Nawigacja

 • PRZEDSZKOLE-ZAJĘCIA OTWARTE

  PRZEDSZKOLE-ZAJĘCIA OTWARTE - Obrazek 1 PRZEDSZKOLE-ZAJĘCIA OTWARTE - Obrazek 2 PRZEDSZKOLE-ZAJĘCIA OTWARTE - Obrazek 3

  Dnia 21.03.2018 r. w grupie przedszkolnej "Iskierki" odbyły się zajęcia otwarte z Integracji Sensorycznej "Ćwiczenia wyciszające układ nerwowy dziecka", w których brali udział chętni nauczyciele oraz rodzice. Na zajęciach zostały pokazane przykładowe ćwiczenia stymulujące czucie głębokie (propriocepcję), układ przedsionkowy oraz układ dotykowy. Na zakończenie rodzice otrzymali wskazówki do pracy z dzieckiem w domu. 

  Ewa Bylińska

 • Dzień Świętego Patryka

  Dzień Świętego Patryka - Obrazek 1 Dzień Świętego Patryka - Obrazek 2 Dzień Świętego Patryka - Obrazek 3

  Corocznym zwyczajem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zorganizowano Dzień Świętego Patryka.  16 marca korytarze szkolne mieniły się wszelkimi odcieniami zieleni, która jest oficjalną barwą tego święta. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące św. Patryka oraz Irlandii. Poziom wiedzy dzieci i młodzieży był na wysokim poziomie. Wszystkich nagrodzono cukierkami w kolorze zielonym.  Organizatorami Dnia Świętego Patryka były panie: Marta Bodnar, Monika Grudzińska, Agnieszka Małż oraz pan Jarosław Wachulski.

  Marta Bodnar

  Dzień Świętego Patryka - Obrazek 4zdjęcia w albumie fotograficznym

 • ZAPRASZAMY RODZICÓW !!!

 • POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM

  POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM - Obrazek 1 POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM - Obrazek 2 POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM - Obrazek 3

  POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM

  07.03.2018 roku,  nie mogąc się już doczekać Świąt Wielkanocnych i spotkania z Zajączkiem udaliśmy się do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Gwarku aby wziąć udział w „Pogoni za Wielkanocnym Zającem”, projekcie edukacyjnym adresowanym głównie do najmłodszych dzieci. Już po raz kolejny zawitaliśmy do Gwarka gdzie mogliśmy poczuć (mimo zimowej jeszcze aury) wiosenne ciepło i świąteczną atmosferę. Dzieci, które przyjechały odwiedzić „futrzaka” poznały tradycje Wielkanocne w zupełnie nowej, niecodziennej odsłonie. Tu nie było miejsca na nudę!!!

  Podczas aktywnych zajęć z animatorami dzieci uczyły się poprzez zabawę. Zajęcia, w których wzięliśmy udział to:

  - Na łące u Zająca – sprawdzaliśmy, jak odpoczywa Wielkanocny Zając, skomponowaliśmy swoją ulubioną herbatkę i sprawdziliśmy czym jest savoir vivre w pigułce

  - Balonowy świat – wzięliśmy udział w warsztatach balonowych i własnoręcznie lub z pomocą Kurczaczków, stworzyliśmy najbardziej wykręconą figurkę!

  - Wielkanocne wypieki – poznaliśmy tajemniczą recepturę najbardziej znanego wielkanocnego wypieku. Przygotowaliśmy mazurki, które później zjedliśmy ze smakiem.

  - Aleja Wielkanocna – zajrzeliśmy do malowniczej krainy pełnej wielkanocnych niespodzianek i przygód

  - Wielkanocne obyczaje – poznaliśmy tajniki świąt Wielkanocnych i dowiedzieliśmy się o zapomnianych już tradycjach

  - Kurczak Show – wzięliśmy  udział w interaktywnym teleturnieju o tradycjach Wielkanocnych. Zdobyliśmy marchewki, które mieliśmy przekazać Zającowi.

  Na koniec przyszedł do nas Wielkanocny Zając, któremu wręczyliśmy zdobyte marchewki, przybiliśmy mu „piątkę” i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

  Joanna Fuks-Konopka

  POGOŃ ZA WIELKANOCNYM ZAJĄCEM - Obrazek 4ZDJĘCIA W ALBUMIE

   

 • V Wojewódzki Konkurs Hotelarski

  V Wojewódzki Konkurs Hotelarski - Obrazek 1 V Wojewódzki Konkurs Hotelarski - Obrazek 2 V Wojewódzki Konkurs Hotelarski - Obrazek 3

  V Wojewódzki Konkurs Hotelarski „Najsprawniejszy w zawodzie Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”

   

  W dniu 07.03.2018r w Hotelu Mercure Mrągowo Resort& Spa odbył się konkurs hotelarski. Nasi uczniowie z I klasy Branżowej Szkoły Specjalnej I Stopnia  debiutowali w konkursie i zdobyli wyróżnienie.

  Na uczestników czekały dwa etapy. Pierwszy polegał na posprzątaniu jednostki mieszkalnej oraz prawidłowym wypełnieniu arkusza. W drugim  natomiast uczestnicy musieli nakryć stół, zgodnie z wcześniej przygotowanym pomysłem. W tym roku myślą przewodnią był „Stół polski na przestrzeni dziejów”. Nakrycia nawiązywały do tradycji polskich i zawierały elementy patriotyczne.

  Dorota Korneluk

  V Wojewódzki Konkurs Hotelarski - Obrazek 4WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE

 • http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834http://i.pinger.pl/pgr303/078441de000a696e4f573834

  8 Marca DZIEŃ KOBIET

  Moc życzeń dla Pań i Koleżanek z okazji tego jakże bardzo sympatycznego święta

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   - Obrazek 5

   - Obrazek 6

   - Obrazek 7

   - Obrazek 8

   - Obrazek 9

   - Obrazek 10

   - Obrazek 11

 • Konkurs Czytamy w Języku Angielskim rozstrzygnięty

  Konkurs Czytamy w Języku Angielskim rozstrzygnięty - Obrazek 1

  Ośmioro uczniów: Maciej Stępień, Nikodem Stankiewicz, Natalia Daraż, Magda Kłek, Magda Kuchta, Dagmara Żebrowska, Bartłomiej Żygadło i Przemek Więczkowski wystartowało 19 lutego 2018r. w konkursie Czytamy w Języku Angielskim. Wszyscy zaprezentowali ten sam tekst „You look so smart”. Pierwsze miejsce zajął Maciej Stępień
  z klasy V SP, drugi był Bartłomiej Żygadło reprezentant klasy II ZSZ, a trzecią pozycję wywalczyła Magda Kłek z klasy I szkoły branżowej.

  Marta Bodnar

 • GRAMY W BINGO

  GRAMY W BINGO - Obrazek 1 GRAMY W BINGO - Obrazek 2

  17 lutego 2018 r.  uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych wzięli udział w konkursie
  z języka angielskiego Gramy w Bingo. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości słownictwa z kilku obszarów leksykalnych. Po kilku rozgrywkach wyłoniono najlepszych graczy. Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce-Piotr Szatkowski

  II miejsce- Sebastian Sołoducha

  III  miejsce-Dominika Zglejszewska 

  Marta Bodnar

  GRAMY W BINGO - Obrazek 3zdjęcia w albumie fotograficznym

 • PROJEKTY STAROSTWA POWIATOWEGO W KĘTRZYNIE