REKRUTACJA -NABÓR DO SZKOŁY PORADNIK DLA RODZICÓW SZKOŁA DLA RODZICÓW PODRĘCZNIKI, PROGRAMY PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA BAZA EDUKACYJNA MATERIAŁY ZE SZKOLEŃ KONSPEKTY URZĄD PRACY SPOTKANIA ZAWODY W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA W SOSW KONSULTACJE NAUCZYCIELI 2022-2023 KONSULTACJE DLA RODZICÓW - INTERNAT

SPOTKANIA

Spotkania z absolwentami, którzy opuścili szkołę, ale są dalej aktywni zawodowo.

Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie drugiej i trzeciej klasy - szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy - szkoły przysposabiającej do pracy, przekazali karty świąteczne i stroiki, (które wcześniej wykonali własnoręcznie) dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Wręczyła je w ich imieniu uczennica trzeciej klasy branżowej szkoły specjalnej – Katarzyna Kostyk, której towarzyszyła nasza pani psycholog szkolna – Ewa Gadomska – Oleszkiewicz. Celem wspólnego spotkania była integracja ze środowiskiem ludzi chorych, niepełnosprawnych oraz samotnych. „Świąteczne kartki” to wspaniała inicjatywa stworzona po to, aby dokonać wymiany doświadczeń, ponadto stworzyć możliwość opowiedzenia przez naszych absolwentów i innych „nieznajomych”, o swoich trudnościach, problemach i radościach. W trakcie wizyty poruszano kwestie wychowania dzisiejszej młodzieży, mówienia o uczuciach i udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym. Ponadto zachęcano do współpracy, pomocy ludziom potrzebującym oraz szerzenia idei wolontariatu.

Organizatorzy akcji – „Świąteczne kartki” - panie: Ewa Dziekońska – Piłat i Ewa Gadomska - Oleszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i za chwile wzruszeń.

zdjęcia w albumie