Nawigacja

Internat

WYDARZENIA I INTEGRACJA

,,Pocztówka  z wakacji"


                                                                                                                           ,,Złociste słońce świeci na niebie 
                                                                                                                           Maluje promienie na błękitnym tle

                                                                                                                         A ja z daleka z szczerym uśmiechem 

                                                                                                                               Moc gorących pozdrowień śłe"

 

Dnia 12.09.2017 r w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Św.Jana Pawła II w Kętrzynie odbył się konkurs nt:,, Pocztówka z wakacji". W konkursie brali udział wychowankowie ze wszystkich grup internackich. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Komsja konkursowa postanowiła wyróżnić 10 uczestników: Agnieszkę Galanek, Beatę Kisiel,Aleksandrę Dunaj, Annę Słabą, Juliana Marcinowskiego,Damiana Macke, Andrzeja Ruszczyka,Piotra Karpińskiego,Bartłomieja Malanowskiego, Jarosława Kostyka.Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. .Konkurs zorganizowały wychowawczynie grupy I internatu -    Anna Ballo i Mariola Wójcik.

zdjęcia w albumie fotograficznym

 

PRZYGOTOWANIA DO KOLACJI WIGILIJNEJ

 

Dnia 16.12.2015 r. pani Teresa Ćwikowska, Monika Załoga- Dziadłowska ,Dorota Korneluk wraz z wychowankami internatu dziewczętami z grupy II i chłopcami z grupy V zaczęły przygotowywać stołówkę do uroczystej kolacji wigilijnej.

W tym roku postanowiły zrobić dekoracje w barwach biało złotych. Wcześniej pomalowały wraz z wychowankami gałęzie na biało, następnie umieściły białe gwiazdki haftowane i złote krążki. Na tablicach przypięły zielone świerkowe gałązki do których poprzyczepiały pomalowane na złoto szyszki.

Stołówka wyglądała przepięknie i wzbudziła powszechny zachwyt.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

DOBRE SERCA

Uczennice  klasy 3a Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II wyszły z inicjatywą zorganizowania zbiórki czekolad dla naszych wychowanków internatu, które znalazły się w paczkach pod choinką podczas uroczystej kolacji wigilijnej.

W środę 16.12.2015 wraz z nauczycielką panią Elżbietą Jadczak odwiedziły naszą placówkę i przyniosły zebrane czekolady.

Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Młodzież zebrała 97 czekolad, 3 batony i paczkę galaretek. DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA .

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

WIECZÓR WRÓŻB W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  

Dnia 25.11.2015 r. wychowankowie naszego internatu zostali zaproszeni na wieczór wróżb do Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Pensjonariusze i pracownicy powitali naszą młodzież z wielką serdecznością. Był słodki poczęstunek, wspólne lanie wosku i wróżby. Wspólne tańce, piosenki i zabawy pokazały jak otwarci i chętni do integracji są nasi wychowankowie.

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

 

KONIK MAZURSKI-SPOTKANIE W ZAMKU

 

   Dnia 28.04.2015 r. wychowankowie naszego internatu zostali zaproszeni na zajęcia do Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” pt. „Mazurzymy po kętrzyńsku”. Na zajęcia pod opieką Teresy Ćwikowskiej i Doroty Korneluk poszło 20 wychowanków w różnym wieku.

Na początku wychowankowie mogli obejrzeć wystawę rękodzieła i posłuchać o historii Mazur. Następnie przeszli do Sali gdzie wysłuchali legendy mazurskiej. Pani prowadząca udostępniła artykuły papiernicze i poprosiła o wykonanie pracy związanej z wysłuchaną legendą. Wychowankowie bardzo chętnie zabrali się do pracy. Pokazali różnorodność technik plastycznych i wykazali się ogromną pomysłowością.

Na koniec zajęć okazało się, że wykonane prace zostaną pokazane podczas wystawy. Wychowankowie wyszli z zajęć bardzo zadowolenie i z zapałem dopytywali się o następne zajęcia.

 Dorota Korneluk

"Konik Mazurski"

Występy w zamku-"Marzenia Babci"

 

 

Dyskoteka integracyjna

Dnia 16.04.2015r. do naszego internatu przyjechali goście z  SOSW w Bartoszycach. Wychowankowie wspólnie z wychowawcami przygotowali  program wokalny. Goście zaprosili naszych wychowanków do wspólnego tańca  i śpiewania. Zabawa trwała wśród kolorowych świateł, śpiewów i głośnej muzyki.

W czasie przerwy w  zabawie nasi goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i wychowanków naszego internatu. Spotkanie integracyjne przebiegało w przyjaznej atmosferze, nawiązały się nowe przyjaźnie.

D.Korneluk

Dyskoteka integracyjna

Występy w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie

 Przedstawienie sztuki „Marzenia Babci ”

w  Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

 Dnia 15.IV.2015r.  odbyło się spotkanie integracyjne z mieszkańcami

Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Celem głównym spotkania było przedstawienie sztuki pt. „Marzenia Babci” w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej placówki. Treść przedstawienia dzieje się we współczesnych  czasach.

Główni bohaterowie to babcia i zbuntowana, nastoletnia wnuczka , której rodzice są za granicą . To babcia ma opiekować się wnuczką ale są z nią   same kłopoty i zmartwienia . Akcentem humorystycznym przedstawienia były sceny z aniołami w niebie, których zadaniem było pomóc zrealizować marzenia babci   i rola diabła utrudniającego wykonanie  planu aniołów. Dodatkowym punktem przedstawienia były piosenki tematycznie dobrane do treści sztuki przez panią Monikę Grudzińską w wykonaniu zespołu wokalnego „Malowani Tęczą”. Także taniec hip-hopowy bardzo uatrakcyjnił występ i podobał się mieszkańcom DPS. Końcowym punktem programu artystycznego było wręczenie upominków wykonanych przez naszych uczniów (zawieszki, bukieciki kwiatów z bibuły przekazanych przez panią dyrektor Ewę Jakubiec) oraz okolicznościowych laurek wykonanych przez panie: Celinę Rafalską, Annę Ballo , Teresę Ćwikowską. Sprzęt nagłaśniający ustawiał i konfigurował pan Sławomir Kundro. Zdjęcia wykonywała Pani Monika Załoga-Dziadłowska, która razem z paniami: Dorotą Korneluk i Teresą Ćwikowską odpowiadała za przebieg przedstawienia i opiekę nad dziećmi.

    Przedstawienie bardzo podobało się, czego dowodem były gromkie brawa,łzy wzruszenia nie tylko u mieszkańców ale i pracowników oraz zaproszenie do częstszych wizyt i odwiedzin. Nasi  młodzi aktorzy otrzymali w podziękowaniu dużą torbę słodyczy i szczere gorące podziękowania za występ. 

      Tego typu  spotkania integracyjne są ważnym czynnikiem wychowawczym dla naszych uczniów. Rozwijają postawy kulturalnego zachowania się w kontaktach z innymi ludźmi, aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i środowiska lokalnego, szacunku do  ludzi starszych.

 

Teresa Ćwikowska   

Pożegnanie zimy !!!

C. Rafalska

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie
    11-400 Kętrzyn
    Ul. Klonowa 2B
  • 897512355.
    (+48)786866815

Galeria zdjęć