FESTIWALE

I POWIATOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W KĘTRZYNIE

Dnia 7 listopada 2013 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ketrzynie ul. Powstańców W-wy 2 w Kętrzynie odbył się I Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury w Kętrzynie.

Nasz Ośrodek reprezentowali:

• w kategorii szkoła podstawowa: Agnieszka Galanek i Dawid Karpiński  i zespół taneczny „Wesołe Iskierki” z piosenką „Przybyli ułani pod okienko”
  • w kategorii gimnazjum: Natalia Bogórska z piosenkę „11 listopada”
  • w kategorii szkoła ponadgimnazjalna: Aldona Czerlińska z piosenką „Biały krzyż”, Sylwia Magnuszewska - „W listopadzie” oraz zespół wokalny „Malowani Tęczą” z piosenką „Ojczyzna”.

Poziom Festiwalu był bardzo wysoki, wszyscy młodzi wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami.

Jury przyznało III miejsce Sylwii Magnuszewskiej oraz wyróżnienie dla zespołu „Malowani Tęczą”.

Uczestników przygotowały panie:

Monika Grudzińska – dobór repertuaru, emisja głosu i interpretacja piosenek,

Agnieszka Małż – układ taneczny, strona wyrazowa i interpretacja piosenki „Przybyli ułani”.

Podczas Festiwalu opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Grażyna Janowicz, Dorota Korneluk i Monika Grudzińska.