ROK SZKOLNY 2021 - 2022 ROK SZKOLNY 2020-2021 ROK SZKOLNY 2019 - 2020 ROK SZKOLNY 2018 -2019 ROK SZKOLNY 2017 - 2018 ROK SZKOLNY 2016-2017 WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU 2023 -2024

PRZEDSZKOLE i WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

ROK SZKOLNY 2020-2021

NASZA OFERTA  EDUKACYJNA  PRZEDSZKOLA -kliknij poniżej i powiększ!

plakat_2-_przedszkole_OFERTA.pdf

WOŚP w przedszkolu

PRZEDSZKOLAKI WSPIERAJĄ 29 FINAŁ WOŚP

29 stycznia 2021r dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty” wsparły 29  Finał WOŚP.

BAL KARNAWAŁOWY

Kolorowe stroje, skoczna muzyka i dobre humory– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z grupy „Skrzaty”  29 stycznia podczas Balu Karnawałowego.

Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.

Bezpieczna droga do przedszkola

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu oraz w sali uczyliśmy się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne związane z ruchem drogowym.

zdjęcia w albumie

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat staramy się, aby dzieci pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. W Dniu Chłopców, które obchodzimy 30 września, dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Nie brakło w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Dogoterapia

W spotkaniach ze zwierzętami uczestniczą dzieci z wszystkich grupy przedszkolnych. Na zajęciach dzieci dowiadują się  jak należy zachować się wobec psa, kota oraz świnek morskich. Nabywamy umiejętności przestrzegania zasad podczas zabawy z pupilem, dowiadujemy się jak prawidłowo nakarmić zwierzę, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje. W czasie zajęć osobiście doświadczamy łagodności zwierząt. Dzieci dowiadują się czym jest mowa ciała zwierząt czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Wizyty psa i innych zwierząt terapeuty w przedszkolu wnoszą wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniach uczestniczą. Wspólne zabawy wywołują mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem jest dla nas zawsze dużym wydarzeniem.

Zajęcia przedszkolne

Zbliża się listopad za nami już dwa wspaniałe miesiące zabaw. Oto kilka ujęć aparatem fotograficznym.

zdjęcia  w albumie

Jesień i jesienne stworki

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów oraz uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat. Bogactwo jesiennych darów, kolorów jest ogromnie różnorodne i inspirujące. Aby to wykorzystać i jednocześnie zachęcić dzieci do eksperymentowania zorganizowany został szkolny konkurs na Jesiennego stworka. Wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki przygotowały przepiękne stworki z wszelkich dostępnych darów przyrody: warzyw, owoców, liści, szyszek, kasztanów, gałęzi, kory itp. Wszystkie wyeksponowane prace na korytarzu szkolnym są zachwycające i niepowtarzalne.

Od ziarenka do bochenka

Tematyka zajęć „od ziarenka do bochenka” przybliżyła nam informację, jak długa jest droga związana z powstawaniem zdrowego chleba. W oparciu o obejrzany film edukacyjny przeprowadzona została rozmowa z dziećmi i ułożona historyjka obrazkowa wyjaśniająca kolejne etapy wypieku chleba. Maluchy zostały zapoznane z  ziarnami zbóż oraz zmieleniem ich na mąkę przy pomocy młynka.  Zajęcia te umożliwiły dzieciom poznanie drogi jaką przechodzi ziarno rzucone w ziemię do momentu, kiedy wypiekany jest chleb.

od ziarenka do bochenka

Zdrowe odżywianie

Celem naszym jest kształtowanie postawy prozdrowotnej.  Dzięki zajęciom „Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy” dzieci dowiedziały się czemu służy właściwe odżywianie, dostrzegają konieczność spożywania potraw niezbędnych dla zdrowia, rozumieją potrzebę aktywnego wypoczynku jako źródła zdrowia.

Dzień Przedszkolaka

21.09.2020 r. przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Dzieci z wymalowanymi buźkami tańczyły do ulubionych piosenek, brały udział w konkursach. W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło zabaw z balonami i mydlanymi bańkami. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.