOWALIJKOWA KOLOROWA UCZTA

Dnia 12 maja 2014 roku uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz klasa I-III szkoły podstawowej wraz z nauczycielami zorganizowali lekcję otwartą, której temat brzmiał: NOWALIJKOWA KOLOROWA UCZTA. Były to zajęcia kulinarne mające na celu: kształtowanie u dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijanie umiejętności przygotowania kanapek przy pomocy dorosłego, rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas robienia kanapek oraz dbanie o higienę podczas sporządzania posiłków. Nasi podopieczni przygotowali bardzo zdrowe śniadanie składające się z kolorowych kanapek. Zajęcia podzielone były na kilka etapów. Na początku rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w kuchni, zwróciliśmy uwagę na to czego dzieci nie powinny robić same i na co mają uważać podczas samodzielnego przygotowywania posiłku oraz o wartości odżywczych jakie są zawarte w świeżych warzywach. Następnie, po  przygotowaniu stanowisk pracy, umyciu rak, nałożeniu odzieży ochronnej i podziale na grupy, przystąpiliśmy do pracy. Wszyscy prześcigali się w pomysłach i kreatywności, dlatego na naszych talerzach pojawiły się przepięknie kolorowe kanapki.  Po skończonej pracy i uprzątnięciu stanowisk pokazaliśmy dzieciom jak należy przygotować nakrycie do stołu zgodnie z przyjętymi zasadami savoir vivre. Na koniec przyszła upragniona chwila czyli konsumpcja. Każdy z uśmiechem delektował się przyrządzonymi kanapkami i mocą witamin jakie zawierały. Mimo ogromu pracy jaki był za nami wszyscy byli zadowoleni, a przede wszystkim wszyscy byli najedzeni. Lekcję otwartą wspierało Szkolne Koło PCK. Organizatorami imprfezy były panie: Joanna Fuks-Konopka, Ewa Semeniuk, Jagoda Rek, Beata Urniaż, Beata Kontoftt, Agnieszka Małż, Danuta Nebeś, Alina Koleśnik-Nykiel i Monika Załoga-Dziadłowska.

"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

Zaskakujące efekty imprezy „ W zdrowym ciele zdrowy duch” w SOS-W w Kętrzynie.

Coroczna impreza „ W zdrowym ciele zdrowy duch” odbyła się  08.11.12 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kętrzynie. Potwierdziła ponownie, że wieloletnia praca nauczycieli z Ośrodka przynosi efekty, mianowicie uczniowie są coraz bardziej świadomi tego jak  dbać o zdrowie i higienę.

Impreza rozpoczęła się od konkurencji sportowych na wesoło: chodzenia boso po skakance z zasłoniętymi chustką oczami, biegu z kijkiem i woreczkiem oraz biegu z piłką na talerzu. Zmagania te wywołały ogólną wesołość. Następnie prowadzący przeszli do smakowitej części programu. Uczniowie pili koktajle, mając za zadanie w ich smaku rozpoznać owoce. Uczestnicy wykonali też plakaty. W jak najkrótszym czasie mieli narysować najwięcej warzyw i owoców. Wreszcie ostatni konkurs dotyczył wiedzy o higienie. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy. Impreza wywołała wśród wychowanków wiele entuzjazmu, a zorganizowali ją: p. Agnieszka Małż, p. Jacek Domin, p. Adriana Tokarska, p. Ewa Cudziło p. Monika Załoga – Dziadłowska, i p. Ewa Kosiorek

WIĘCEJ NOWYCH ZDJĘC Z IMPREZY W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM-ZAPRASZAMY !!!!