zespół wokalno-teatralny

ZESPÓŁ WOKALNO-TEATRALNY „MALOWANI TĘCZĄ”

Zespół wokalno- teatralny „MALOWANI TĘCZĄ” powstał w październiku 2004 roku z potrzeby urozmaicania piosenką tematyczną szkolnych uroczystości, jednak  już od wiosny 2005 roku  aktywnie uczestniczy w niemalże wszystkich imprezach artystycznych organizowanych na terenie Specjalnego Ośrodka  Szkolno- Wychowawczego w Kętrzynie oraz reprezentuje placówkę na konkursach, festiwalach oraz przeglądach artystycznych na terenie miasta, powiatu oraz województwa.

W skład zespołu wchodzą uczniowie SOSW w Kętrzynie. Młodzi artyści bardzo aktywnie uczestniczą we wszelkich działaniach, chętnie uczą się nowego repertuaru, pracują nad stroną wyrazową i artystyczną koncertów i spektakli.

Jedynym kryterium przyjęcia do zespołu jest chęć uczestnictwa w życiu artystycznym szkoły i zamiłowanie  do śpiewania oraz występów scenicznych.

Opiekę artystyczną nad zespołem sprawują:

STRONA MUZYCZNA: mgr Monika Grudzińska (nauczyciel muzyki w SOSW w Kętrzynie) – założycielka zespołu.  Zajmuje się doborem oraz przygotowaniem muzycznym repertuaru, emisją głosu, interpretacją piosenek i wyrazem artystycznym koncertów oraz imprez, w których zespół bierze udział.

STRONA TEATRALNA: mgr Janina Szamota  (nauczyciel bibliotekarz w SOSW w Kętrzynie)  - pracuje z zespołem od 2006r. Opracowuje scenariusze spektakli i miniatur parateatralnych, dba o stronę artystyczną słowa mówionego, recytacji, uczy podstaw gry aktorskiej, pomaga młodym artystom doskonalić umiejętność posługiwania się gestem, mimiką, ruchem.

Zespół „MALOWANI TĘCZĄ” współpracuje ściśle ze szkolnymi zespołami tanecznymi prowadzonymi przez mgr Agnieszkę Małż.

Repertuar:

W repertuarze grupy „MALOWANI TĘCZĄ” znajdują się popularne piosenki dziecięce i młodzieżowe, przeboje wykonywane przez znanych i lubianych piosenkarzy  i zespoły, pieśni patriotyczne i historyczne, kolędy i pastorałki oraz piosenki   o tematyce bożonarodzeniowej, a także  wiele utworów tematycznych   i okolicznościowych.

„MALOWANI TĘCZĄ” rokrocznie realizują oprawę artystyczną uroczystości  wpisanych na stałe w kalendarz imprez Ośrodka:

1. Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej (październik)
  2. Akademia z okazji Wszystkich Świętych (koniec października)
  3. Akademia z okazji Święta Niepodległości (listopad)
  4. Jasełka (grudzień)
  5. Akademia z  okazji Święta Konstytucji 3 Maja (kwiecień/maj)
  6. Uroczysty Dzień Matki (maj)

oraz reprezentują  Specjalny Ośrodek  Szkolno- Wychowawczy  na cyklicznie organizowanych Imprezach, takich jak:

1. Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „TAN” - Kętrzynie
  2. „Mikołajkowe spotkania”- Kętrzyn
  3.    Festiwal Jasełek – Bazylika św. Jerzego w Kętrzynie
  4. Zimowy Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej GIMBA - Winda
  5. Powiatowy Festiwal Ekologiczny „Czysty Powiat” - Kętrzyn
  6. Wojewódzki Festiwal Piosenki – SOSW w Olsztynie

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU:

ROK SZKOLNY 2006/2007

• 28.10.2006 - V Festiwal Młodych Wykonawców Piosenki Kętrzyn 2006 – Ewa Wieczorek -  Grand Prix Festiwalu

ROK SZKOLNY 2007/2008

• 11.01.2008 - XI Festiwal Jasełek – Bazylika św. Jerzego w Kętrzynie –     II miejsce
  • 02.02.2008 - III Festiwal Kolęd i Pastorałek Kętrzyn 2008r –  II miejsce w kategorii „zespoły”, I miejsce Aldona Czerlińska, II miejsce Natalia Karczyk w  kategorii „soliści”
  • 04.07.2008 - III Wojewódzki Przegląd Piosenki Młodzieżowej w Olsztynie –  SOSW w Olsztynie - Aldona Czerlińska– wyróżnienie;
  • 25.04.2008 - V Powiatowy Festiwal Ekologiczny „Czysty Powiat” –  wyróżnienie w kategorii piosenka ekologiczna gimnazjum
  • 30.05.2008 - XXVII Przegląd Zespołów Artystycznych Ośrodków Specjalnych w Bartoszycach – Dom Kultury w Bartoszycach - wyróżnienie

ROK SZKOLNY 2008/2009

• 03.12.2008 – Przegląd „Przygoda z teatrem” - Giżycko - wyróżnienie