Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA Rok szkolny 2017 - 2018

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017 roku w naszym Ośrodku odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Imprezę zorganizowały panie: Ewa Bylińska, Celina Rafalska i Beata Walewska. Dzieci z grup przedszkolnych „Iskierki”, „Krasnale” i „Smerfy” gościły u siebie młodsze zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Wszyscy ochoczo uczestniczyli w zabawach tanecznych przy największych przebojach dla najmłodszych, które przeplatane były konkurencjami z użyciem balonów i zabawami integracyjnymi z chustą animacyjną. Po wyczerpującej rozrywce czekał na dzieci słodki poczęstunek.  Na koniec goście wręczyli przedszkolakom pamiątkowe medale, natomiast przedszkolaki podarowały starszym kolegom i koleżankom maskotki.

Ewa Bylińska

WIĘCEJ ZDJĘĆ -kliknij na obrazek

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA PRZEDSZKOLA

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ PREZENTACJĘ O PRZEDSZKOLU (kliknij na pptx)

Przedszkole.pptx

PRZEDSZKOLAKI NA HIPOTERAPII

Nasi najmłodsi podopieczni maja  możliwość uczestniczenia w zajęciach hipoterapii. Przedszkolaki mogą doświadczać kontaktu z cudownymi zwierzętami, jakim są konie i piękną przyrodą jaką mamy w Stadzie Ogierów w Kętrzynie. Hipoterapia jest jednym z elementów rehabilitacji leczniczej. To ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia. Ma ona na celu przywracanie zdrowia i usprawnianie poprzez kontakt z koniem i jazdę konną. To obecność zwierzęcia sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna. Ruch konia jest pokrewny chodowi człowieka. Koń w terapii to „współterapeuta” przenoszący na pacjenta ruch. Zaznaczyć należy, iż hipoterapia przynosi korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka: fizycznym, poznawczym, motywacyjnym, emocjonalnym i społecznym. Podczas zajęć przy koniu, kiedy dziecko może go obserwować z pewnej odległości, nazywać i wskazywać jego części ciała, obchodzić i oglądać z różnych stron, kształtuje się pojęcie odrębności fizycznej konia. Mówiąc do konia „Wio” dziecko czuje, że sprawia iż koń rusza. Daje mu to poczucie sprawstwa i wiarę we własne możliwości. Po pokonaniu onieśmielenia przed „dużym zwierzęciem”, rozwija się dojrzałość społeczna i poczucie odpowiedzialności za siebie i konia - dziecko ma okazję troszczyć się o swojego przyjaciela, głaskać go, karmić oraz dbać o jego wygląd.

Podopieczni z naszego przedszkola spędzili dzisiaj kilka emocjonujących chwil w „towarzystwie” fantastycznych koni Gali i Gawry, które nie mogą doczekać się już następnych spotkań.

WIĘCEJ ZDJEĆ KLIKNIJ NA OBRAZEK

"LOGOPEDYCZNA FRAJDA"-ZAJĘCIA OTWARTE -grupa "ISKIERKI"

WIĘCEJ ZDJĘC W ALBUMIE-kliknij na obrazek

LOGOPEDIA W PRZEDSZKOLU -grupa 1-"KRASNALE" oraz zajęcia w grupie